Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВИСВІТЛЕННЯ СПОРТУ В ПЕРІОДИЧНІЙ ПРЕСІ УКРАЇНИ (2000–2002 рр.)

ВИСВІТЛЕННЯ СПОРТУ В ПЕРІОДИЧНІЙ ПРЕСІ УКРАЇНИ (2000–2002 рр.)

Назва:
ВИСВІТЛЕННЯ СПОРТУ В ПЕРІОДИЧНІЙ ПРЕСІ УКРАЇНИ (2000–2002 рр.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,46 KB
Завантажень:
160
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ДЕРЖАВНИЙ НАУКОВО-ДОСЛІДНИЙ ІНСТИТУТ
ФІЗИЧНОЇ КУЛЬТУРИ і СПОРТУ
ДЕРЕПА МАРИНА СЕРГІЇВНА
УДК 796.072.3
ВИСВІТЛЕННЯ СПОРТУ В ПЕРІОДИЧНІЙ ПРЕСІ УКРАЇНИ
(2000–2002 рр.)
24.00.01 – Олімпійський і професійний спорт
А В Т О Р Е Ф Е Р А Т
дисертації
на здобуття наукового ступеня
кандидата наук з фізичного виховання і спорту
Київ – 2003


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національному університеті фізичного виховання і спорту України, Державний комітет України з питань фізичної культури і спорту.
Науковий керівник: кандидат педагогічних наук, доцент
Медведєва Ірина Михайлівна, Національний університет фізичного виховання і спорту України, доцент кафедри олімпійського і професійного спорту.
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор
ЄРМАКОВ Сергій Сидорович, Харківська державна академія дизайну і мистецтв, проректор з наукової роботи;
кандидат філософських наук, доцент
Позднишев Євген В’ячеславович, Міжнародний
технічний університет, професор кафедри соціально-гуманітарних дисциплін.
Провідна установа: Харківська державна академія фізичної культури,
кафедра олімпійського і професійного спорту, Державний комітет України з питань фізичної культури і спорту, м. Харків.
Захист відбудеться 27 жовтня 2003 року о 14 год. 30 хв. на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.856.01 Державного науково-дослідного інституту фізичної культури і спорту (03680, Київ-150, вул. Фізкультури, 1).
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Національного університету фізичного виховання і спорту України (03680, Київ-150, вул. Фізкультури, 1).
Автореферат розісланий “26” вересня 2003 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради, Г.В. Коробейніков
доктор біологічних наук,
старший науковий співробітник


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Засоби масової інформації (ЗМІ) мають велику вагу у рекламі спорту, як у національному, так і в міжнародному масштабі. Це найбільш масові, найдоступніші й найоперативніші засоби висвітлення подій, що відбуваються у світі спорту. Крім того, ЗМІ сприяють удосконаленню діяльності всієї сфери фізичної культури і спорту. Преса як один з найбільш значущих засобів масової інформації формує громадську думку, визначає ціннісні орієнтації читачів, популяризуючи сучасний спорт і спортсменів. Українська преса, безумовно, відіграла дуже важливу роль у висвітленні перемог спортсменів нашої країни на таких великих змаганнях, як Олімпійські ігри, чемпіонати світу і Європи. Однак у висвітленні спортивних подій періодичною пресою наявна ціла низка недоліків (П.А. Виноградов, Е.Д. Рамазанова, 1988; Г.Я. Солганик, 1989; В.Н. Платонов, С.И. Гуськов, 1994, 1997; М.Н. Житарюк, 1997; Г.Д. Иванов, 1999; И.А. Лубышев, 1999).
По-перше, існує непропорційність висвітлення різних видів спорту. В українській періодиці основний наголос робиться головним чином на футболі, баскетболі, тенісі, хокеї, а види спорту, в яких українські спортсмени домоглися помітних успіхів — плавання, велосипедний спорт, боротьба вільна і греко-римська, стрільба, гімнастика, на превеликий жаль, не висвітлюються належною мірою. Крім того, в українській пресі спостерігається гіпертрофія у висвітленні закордонного професійного спорту порівняно з олімпійським та масовим.
По-друге, спостерігаються поверховість висвітлення спортивних подій, що можна пояснити недостатньою кваліфікацією українських журналістів. У періодичній пресі України практично відсутній аналіз найактуальніших проблем сучасного спорту, серед яких фінансові, організаційні, медико-біологічні проблеми підготовки спортсменів, соціальні та психологічні проблеми “колишніх спортсменів”, проблема об'єктивності суддівства змагань тощо.
По-третє, спортивні журналісти найчастіше не враховують інформаційних потреб, запитів і сподівань читацької аудиторії, що знижує інтерес не тільки до тієї чи іншої газети, але й до спорту взагалі.
Таким чином, актуальність цього дослідження полягає в тому, що тепер виникла необхідність у розробці напрямів удосконалення висвітлення спорту в періодичній пресі України, а також у підготовці фахівців, що володіють глибокими знаннями специфіки спорту, керуються професійними, гуманістичними і морально-етичними принципами.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ВИСВІТЛЕННЯ СПОРТУ В ПЕРІОДИЧНІЙ ПРЕСІ УКРАЇНИ (2000–2002 рр.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок