Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Стратегії розуміння учнями творчих задач у звичайних та ускладнених умовах

Стратегії розуміння учнями творчих задач у звичайних та ускладнених умовах

Назва:
Стратегії розуміння учнями творчих задач у звичайних та ускладнених умовах
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,98 KB
Завантажень:
402
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Інститут психології ім. Г.С.Костюка АПН України
Гулько
Юлія Анатоліївна
УДК 159.955
Стратегії розуміння учнями творчих задач у звичайних та ускладнених умовах
19.00.01 – загальна психологія, історія психології
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата психологічних наук
Київ – 2006
Дисертацією є рукопис
Роботу виконано в лабораторії психології творчості Інституту психології ім. Г.С.Костюка АПН України, м. Київ
 
Науковий керівник: дійсний член АПН України,
доктор психологічних наук, професор
МОЛЯКО Валентин Олексійович,
Інститут психології ім. Г.С.Костюка АПН України,
лабораторія психології творчості, завідувач
Офіційні опоненти:
доктор психологічних наук, професор
КЛИМЕНКО Віктор Васильович,
Інститут психології ім. Г.С.Костюка АПН України,
головний науковий співробітник лабораторії вікової психофізіології
кандидат психологічних наук, доцент
СКРЕБЕЦЬ Василь Олексійович,
Чернігівський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти,кафедра психології, завідувач
Провідна установа: Дніпропетровський національний університет МОН України, кафедра педагогічної психології та англійської мови, м. Дніпропетровськ.
Захист відбудеться 3 жовтня 2006 р. об 11. 00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26. 453. 02 в Інституті психології ім. Г.С. Костюка АПН України за адресою: 01033, Київ, вул. Паньківська, 2.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Інституту психології ім. Г.С.Костюка АПН України за адресою: 01033, Київ, вул. Паньківська, 2.
Автореферат розіслано 1 вересня 2006 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради Андрієвська В.В.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Сучасне соціальне середовище ставить високі вимоги до діяльності людини, і перед психологічною наукою постає низка важливих завдань, пов’язаних із пошуком шляхів формування активної творчої особистості. Зазвичай, творча діяльність учнів має суб’єктивний і ситуативний характер. В процесі розуміння навчального матеріалу на уроці і виконання вимог вчителя учні дотримуються багатьох правил і норм. Це має незаперечний розвивальний ефект, однак нерідко призводить до згасання творчих проявів учнів. Шкільна практика свідчить, що дуже рідко учням пропонується розв’язувати задачі без пояснень того, за яким зразком чи алгоритмом шукати розв’язок. Від того, наскільки свідомо, самостійно, якісно, швидко відбувається розуміння учнями нового матеріалу, залежить успішність їх навчання у школі і навіть у подальшому житті. Різні ускладнення умов діяльності, такі як дефіцит часу, різноманітні заборони тощо, є типовими для сучасного уроку, перевантаженого навчальним матеріалом. Оптимізація процесу розуміння учнями творчих задач закладає основи формування особистості, здатної творчо діяти у нових, незвичних ситуаціях, знаходити вихід з тупикових ситуацій, вирішувати нестандартні завдання.
Серед проблем психології творчості важливе місце займає проблема розуміння нових задач в ускладнених умовах. Від того, наскільки є зрозумілою для суб’єкта суть посталої нової задачі, наскільки він розуміє, якими шляхами можна знайти її розв’язок, і втілює цей розв’язок, нерідко залежить ефективність діяльності. Творча діяльність розглядається через аналіз розв’язків нових задач в працях Г.С. Костюка, Д.Б. Богоявленської, А.В. Брушлінського, Л.Л. Гурової, Я.О. Пономарьова, С.Л. Рубінштейна, О.К. Тихомирова, А.Ф. Есаулова, І.С. Якиманської та багатьох інших.
Проблема розуміння задач перейшла у психологічну науку з філософії. Пошук методів і процедур, за допомогою яких може здійснюватись наукове пізнання, призвів до розгляду категорії розуміння з методологічної точки зору, яка довгий час була традиційною (Е.Бетті, В.Віндельбандт, В.Дільтей, В.Шлегель, Ф.Шлейермахер та ін.). З часів становлення екзистенціальної філософії і до наших днів за проблемою розуміння все більше закріплюється онтологічний статус (Г.Х.Гадамер, П.Рікер, А.Н.Уайтхед, М.Хайдеґґер). З позицій онтології проблема розуміння розглядається як умова буття в світі (М.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: Стратегії розуміння учнями творчих задач у звичайних та ускладнених умовах

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок