Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> підвищення економічної ефективності використання основних виробничих фондів сільськогосподарських підприємств

підвищення економічної ефективності використання основних виробничих фондів сільськогосподарських підприємств

Назва:
підвищення економічної ефективності використання основних виробничих фондів сільськогосподарських підприємств
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,96 KB
Завантажень:
116
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Львівський державний аграрний університет
Клебан Оксана Любомирівна
УДК 338.43: 631.1: 330.522.2.003.13
підвищення економічної ефективності
використання основних виробничих фондів
сільськогосподарських підприємств
08.00.04 - економіка та управління підприємствами
(за видами економічної діяльності)
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Львів – 2008


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Львівському національному університеті ветеринарної медицини та біотехнологій імені С.З.Гжицького Міністерства аграрної політики України.
Науковий керівник: кандидат економічних наук, доцент
Поперечний Степан Іванович,
Львівський національний університет
ветеринарної медицини та біотехнологій
імені С.З.Гжицького, завідувач кафедри маркетингу.
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
член-кореспондент УААН
Підлісецький Гліб Макарович,
Національний науковий центр
„Інститут аграрної економіки” УААН,
завідувач відділу цін на матеріальні ресурси;
кандидат економічних наук, доцент
Гайдучок Тетяна Станіславівна,
Державний вищий навчальний заклад
„Державний агроекологічний університет”,
доцент кафедри бухгалтерського обліку.
Захист відбудеться „18” березня 2008р. о 14 30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 36.814.02 у Львівському державному аграрному університеті за адресою: 80381, Львівська область, Жовківський район, м.Дубляни, вул. Володимира Великого, 1, головний корпус, ауд. 309.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Львівського державного аграрного університету за адресою: 80381, Львівська область, Жовківський район, м.Дубляни, вул. Володимира Великого, 1.
Автореферат розісланий “15” лютого 2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Ю.Е.Губені


Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Проблеми повного та ефективного використання обмежених ресурсів є центральними в системі всіх економічних наук. Саме на досягнення прибутку від використання виробничих ресурсів спрямовувались усі трансформаційні процеси у сільському господарстві, починаючи з першої половини 90-х років минулого століття. Задум, на основі якого здійснювались реформи, зводився до зміни форм власності на майно, відмови від прямих командних методів управління ним. Вважалось, що підприємницька ініціатива приватних власників автоматично забезпечить досягнення необхідних результатів. Однобокість і надмірна спрощеність такого підходу підтвердились розвитком подій у наступні роки.
Виробничі фонди сільськогосподарських підприємств тривалий час формувались з орієнтацією на виробництво планово доведених обсягів продукції у порівняно великих підприємствах. У даний час більшість підприємств розукрупнено без збереження цілісності майнових комплексів. У процесі реформ земельні ділянки часто передавались у приватну власність без відповідних виробничих фондів. Склалась ситуація, коли дефіцит окремих основних засобів поєднується з надлишковою кількістю інших. У багатьох підприємствах площа сільськогосподарських угідь недостатня для утримання такого поголів’я тварин, на які розраховані наявні тваринницькі приміщення. З цих же причин не можуть раціонально використовуватись зернові токи, складські приміщення тощо.
Більшість основних виробничих фондів сільськогосподарського призначення складно, а то й неможливо використовувати альтернативно. У поєднанні з низькою діловою активністю у сільських населених пунктах проблематично реалізувати основні фонди, які не використовуються і не будуть використовуватись у найближчій перспективі. Проблема посилюється складною та динамічною ситуацією на ринку сільськогосподарської продукції. Оскільки дуже багато основних виробничих фондів сільськогосподарського призначення можуть використовуватись для виробництва лише окремих видів продукції, надто важко підтримувати оптимальний їх склад, на основі якого можна було б виробляти прибуткову продукцію.
Проблеми формування та ефективного використання основних виробничих фондів сільськогосподарських підприємств не нові.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: підвищення економічної ефективності використання основних виробничих фондів сільськогосподарських підприємств

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок