Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> УДОСКОНАЛЕННЯ МЕТОДИЧНИХ ПІДХОДІВ ЩОДО ОЦІНКИ   МІКРОБІОЦЕНОЗУ КИШЕЧНИКУ ТА ЙОГО КОРЕКЦІЇ

УДОСКОНАЛЕННЯ МЕТОДИЧНИХ ПІДХОДІВ ЩОДО ОЦІНКИ   МІКРОБІОЦЕНОЗУ КИШЕЧНИКУ ТА ЙОГО КОРЕКЦІЇ

Назва:
УДОСКОНАЛЕННЯ МЕТОДИЧНИХ ПІДХОДІВ ЩОДО ОЦІНКИ   МІКРОБІОЦЕНОЗУ КИШЕЧНИКУ ТА ЙОГО КОРЕКЦІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,32 KB
Завантажень:
14
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Міністерство охорони здоров’я України
Харківський науково-дослідний інститут мікробіології
та імунології ім. І.І. Мечнікова
НІКОЛЬСЬКА ОЛЕНА ІВАНІВНА
УДК 616.34-008.87-07-08:616-093/-098
УДОСКОНАЛЕННЯ МЕТОДИЧНИХ ПІДХОДІВ ЩОДО ОЦІНКИ
 
МІКРОБІОЦЕНОЗУ КИШЕЧНИКУ ТА ЙОГО КОРЕКЦІЇ
03.00.07-мікробіологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового
ступеня кандидата медичних наук
Харків – 1999
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Київській медичній академії післядипломної освіти ім. П.Л.Шупика Міністерства охорони здоров’я України.
Наукові керівники:
Доктор медичних наук, професор Знаменський Володимир Олексійович
Доктор медичних наук, професор Білько Іван Петрович, завідувач кафедрою мікробіології Київської медичної академії післядипломної освіти ім. П.Л.Шупика.
Офіційні опоненти:
доктор медичних наук, старший науковий співробітник Бабич Євген Михайлович, завідувач лабораторією крапельних інфекцій Харківського науково-дослідного інституту мікробіології та імунології ім. І.І.Мечнікова.
доктор медичних наук, доцент Журило Олександр Анатолійович, керівник відділу мікробіології туберкульозу та неспецифічних захворювань легень інституту фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г.Яновського АМН України.
Провідна установа: Науково-дослідний інститут епідеміології і інфекційних хвороб ім. Л.В.Громашевського МОЗ України, м. Київ.
Захист відбудеться “08” жовтня 1999 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої Вченої Ради Д. 64.618.01. при Харківському науково-дослідному інституті мікробіології та імунології ім. І.І.Мечнікова, (310057, м. Харків, вул. Пушкінська, 14).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківського науково-дослідного інституту мікробіології та імунології ім. І.І.Мечнікова (м. Харків, вул. Пушкінська, 14)
Автореферат розісланий “ 22” липня 1999 р.
Вчений секретар спеціалізованої Вченої Ради,
кандидат медичних наук І.Ю. Кучма
загальна характеристика роботи
Актуальність теми.
У процесі еволюції, внаслідок відбору між організмом людини і оточуючих його відповідними видами мікроорганізмів, виникли симбіотичні взаємовідносини, завдяки яким організм людини і населяючі його мікроорганізми стали двома тісно з’єднаними між собою біологічними системами. Заселення організму людини мікроорганізмами є одним з видів взаємодії живих істот в природі, який здійснюється на рівні філо- і онтогенезу хазяїна (А.А.Воробьев у співавт., 1996 ).
Організм людини і його нормальна мікрофлора є єдиним взаємозв’язаним і взаємозалежним природним комплексом, стан якого у значній мірі визначає стан здоров’я людини. При дії різних несприятливих факторів на організм людини або його нормальну мікрофлору відбуваються зміни, як внутрішнього середовища організму, так і стану його нормальної мікрофлори, і, в першу чергу, мікрофлори кишечнику (С.Е.Чащина у співавт., 1997)
При дисбактеріозі кишечнику поряд зі змінами якісно-кількісних показників мікрофлори кишечнику відбуваються і зміни її функцій. При цьому порушуються антагоністична, травна, вітаміносинтезуюча, імуногенна, детоксикаційна та інші функції нормальної мікрофлори кишечнику, що несприятливо впливає на стан здоров’я людини (Б.А.Шендеров у співавт., 1997).
Тому визначенню дисбактеріозу кишечнику завжди приділялось і приділяється сьогодні велике значення. Разом з тим слід відмітити, що і на сьогодні проблема дисбактеріозу кишечнику є проблематичною, в багатьох питаннях не вирішеною, як у плані мікробіологічного визначення, так і в плані ефективної корекції. Так, до теперішнього часу мікробіологічне визначення дисбактеріозу кишечнику людини у методичній площині є складним, трудоємким і не завжди досконалим. Існуючі методи визначення дисбактеріозу кишечнику потребують високої кваліфікації лікаря – бактеріолога, великої затрати часу, різних поживних середовищ і уміння оцінки отриманих результатів, що не відповідає сучасним вимогам (В.М.Бондаренко у співавт. 1998; Л.Г.Баженов, 1997 ).
Не завжди ефективною є і корекція дисбактеріозу кишечнику за допомогою існуючих препаратів – еубіотиків, які використовуються для відновлення порушень нормальної мікрофлори кишечнику або сприяють її нормалізації.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: УДОСКОНАЛЕННЯ МЕТОДИЧНИХ ПІДХОДІВ ЩОДО ОЦІНКИ   МІКРОБІОЦЕНОЗУ КИШЕЧНИКУ ТА ЙОГО КОРЕКЦІЇ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок