Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Традиційне житлово-господарське будівництво Українського Полісся (становлення та еволюція)

Традиційне житлово-господарське будівництво Українського Полісся (становлення та еволюція)

Назва:
Традиційне житлово-господарське будівництво Українського Полісся (становлення та еволюція)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,27 KB
Завантажень:
448
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Національна академія наук України
Інститут українознавства ім.І.Крип’якевича
Інститут народознавства
УДК 728.031 (477)
ДАНИЛЮК Архип Григорович
Традиційне житлово-господарське будівництво
Українського Полісся
(становлення та еволюція)
Спеціальність 07.00.05 – етнологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
 
Львів - 1999


Дисертація є рукописом
Робота виконана в Інституті народознавства НАН України
Науковий керівник: ПАВЛЮК Степан Петрович,
доктор історичних наук, професор,
директор Інституту народознавства
Офіційні опоненти: МАКАРЧУК Степан Арсентійович,
доктор історичних наук, професор,
завідувач кафедри етнології Львівського державного
університету імені Івана Франка
МОГИТИЧ Іван Романович,
кандидат історичних наук, директор Інституту “Укрзахідпроектреставрація”,
народний архітектор України
Провідна організація: Чернівецький державний університет
ім.Ю.Федьковича, кафедра етнології,
античності, середньовічної історії,
м.Чернівці.
Захист відбудеться 9 березня 1999 р. о 15.30 год. на засіданні спеціалізованої Вченої ради Д.35.222.01. із захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня кандидата історичних наук при Інституті українознавства ім.І.Крип’якевича НАН України за адресою:
290026, Львів-26, вул.Козельницька, 4.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту україно-знавства ім.І.Крип’якевича НАН України за адресою: 290026, Львів-26, вул.Козельницька, 4.
Автореферат розісланий 8 лютого 1999 р.
Вчений секретар
спеціалізованої Вченої ради
кандидат історичних наук Стеблій Ф.І.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ДИСЕРТАЦІЙНОЇ РОБОТИ
Актуальність теми. Народне будівництво – одна зі складових матеріальної культури посідає – важливе місце в дослідженні етнічних процесів. Вивчення загальних та регіональних особливостей української народної архітектури дає змогу конкретно виявити її прикметні риси, оцінити художні та функціональні якості, щоб ширше застосувати їх у сільському будівництві, надаючи національного колориту сучасним поселенням.
Народна архітектура завжди чутливо “реагувала” на процеси, що відбувалися в суспільстві. В науковому плані запропонована праця скерована на висвітлення явищ народної будівельної культури окремого регіону – а саме Українського Полісся – в процесі історичного розвитку. Її актуальність зумовлюється динамікою будівництва на селі, особливо в
ХХ ст., коли традиційні елементи регіонального будівництва фіксуються дуже рідко.
Дослідження традиційного житлово-господарського будівництва Українського Полісся зумовлено також перспективою соціально-економічних змін, зокрема на селі, що утруднює вивчення його форм з минулих десятиліть. Тому слід поспішати вивчати те, що ще збереглося, бо завтра воно може бути втрачене. В цьому контексті набуває особливого значення і створення музеїв просто неба, архітектурних заповідників, які й покликані з одного боку, оберігати, а з іншого – пропагувати та відроджувати традиції української національної культури, зокрема житлово-господарської.
Об’єктом дослідження є Українське Полісся, історико-етнографічна область, що географічно простягається майже на 1000 км на півночі України і разом із суміжними Білоруським, Російським та Польським Поліссям творить одну зі своєрідних територій слов’янського світу.
Вибір Українського Полісся як об’єкта дослідження зумовлюється не тільки архаїкою цього регіону в етнокультурному відношенні, а й тим, що за останні десятиліття проводяться діалектологічні, археологічні, антропологічні і, частково, етнографічні дослідження, наслідки яких повною мірою можна збагнути тільки з вивченням народно-будівельної культури.
Предметом дослідження є традиційне житлово-господарське будівництво Українського Полісся, його становлення й еволюція. Увага зосереджена передусім на особливостях поселень і типах садиб, будівельних традиціях, описах і кваліфікації народного житла – хати, її конструкцій і планів, різновидів господарських споруд.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Традиційне житлово-господарське будівництво Українського Полісся (становлення та еволюція)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок