Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> АНГЛІЙСЬКІ ТЕРМІНОЛОГІЧНІ СЛОВОСПОЛУЧЕННЯ У ТЕКСТАХ З ПРОБЛЕМ ТЕХНОГЕННОГО ВПЛИВУ НА ДОВКІЛЛЯ

АНГЛІЙСЬКІ ТЕРМІНОЛОГІЧНІ СЛОВОСПОЛУЧЕННЯ У ТЕКСТАХ З ПРОБЛЕМ ТЕХНОГЕННОГО ВПЛИВУ НА ДОВКІЛЛЯ

Назва:
АНГЛІЙСЬКІ ТЕРМІНОЛОГІЧНІ СЛОВОСПОЛУЧЕННЯ У ТЕКСТАХ З ПРОБЛЕМ ТЕХНОГЕННОГО ВПЛИВУ НА ДОВКІЛЛЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,83 KB
Завантажень:
452
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ЛЬВІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені ІВАНА ФРАНКА
ІВАЩИШИН Ольга Михайлівна
УДК 811.111’373.46:504
АНГЛІЙСЬКІ ТЕРМІНОЛОГІЧНІ СЛОВОСПОЛУЧЕННЯ
У ТЕКСТАХ З ПРОБЛЕМ ТЕХНОГЕННОГО ВПЛИВУ
НА ДОВКІЛЛЯ
Спеціальність 10.02.04 — германські мови
 
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Львів — 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі іноземних мов для гуманітарних факультетів Львівського національного університету імені Івана Франка Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник доктор філологічних наук, професор,
академік АН Вищої школи України
Кусько Катерина Яківна,
професор кафедри іноземних мов для гуманітарних факультетів
Львівського національного університету імені Івана Франка
МОН України
 
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, професор
Кияк Тарас Романович,
завідувач кафедри теорії та практики перекладу німецької мови
Київського національного університету імені Тараса Шевченка
МОН України;
кандидат філологічних наук, доцент
Андрейчук Надія Іванівна,
завідувач кафедри прикладної лінгвістики Національного
університету “Львівська політехніка” МОН України
Захист відбудеться 14 грудня 2007 року о 10 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради К 35.051.15 у Львівському національному університеті імені Івана Франка за адресою: 79000, м. Львів, вул.Університетська 1, ауд. 405.
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці Львівського національного університету імені Івана Франка (79000, м. Львів, вул. Драгоманова, 5).
Автореферат розіслано 14 листопада 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат філологічних наук, доцент О. А. Шпак
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Англійській науково-технічній мові характерний високий узус термінологічних словосполучень. Проте більшість досліджень у галузі термінознавства присвячено проблемам, спільним для термінологічних одиниць усіх структурних типів (праці Г.О. Винокура, Д.С. Лотте,
Т.Л. Канделакі, Є. Вюстера, Е. Ф. Скороходька, Т. Кияка, С.О. Гурського, В. М. Лейчика, С. Д. Шелова, Т. Бадіа, Г. Будіна, Х. Галінскі, Х. Піхт, Дж. Загер та ін.). Термінологічне ж словосполучення, як окрема структурна одиниця науково-технічних текстів, вивчено недостатньо. Так, не досліджено його функціональні особливості, семантику, структурні моделі, дериваційні процеси, не визначено його роль у маркованості науково-технічного тексту. З огляду на це, дисертацію присвячено дослідженню термінологічного словосполучення в англійських науково-технічних текстах з проблем техногенного впливу на довкілля, які, своєю чергою, привертають особливу увагу в сучасних умовах розвитку виробничих технологій.
Актуальність теми зумовлено значущістю термінознавства і термінологічної лексикографії як в Україні, так і за її межами в сучасних умовах глобалізації та інтеграції різноманітних видів діяльності людини, прагненням науковців і фахівців до міждержавного узгодження та співпраці, гармонізації і координації не лише діяльності, а й терміно-логічного апарату. Дослідження сприятиме виявленню інтеракційних термінотвірних закономірностей і полегшуватиме укладання фахових словників.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертацію виконано в межах наукової теми кафедри іноземних мов для гуманітарних факультетів Львівського національного університету імені Івана Франка “Дискурс навчально-методичних матеріалів з іноземних мов та наукових стратегій в умовах освітньої кредитно-модульної системи” (№ держреєстрації 0106U001280), затвердженої наказом МОН України від 16.11.2005 р., № 654.
Мета дослідження полягає в обґрунтуванні системи лінгвопрагматичної реалізації властивостей англійських термінологічних словосполучень (ТС) та з’ясуванні їхніх структурно-семантичних і функціонально-стилістичних особливостей у науково-технічних текстах з проблем техногенного впливу на довкілля.
Відповідно до мети дослідження визначено такі його завдання:
1. З’ясувати природу ТС у науково-технічних текстах з проблем техногенного впливу на довкілля.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: АНГЛІЙСЬКІ ТЕРМІНОЛОГІЧНІ СЛОВОСПОЛУЧЕННЯ У ТЕКСТАХ З ПРОБЛЕМ ТЕХНОГЕННОГО ВПЛИВУ НА ДОВКІЛЛЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок