Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МАТЕМАТИЧНІ МОДЕЛІ ТА МЕТОДИ КОМП’ЮТЕРНОГО МОДЕЛЮВАННЯ ПРОЦЕСУ ЕКСТРАКЦІЇ ЦУКРУ В ПОХИЛОМУ ДИФУЗІЙНОМУ АПАРАТІ

МАТЕМАТИЧНІ МОДЕЛІ ТА МЕТОДИ КОМП’ЮТЕРНОГО МОДЕЛЮВАННЯ ПРОЦЕСУ ЕКСТРАКЦІЇ ЦУКРУ В ПОХИЛОМУ ДИФУЗІЙНОМУ АПАРАТІ

Назва:
МАТЕМАТИЧНІ МОДЕЛІ ТА МЕТОДИ КОМП’ЮТЕРНОГО МОДЕЛЮВАННЯ ПРОЦЕСУ ЕКСТРАКЦІЇ ЦУКРУ В ПОХИЛОМУ ДИФУЗІЙНОМУ АПАРАТІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,77 KB
Завантажень:
376
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
ВІННИЦЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Горячев Георгій Володимирович
УДК 681.332:664.1
МАТЕМАТИЧНІ МОДЕЛІ ТА МЕТОДИ КОМП’ЮТЕРНОГО МОДЕЛЮВАННЯ ПРОЦЕСУ ЕКСТРАКЦІЇ ЦУКРУ В ПОХИЛОМУ ДИФУЗІЙНОМУ АПАРАТІ
Спеціальність: 01.05.02 – Математичне моделювання
та обчислювальні методи
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Вінниця - 2002


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Вінницькому державному технічному університеті Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: | доктор технічних наук, професор
Мокін Борис Іванович,
Вінницький державний технічний університет,
завідувач кафедри електромеханічних систем автоматизації
Офіційні опоненти: | доктор технічних наук, професор,
Лисогор Василь Микитович,
Вінницький державний аграрний університет,
професор кафедри менеджменту АПК
кандидат технічних наук,
Скидан Ольга Юріївна,
Інноваційне впроваджувальне підприємство “ІнноВінн”, м. Вінниця
головний менеджер
Провідна установа: | Національний технічний університет України “Київський політехнічний інститут”,
Фізико-технічний інститут, м. Київ
Захист відбудеться " 14 " лютого 2003 р. о 9.30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .052.01 у Вінницькому державному технічному університеті за адресою: 21021, м. Вінниця, Хмельницьке шосе, 95.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Вінницького державного технічного університету за адресою: 21021, м. Вінниця, Хмельницьке шосе, 95.
Автореферат розісланий " 10 " грудня 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради |
Захарченко С. М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. На цукрових заводах України актуальним є питання підвищення якості і кількості випущеної продукції.
Одним з основних процесів цукрового виробництва є процес екстракції цукру з бурякової стружки, який характеризується значними сировинними втратами, що становлять до 30–50% усіх втрат цукру при його виробництві. В зв’язку з цим постає питання отримання об’єктивної інформації про ведення процесів в дифузійному апараті технологічного потоку отримання цукру з бурякової стружки в темпі цих процесів.
Основним критерієм ефективності роботи дифузійного відділення цукрового заводу є втрати цукру в жомі – чим вони менші тим ефективніше працює цукровий завод. Безпосереднє вимірювання цього параметру на цукрових заводах здійснюється лабораторно з дискретністю в одну годину. Зміни ж параметрів процесу екстракції відбуваються безперервно, тому прогнозування концентрацій цукру у вихідних речовинах є важливою задачею для управління ним.
Складність взаємозв’язків та суттєва нелінійність залежностей між проміжними параметрами процесу, вхідними параметрами і цукристістю, а також якісний характер багатьох параметрів (в’ялість буряка, підмороженість, волокнистість, ступінь зараження буряка бактеріями, забрудненість буряка, кількість браку різки) ускладнює визначення цукристості.
Тож побудова математичних моделей процесів, що протікають в дифузійних апаратах цукрових заводів під час екстракції цукру із бурякової сировини, за допомогою яких можна було б адекватно оцінювати і оптимізувати хід процесів, прогнозувати їх кінцеві результати і розробляти алгоритми керування ними, є задачею актуальною як в науковому плані, так і в плані підвищення ефективності цукрового виробництва.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Основний зміст роботи складають результати досліджень, що проводились протягом 1997–2002 років. Протягом 1997–1999 років дослідження та наукові розробки проводились по програмі магістерської підготовки здобувача, яка була успішно завершена восени 1999 року. Протягом 1999–2002 років науково-дослідна робота проводилась відповідно до наукового напрямку кафедри “Розробка математичних методів та моделей процесів, що протікають в енергетичних, електромеханічних та екологічних системах, синтез інформаційно-вимірювальних систем автоматичного і автоматизованого керування цими процесами” та у ролі відповідального виконавця, по науково-дослідним роботам “Комп’ютерне моделювання процесу екстракції цукру в похилому дифузійному апараті”, “Дослідження інформаційного забезпечення системи управління процесом екстракції цукру в похилому дифузійному апараті”, що проводились по договорам творчої співдружності ВДТУ з підприємствами ЗАТ “Подільський цукор” та ЗАТ ВТК “Немирів – цукор” протягом 2001-2002 років.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: МАТЕМАТИЧНІ МОДЕЛІ ТА МЕТОДИ КОМП’ЮТЕРНОГО МОДЕЛЮВАННЯ ПРОЦЕСУ ЕКСТРАКЦІЇ ЦУКРУ В ПОХИЛОМУ ДИФУЗІЙНОМУ АПАРАТІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок