Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕВОЛЮЦІЯ БРИТАНСЬКОГО КОЛОНІАЛІЗМУ (1914-1921 рр.)

ЕВОЛЮЦІЯ БРИТАНСЬКОГО КОЛОНІАЛІЗМУ (1914-1921 рр.)

Назва:
ЕВОЛЮЦІЯ БРИТАНСЬКОГО КОЛОНІАЛІЗМУ (1914-1921 рр.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,74 KB
Завантажень:
474
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ЧЕРНІГІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ Т.Г.ШЕВЧЕНКА
СТАЛОВЄРОВА ГАННА В’ЯЧЕСЛАВІВНА
УДК 325.36 (410) „1914/1921”
ЕВОЛЮЦІЯ БРИТАНСЬКОГО КОЛОНІАЛІЗМУ
(1914-1921 рр.)
Спеціальність 07.00.02 – всесвітня історія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Чернігів – 2008
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі політичних наук Рівненського державного гуманітарного університету, Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: доктор історичних наук, професор
Троян Сергій Станіславович
Рівненський інститут слов’янознавства
Київського славістичного університету,
завідувач кафедри міжнародних відносин
і країнознавства
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
Срібняк Ігор Володимирович
Національний лінгвістичний
університет,
директор інституту східних мов,
професор кафедри історії України
та зарубіжних країн

Кандидат історичних наук, доцент
Неприцький Олександр Анатолійович
Вінницький державний
педагогічний університет,
доцент кафедри всесвітньої історії
Захист відбудеться „22” квітня 2008 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 79.053.01 в Чернігівському державному педагогічному університеті імені Т.Г. Шевченка (14000, м. Чернігів, пр. Миру, 13, ауд. 308).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Чернігівського державного педагогічного університету імені Т.Г. Шевченка: 14013, м. Чернігів, вул. Гетьмана Полуботка, 53.
Автореферат розісланий „19” березня 2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат історичних наук, доцент А.М. Острянко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. За час свого існування Великобританія довела, що імперія – це форма міжнародного правління, яка може функціонувати не тільки в інтересах пануючої держави. Вона намагалася глобалізувати не лише економіку, але й правову та політичну систему. Переселенські, або так звані „білі колонії”, пройшли тривалий шлях розвитку від коронних володінь через автономію до незалежних держав, утворивши в 1931 р. разом з „кольоровими колоніями” і метрополією Британську Співдружність Націй.
Рух британських домініонів до суверенітету розпочався у роки Першої світової війни, виявивши кризу колоніальної політики Англії. Хоча правове становище домініонів у Британській імперії значно відрізнялося від статусу колоній, їхня боротьба за суверенітет у зовнішній і внутрішній політиці об’єктивно сприяла поглибленню кризи колоніальної імперії. Форми боротьби з метрополією, які використовувалися домініонами, були запозичені англійськими колоніями, прискорюючи процес розпаду імперії.
Вивчення еволюції відносин між метрополією і домініонами та Індією дає можливість зрозуміти сам характер Співдружності, а також об’єктивно оцінити набутий нею досвід міжнародного та міждержавного співробітництва.
Актуальність даної теми зумовлена і тим, що еволюційний шлях трансформації Британської імперії, становлення незалежних країн, які входили до її складу, та нових форм їхніх взаємовідносин з метрополією потребує вивчення з огляду на тенденції державотворення у сучасному світі.
Зв’язок роботи з науковими планами, програмами, темами. Дисертаційне дослідження є складовою частиною теми „Всесвітня історія у контексті сучасної цивілізації”, і виконане у відповідності з планами науково-дослідної роботи кафедри всесвітньої історії Рівненського державного гуманітарного університету (протокол № 4 від 11 січня 2000 р.).
Об’єктом дослідження є британський колоніалізм як складно організована система управління залежними країнами.
Предмет дослідження складає еволюція відносин між Великобританією, з одного боку, та її домініонами, а також Індією з іншого, під впливом Першої світової війни.
Мета дослідження – проаналізувати еволюційний шлях трансформації британського колоніалізму під час Першої світової війни та в період повоєнного врегулювання всієї системи міжнародних відносин.
Виходячи з поставленої мети, необхідно вирішити такі завдання:
· здійснити аналіз історіографії та схарактеризувати джерельну базу дослідження;
· схарактеризувати становище Британської колоніальної імперії, принципи та засади британського колоніалізму напередодні Першої світової війни;
· висвітлити розстановку політичних сил у британських домініонах та Індії, з одного боку, та метрополії – з іншого, з питань відносин у середині імперії та її еволюцію під впливом світової війни та післявоєнних змін;
· розкрити особливу роль домініонів та Індії у трансформації всієї системи британського колоніалізму;
· проаналізувати форми, шляхи, напрямки еволюції британського колоніалізму;
· визначити та схарактеризувати основні етапи еволюції системи британського колоніального управління в досліджуваний період.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ЕВОЛЮЦІЯ БРИТАНСЬКОГО КОЛОНІАЛІЗМУ (1914-1921 рр.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок