Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ІСТОРИЧНА ТОПОНІМІЯ КРИМУ

ІСТОРИЧНА ТОПОНІМІЯ КРИМУ

Назва:
ІСТОРИЧНА ТОПОНІМІЯ КРИМУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
51,04 KB
Завантажень:
492
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЇЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ СХОДОЗНАВСТВА ім. А.КРИМСЬКОГО
 
БУШАКОВ Валерій Анатолійович
УДК 413.11
ІСТОРИЧНА ТОПОНІМІЯ КРИМУ
10.02.13 – Мови народів Азії, Африки,
абориґенних народів Америки та Австралії
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття
наукового ступеня доктора філологічних наук
КИЇВ – 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті сходознавства ім. А. Кримського НАНУ.
Офіційні опоненти:
доктор історичних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України
Дашкевич Ярослав Романович,
керівник Львівського відділення Інституту української археографії та джерелознавства ім. М.С. Грушевського НАНУ
доктор філологічних наук, професор,заслужений діяч науки і техніки України
Емірова Аділе Мемедівна,
професор кафедри міжмовних комунікацій і журналістики
Таврійського національного університету ім. В.І. Вернадського МОН України
доктор філологічних наук, професор
Мосенкіс Юрій Леонідович,
доцент кафедри сучасної української мови Інституту філології
Київського національного університету імені Тараса Шевченка
Провідна установа: Одеський національний університет ім. І. Мечникова МОН України
Захист дисертації відбудеться 2 березня 2005 р. о 14.00 на засіданні спеціалізованої вченої ради Д26.174.01 в Інституті сходознавства ім. А. Кримського НАНУ за адресою: Київ–1, вул. Грушевського, 4.
З дисертаційною роботою можна ознайомитись у бібліотеці Інституту сходознавства ім. А. Кримського НАНУ, вул. Грушевського, 4, кім. .
 
Автореферат розісланий 24 січня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат історичних наук Василюк О.Д. 


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дисертації обумовлена виключною важливістю для тюркології вивчення походження нетюркських і тюркських етносів Криму, їхніх мов і культури, складовою частиною котрих є топонімія. Актуальність проведеного дослідження безперечна і з точки зору історії Криму й суміжних з ним реґіонів.
Топонімія є джерелом надійної й важливої інформації про життя народу на протязі величезного історичного періоду. Видатний топоніміст В. Никонов назвав історизм основним законом топоніміки, оскільки кожна географічна назва – це історія, виражена засобами мови. На Кримському п_ві за століття склалася унікальна тюркська топонімічна система, яка становить інтерес не лише для топоніміки як галузі мовознавства, але й для історії корінних народів Криму, вивчення їхніх мов та культури.
Відставання у вивченні історичної топонімії Криму на сучасному етапі розвитку топоніміки та тюркології можна пояснювати тим, що її плановим вивченням, яке потребує багаторічної праці наукових колективів, не займались наукові заклади України, зокрема, Криму. Топонімія Криму пов`язана з етнічною й культурною історією всіх корінних народів півострова. Вивчення формування топонімічної системи кримськотатарської мови допоможе уточнити й скориґувати висунуті на підставі інших джерел концепції з етнічної й культурної історії кримських татар, румеїв, караїмів та кримчаків, оскільки систематичне й послідовне вивчення географічних назв дає змогу глибоко зазирнути в історичне минуле народу й дослідити його контакти з іншими етносами. Зокрема, етнотопонімічний матеріал дозволяє визначити номенклатуру тюрко-монгольських племен і родів, котрі оселилися у Криму, ступінь консолідації кримськотатарського етносу, етапи його етнічної історії та етногенезу. Топонімія дає матеріал для характеристики певних моментів історії суспільства й конкретної мови, а подекуди є єдиною основою для вирішення багатьох питань історичної географії, діалектології, етнографії та історії народу.
Процес виникнення постійних поселень та їхніх назв в усіх кочових і напівкочових народів доволі однорідний, тому історія формування кримськотатарської ойконімії має важливе значення для розуміння виникнення ойконімів у кочових у минулому народів.
Актуальність проведеного дослідження пов`язана також із тим фактом, що в історії Криму є чимало невирішених питань, розв`язанню котрих могла би сприяти достовірна етимологізація непрозорих топонімів, які використовуються істориками й археологами без достатніх на те підстав як незаперечні арґументи на користь їхньої точки зору.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26 Реферат на тему: ІСТОРИЧНА ТОПОНІМІЯ КРИМУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок