Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Методи та алгоритми системи захисту інформації на основі нейромережевих технологій

Методи та алгоритми системи захисту інформації на основі нейромережевих технологій

Назва:
Методи та алгоритми системи захисту інформації на основі нейромережевих технологій
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,46 KB
Завантажень:
333
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Державний комітет зв'язку та інформатизації України
Національна академія наук України
Державний науково–дослідний інститут
інформаційної інфраструктури
Томашевський Олег Михайлович
УДК 681.3:612.822; 681.3.67
Методи та алгоритми системи захисту інформації
на основі нейромережевих технологій
Спеціальність 05.13.23 – Системи та засоби штучного інтелекту
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Львів – 2002
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Державному науково-дослідному інституті інформаційної інфраструктури Державного комітету зв'язку та інформатизації України та НАН України
Науковий керівник: Заслужений діяч науки і техніки України, член-кореспондент НАН України, доктор технічних наук, професор, Грицик Володимир Володимирович, Державний науково-дослідний інститут інформаційної інфраструктури Державного комітету зв'язку та інформатизації України та НАН України, м. Львів, директор
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, доцент,
Ткаченко Роман Олексійович,
Національний університет "Львівська політехніка",
професор кафедри
кандидат фізико-математичних наук, доцент,
Гече Федір Елімірович,
Ужгородський національний університет,
доцент кафедри
Провідна установа: Інститут кібернетики ім. В.М. Глушкова НАН України (м. Київ), відділ управляючих машин і систем.
Захист відбудеться " 09 " грудня 2002 р. о 1600 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.813.01 в Державному науково–дослідному інституті інформаційної інфраструктури (79601, м. Львів, МСП, вул. Тролейбусна, 11)
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Державного НДІ інформаційної інфраструктури (79601, м. Львів, МСП, вул. Тролейбусна, 11).
Автореферат розісланий "_08_" _листопада_ 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор технічних наук Бунь Р.А.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність проблеми. Впродовж минулого століття відбувалась стрімка інформатизація та комп'ютеризація суспільства, наслідком яких став розвиток і поширення складних систем керування об'єктами технічних, технологічних, організаційних та економічних інституцій. З моменту створення першого електронно-обчислювального пристрою виникла індустрія вироблення, обробки та споживання інформації в цифровому представленні, яка на теперішній час стала невід'ємною складовою всіх сфер людської діяльності. Нематеріальний характер інформації, що сприяє її легкому копіюванню або модифікації, та висока вразливість інформаційних технологій до несанкціонованого втручання призвели до виникнення галузі захисту інформації (ЗІ), як базової компоненти інформаційної індустрії.
Сьогодні поняття "захист інформації" об'єднує в собі широкий спектр значень – від забезпечення безперебійного живлення до охорони фізичних носіїв інформації. Відповідно, розширюється клас задач ЗІ, що обумовлено розвитком інформаційної взаємодії, яка набуває все більш складного характеру, одночасно ускладнюючи та поглиблюючи задачі захисту. З усієї різноманітності актуальних задач ЗІ в дисертаційній роботі досліджуються та розробляються методи і алгоритми забезпечення цілісності та конфіденційності інформації з використанням технологій штучного інтелекту.
Проблема забезпечення цілісності інформації виникла з появою систем передачі інформації, основною складовою яких виступає канал зв'язку (КЗ), в якому можлива наявність випадкових завад (шумів), які можуть спричинити часткове або повне спотворення повідомлення при передачі. Необхідність нейтралізації або зменшення впливу завад в КЗ сприяла бурхливому розвитку методів і систем передачі інформації та теорії завадокоректуючого кодування.
Фундаментальне значення для розвитку теорії і практики передачі інформації мають класичні роботи В.А.Котельникова, результати яких були покладені в основу теорії потенційної завадостійкості, що отримала подальший розвиток з одночасним закладанням основ математичного апарату в роботах А.А.Харкевича, А.Н.Колмогорова, А.Я.Хінчина, Н.Вінера та ін. Формування теорії передачі інформації як науки пов'язано з появою фундаментальних робіт К.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 



Реферат на тему: Методи та алгоритми системи захисту інформації на основі нейромережевих технологій

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок