Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РЕГУЛЮВАННЯ ВИРОБНИЧИХ РЕСУРСІВ ЗЕМЛЕРОБСТВА В УМОВАХ ПЕРЕХОДУ ДО РИНКОВОЇ ЕКОНОМІКИ (на матеріалах сільськогосподарських підприємств зони Лісостепу України)

РЕГУЛЮВАННЯ ВИРОБНИЧИХ РЕСУРСІВ ЗЕМЛЕРОБСТВА В УМОВАХ ПЕРЕХОДУ ДО РИНКОВОЇ ЕКОНОМІКИ (на матеріалах сільськогосподарських підприємств зони Лісостепу України)

Назва:
РЕГУЛЮВАННЯ ВИРОБНИЧИХ РЕСУРСІВ ЗЕМЛЕРОБСТВА В УМОВАХ ПЕРЕХОДУ ДО РИНКОВОЇ ЕКОНОМІКИ (на матеріалах сільськогосподарських підприємств зони Лісостепу України)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,01 KB
Завантажень:
221
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНИЙ АГРАРНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Маршалок Михайло Станіславович
УДК 330.111.4:631.153.3
РЕГУЛЮВАННЯ ВИРОБНИЧИХ РЕСУРСІВ ЗЕМЛЕРОБСТВА
В УМОВАХ ПЕРЕХОДУ ДО РИНКОВОЇ ЕКОНОМІКИ
(на матеріалах сільськогосподарських підприємств зони Лісостепу України)
08.06.01 - економіка, організація і управління підприємствами
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ - 2003
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Національному аграрному університеті Кабінету Міністрів України
Науковий керівник - доктор економічних наук, професор
Мосіюк Пилип Омельянович,
Національний аграрний університет,
завідувач кафедри економіки аграрного сервісу
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор,
академік НАН України,
Онищенко Олексій Мусійович,
Інститут економіки НАН України,
головний науковий співробітник відділу
економічних відносин АПК
кандидат економічних наук,
старший науковий співробітник
Кісіль Микола Іванович,
Інститут аграрної економіки УААН,
завідувач відділу інвестицій
Провідна установа - Тернопільська академія народного господарства
Міністерства освіти і науки України,
кафедра аграрного бізнесу, м. Тернопіль
Захист відбудеться 20 лютого 2003 року о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.004.01 в Національному аграрному університеті за адресою: 03041, м. Київ - 41, вул. Героїв Оборони 15, навчальний корпус 3, аудиторія 65.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного аграрного
університету за адресою: 03041, м. Київ - 41, вул. Героїв Оборони 13, навчальний
корпус 4, к. 41.
Автореферат розісланий 17 січня 2003 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Балановська Т.І.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Перехід до ринкових виробничих відносин ставить сільське господарство в нові умови господарювання, які характеризуються, насамперед, незалежністю товаровиробників та конкуренцією між ними. Це, в свою чергу, висуває на передній план проблему раціонального використання наявного ресурсного потенціалу і управління виробничими ресурсами.
Проблема раціонального використання виробничих ресурсів та їх регулювання завжди гостро стояла перед економікою України, в тому числі й сільським господарством. Головною причиною такого становища є витратна модель споживання, яка склалася ще за часів Радянського Союзу. Величезні ресурси радянської економіки дозволяли не задумуватись над затратами і ціною виробленої продукції, яка була призначена, в основному, для власного споживання через закритість економіки. Внаслідок цього всюди панували затратні технології, що характеризуються високою часткою матеріальних витрат, і завдавали значних збитків виробникам. Велика ресурсомісткість продукції робить її нездатною конкурувати з іноземними аналогами не тільки на світовому, але й внутрішньому ринку.
Рівень розвитку економіки будь-якої країни значною мірою залежать від ефективності використання наявного ресурсного потенціалу. Саме від ефективності споживання виробничих ресурсів, їх економного і раціонального використання, залежить конкурентноздатність підприємства, галузі, чи економіки в цілому. Це, в свою чергу, вимагає відповідних методів регулювання виробничих ресурсів.
В сучасному сільському господарстві України в основі регулювання виробничих ресурсів лежить нормативно-ресурсний метод планування, який характеризується використанням усереднених нормативів споживання ресурсів на одиницю продукції в процесі виробництва. Це значною мірою зумовлює велику ресурсомісткість виробленої продукції і, насамперед, велику частку матеріальних витрат в структурі її собівартості. Окрім цього, на сучасному етапі він не відповідає специфіці сільськогосподарського виробництва і умовам ринкової економіки.
Тому, опрацювання нових методів регулювання виробничих ресурсів, які б відповідали цим вимогам, має важливе суспільно-економічне значення для вітчизняного сільськогосподарського виробництва.
Дослідженням питань формування і оцінки аграрного ресурсного та виробничого потенціалів, управління аграрними виробничими ресурсами та оптимізацією їх використання, формування ресурсомісткості сільськогоспо-дарської продукції займалося багато вчених та науковців.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: РЕГУЛЮВАННЯ ВИРОБНИЧИХ РЕСУРСІВ ЗЕМЛЕРОБСТВА В УМОВАХ ПЕРЕХОДУ ДО РИНКОВОЇ ЕКОНОМІКИ (на матеріалах сільськогосподарських підприємств зони Лісостепу України)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок