Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Наукове обґрунтування і розробка методів і споруд для утилізації нікелю із стічних вод гальванічних виробництв

Наукове обґрунтування і розробка методів і споруд для утилізації нікелю із стічних вод гальванічних виробництв

Назва:
Наукове обґрунтування і розробка методів і споруд для утилізації нікелю із стічних вод гальванічних виробництв
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
29,12 KB
Завантажень:
36
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
БУДІВНИЦТВА і АРХІТЕКТУРИ
КОЧЕТОВ ГЕННАДІЙ МИХАЙЛОВИЧ
УДК 628.16: 628.3: 546.74
Наукове обґрунтування і розробка методів і споруд для утилізації нікелю із стічних вод гальванічних виробництв
05.23.04 Водопостачання, каналізація
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора технічних наук
Київ – 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Київському національному університеті будівництва і
архітектури Міністерства освіти і науки України.
Науковий консультант:
Ємельянов Борис Михайлович, доктор технічних наук, професор, завідувач кафедри хімії Київського національного університету будівництва і архітектури МОН України.
Офіційні опоненти: Гіроль Микола Миколайович, доктор технічних наук,
професор, завідувач кафедри водовідведення, теплогазопостачання та вентиляції Національного університету водного господарства та природокористування (м. Рівне).
Душкін Станіслав Станіславович, доктор технічних наук, професор, завідувач кафедри водопостачання, водовідведення та очистки вод Харківської національної академії міського господарства.
Гомеля Микола Дмитрович, доктор технічних наук,
професор, завідувач кафедри екології та технології рослинних полімерів Національного технічного університету України "Київський політехнічний інститут".
Провідна установа: Інститут гідротехніки і меліорації Української Академії аграрних наук (м. Київ).
Захист дисертації відбудеться ” 23 ” травня 2007 року о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.056.07 при Київському національному університеті будівництва і архітектури за адресою: 03680, м. Київ, Повітрофлотський просп., 31, ауд. 319 .
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Київського національного університету будівництва і архітектури за адресою: 03680, м. Київ, Повітрофлотський просп., 31.
Автореферат розісланий ” 12 ” квітня 2007 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради, к.т.н., професор Василенко О. А.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність роботи. Сучасний розвиток суспільства пов'язаний з різким збільшенням обсягів токсичних відходів, які природне середовище не в змозі переробити й засвоїти. У теперішній час в Україні діють близько 4000 гальванічних виробництв, із стічними водами яких у водойми потрапляє значна кількість різних забруднень, головним чином токсичних іонів важких металів. Це обумовлено незадовільним станом очисних систем і споруд, а застосування реагентного методу дозволяє очищати воду до концентрацій важких металів 0,1-0,2 мг/дм3, що на порядок перевищує їх гранично допустимі концентрації (ГДК) для скидання у водні об'єкти.
Оскільки нікелювання виробів широко використовується на вітчизняних підприємствах, частка нікелю в стічних водах гальванічних виробництв сягає 20 % від загального вмісту важких металів. При цьому ГДК нікелю у водоймах становить 0,01 мг/дм3. Це пов'язане з тим, що сполуки нікелю становлять особливу небезпеку для здоров'я людини внаслідок їх канцерогенної та мутагенної дії. Викид у довкілля стічних вод, які містять нікель, крім екологічного збитку приводить також до втрати коштовної хімічної сировини, природні джерела якої в Україні відсутні. Застосування існуючих технологій не забезпечує такого ступеня очищення цих стічних вод, який дозволяв би скидати їх у водойми або повторно використовувати воду на виробництві. Тому особливої значимості набуває вирішення проблеми розробки методів і інтенсифікації процесів очищення води до заданих нормативів.
Другою проблемою є утилізація гальванічних шламів, концентрація нікелю в яких інколи більша ніж у природних рудах. Ці токсичні відходи очищення стічних вод, як правило, не перероблюються і, нагромаджуючись на території підприємств та звалищ, являються вторинним джерелом забруднення довкілля. Незважаючи на численні дослідження, існуючі методи використання шламів, зокрема, у металургійному процесі, не знайшли застосування в Україні з економічних міркувань.
Третя проблема пов'язана з відпрацьованими електролітами нікелювання та елюатами (розчинами після регенерації іонообмінних фільтрів), у яких міститься більше половини нікелю, що надходить до стічних вод.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 Реферат на тему: Наукове обґрунтування і розробка методів і споруд для утилізації нікелю із стічних вод гальванічних виробництв

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок