Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Педагогічна антропологія в соціально-філософському контексті

Педагогічна антропологія в соціально-філософському контексті

Назва:
Педагогічна антропологія в соціально-філософському контексті
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,63 KB
Завантажень:
301
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ПІВДЕННОУКРАЇНСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ
УНІВЕРСИТЕТ ім. К.Д. УШИНСЬКОГО
Задорожна Любов Кирилівна
УДК: 37.015.2000.141
Педагогічна антропологія
в соціально-філософському контексті
Спеціальність 09.00.03 – соціальна філософія
та філософія історії
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
Одеса – 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі філософії та соціології Південноукраїнського державного педагогічного університету ім. К.Д.Ушинського, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник – доктор філософських наук, професор
Кавалеров Анатолій Іванович, Південноукраїнський державний педагогічний університет
ім. К.Д. Ушинського,
завідувач кафедри філософії та соціології
Офіційні опоненти – доктор філософських наук, ректор
Романенко Михайло Ілліч,
Дніпропетровський інститут післядипломної
педагогічної освіти
кандидат філософських наук, доцент
Запорожченко Олексій Володимирович,
Ізмаїльський гуманітарний університет,
кафедра філософії
Провідна установа – Запорізький національний університет, кафедра
філософії, Міністерство освіти і науки України
Захист відбудеться “13“ квітня 2007 року о 14.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 41.053.02 у Південноукраїнському державному педагогічному університеті ім. К.Д.Ушинського за адресою: 65021, м. Одеса, вул. Старопортофранківська, 26.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Південноукраїнського державного педагогічного університету ім..К.Д.Ушинського за адресою: 65020, м.Одеса, вул..Старопортофранківська, 26
Автореферат розісланий “07” березня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради І.Г. Мисик
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ДИСЕРТАЦІЇ
Актуальність теми дослідження. Світова школа і педагогічна наука під впливом трансформаційних процесів останнім часом зазнають суттєвих змін: посилюються вимоги до обсягу і змісту знань, умінь і навичок; розширюються можливості для проведення нових досліджень проблем щодо підтримки і стимулювання сучасної молоді; інтенсивно переосмислюється практичний педагогічний досвід в аспекті Болонського процесу; збільшується кількість педагогічних центрів типу Ліга нового виховання, Міжнародне Бюро освіти (США). Зростає також потреба в оновленні педагогічної науки, адже традиційні концепції освіти, спрямовані головним чином на формування культури мислення, передбачали авторитарне управління педагогічним процесом – провідну роль відігравав вчитель, що заважало розвитку самостійності самої особистості учня.
У сучасних умовах посилюється увага до всіх видів освіти, яка стала розглядатися в якості важливого чинника як соціально-економічного і науково-технічного прогресу, так і культурного розвитку. Причина полягає в тому, що основною цінністю сучасного суспільства стає людина, яка здатна до пошуків ефективних форм освоєння нових знань, до прийняття нестандартних рішень і сміливого впровадження науково-технічних досягнень в практику. Незважаючи на обмеженість подальшого прогресу за рахунок виключно економічного зростання, технічної могутності в сучасному суспільстві, все більше зміцнюється переконання, що майбутнє людства значною мірою буде визначатися рівнем духовної культури тієї чи іншої цивілізації.
В українському суспільствознавстві досить активно розглядається проблема взаємозвязків між педагогічною наукою і соціальною філософією, яка з самого початку свого виникнення намагалась не тільки осмислити існуючі системи освіти і виховання, але й сформулювати нові їхні цінності та ідеали під егідою антропології, в тому числі і педагогічної. Аналіз спеціальної літератури з проблеми дисертації виявив недостатню увагу саме до соціально-філософського контексту антропологічних проблем педагогіки, в той час, як криза в галузі освіти набула світових масштабів, що зумовлюється зміною її соціальної ролі і вимагає невідкладного вирішення. Соціальна значущість проблеми взаємозвязку педагогічної антропології і соціальної філософії в сучасних умовах, її надзвичайна актуальність і недостатня дослідженість зумовили вирішення обраної наукової задачі, що полягає у здійсненні соціально-філософського аналізу проблем педагогічної антропології, як однієї з галузей науки, присвяченої формуванню особистості та визначення теми дисертаційної роботи: “Педагогічна антропологія в соціально-філософському контексті”.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Педагогічна антропологія в соціально-філософському контексті

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок