Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати реферат на тему: УДОСКОНАЛЕННЯ ФУНКЦІЙ і структури КАБІНЕТУ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ В ПЕРІОД АДМІНІСТРАТИВНОЇ РЕФОРМИ

УДОСКОНАЛЕННЯ ФУНКЦІЙ і структури КАБІНЕТУ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ В ПЕРІОД АДМІНІСТРАТИВНОЇ РЕФОРМИ / сторінка 10

Назва:
УДОСКОНАЛЕННЯ ФУНКЦІЙ і структури КАБІНЕТУ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ В ПЕРІОД АДМІНІСТРАТИВНОЇ РЕФОРМИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,00 KB
Завантажень:
298
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 

Такі повноваження, надані Секретаріату Кабінету Міністрів України та Урядовому Секретареві, вказують не лише на невідповідність статусу Секретаріату як забезпечувального органу виконуваним функціям, а й на дублювання та (або) перебрання Секретаріатом функцій Кабінету Міністрів України, його членів та Урядових комітетів.
Автор приходить до висновку про те, що функціональні зміни в діяльності Кабінету Міністрів можливі лише у випадку удосконалення структури Уряду України.
У третьому розділі дисертації - "Шляхи удосконалення функцій і структури Кабінету Міністрів України в період адміністративної реформи в Україні" – робиться спроба сформулювати концептуальні засади удосконалення структури і функцій Кабінету Міністрів України під час проведення адміністративної реформи. Загальне значення категорії "удосконалення" в дисертаційній роботі вживається як позитивна зміна якості предмета. У контексті визначеної теми удосконалення функцій і структури Кабінету Міністрів України - це така їх зміна, що забезпечить підвищення якості діяльності Уряду України.
Автор наголошує на подвійній природі удосконалення: 1) удосконалення структури і функцій Кабінету Міністрів України як складова адміністративної реформи, як одномоментна (або короткотермінова) кардинальна зміна функціонування вищого органу виконавчої влади; 2) удосконалення як процес, постійна дія, спрямована на усунення застійних явищ у діяльності Кабінету Міністрів. Адміністративна реформа в Україні серед інших завдань покликана встановити механізми системного і постійного удосконалення функцій і структури Уряду України.
Автор стверджує, що удосконалення функцій і структури Кабінету Міністрів України забезпечується при дотриманні таких базових принципів: 1) ефективності; 2) оптимальності; 3) науковості; 4) законності; 5) соціальної справедливості. (В окремих роботах називають також принципи продуктивності, економічності, раціональності управлінської діяльності. Визнаючи їх значення, автор вважає, що дані принципи не можуть складати основи для удосконалення функцій і структури Кабінету Міністрів України.)
Змістовними характеристиками вищезазначених принципів визначаються: 1) мета діяльності; 2) наявний та затрачуваний ресурс (людський, матеріальний і нематеріальний); 3) результат (ефект).
Основним організаційним принципом удосконалення функцій і структури Кабінету Міністрів України є ефективність. Під ефективністю автор розуміє досягнення максимального результату (ефекту) при заданій меті і за наявності певного ресурсу (людського, матеріального та нематеріального). Ефект розуміється як категорія результуюча; в чому, власне, й полягає його відмінність від ефективності. Принцип оптимальності автором визначається як максимально сприятливе співвідношення затрат (ресурсу) і результату.
Автор акцентує увагу на принципі науковості, тобто на дотриманні визначених науково обґрунтованих параметрів при удосконаленні структури і функцій Кабінету Міністрів України.
Принципи законності і соціальної справедливості є пріоритетними у діяльності Кабінету Міністрів України. Під принципом законності розуміється верховенство закону у прийнятті рішень Урядом України, а під принципом соціальної справедливості – встановлення такого механізму розподілу (і перерозподілу) матеріальних благ суспільства, який би забезпечив рівні умови отримання цих благ всіма його членами.
У дисертації метою удосконалення функцій і структури Кабінету Міністрів України є підвищення ефективності управлінської діяльності останнього. Ефективність управлінської діяльності Кабінету Міністрів України має включати такі елементи: 1) ефективність процесу управління; 2) ефективність роботи Уряду як внутрішньої організації; 3) ефективність актів (управлінських рішень) Кабінету Міністрів України; 4) ефективність управлінської праці.
При визначенні критеріїв ефективності діяльності Кабінету Міністрів України дисертант використовує прямі та непрямі критерії. До прямих критеріїв ефективності діяльності Кабінету Міністрів України (мета, співвіднесена із затраченим ресурсом) належать: 1) економічні – навантаження на Державний бюджет України щодо утримання Кабінету Міністрів України, Секретаріату Кабінету Міністрів України, Служби Прем'єр-міністра України, патронатних служб членів Уряду України, допоміжних та консультативних органів Кабінету Міністрів України; 2) суспільно-політичні – рівень довіри до Уряду суспільних інститутів, представницьких органів влади тощо.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Реферат на тему: УДОСКОНАЛЕННЯ ФУНКЦІЙ і структури КАБІНЕТУ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ В ПЕРІОД АДМІНІСТРАТИВНОЇ РЕФОРМИ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок