Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Безкоштовно реферат на тему: УДОСКОНАЛЕННЯ ФУНКЦІЙ і структури КАБІНЕТУ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ В ПЕРІОД АДМІНІСТРАТИВНОЇ РЕФОРМИ

УДОСКОНАЛЕННЯ ФУНКЦІЙ і структури КАБІНЕТУ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ В ПЕРІОД АДМІНІСТРАТИВНОЇ РЕФОРМИ / сторінка 11

Назва:
УДОСКОНАЛЕННЯ ФУНКЦІЙ і структури КАБІНЕТУ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ В ПЕРІОД АДМІНІСТРАТИВНОЇ РЕФОРМИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,00 KB
Завантажень:
298
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 

У висновках узагальнено результати дисертаційного дослідження, які варто виділити в констатуючу і динамічну частини.
Так, відзначається, що досі в Україні вивчення проблем державного управління, у тому числі діяльності Уряду України, мало прецедентний характер. Дана дисертаційна робота є однією з перших в Україні спроб теоретичного обґрунтування практичних заходів з вдосконалення функцій і структури Кабінету Міністрів України. У дослідженні запропоновано авторські визначення структури, функцій, ефективності діяльності Уряду та інших понять, необхідних для дослідження теми.
Особливістю дисертаційної роботи є її тісний зв'язок з чинною нормативно-правовою базою України. Тому автором проведено досить детальний аналіз Конституції України, законодавчих та підзаконних актів, які визначають функції і структуру Кабінету Міністрів України.
Автором дана характеристика функцій Кабінету Міністрів України, проведено їхню класифікацію за вибраними критеріями. У дослідженні зазначається, що для Кабінету Міністрів України на сьогодні характерна неспіввідносність між політичною (державною) відповідальністю і повноваженнями з реалізації функцій, покладених на Кабінет Міністрів України. Умови, за яких настає політична (державна) відповідальність, нечітко виписані чинним законодавством, що дозволяє вищим інститутам держави діяти на власний розсуд. Водночас, функціональні повноваження Кабінету Міністрів України щодо впливу на виконавчу владу є досить слабкими. Функціональна слабкість Кабінету Міністрів України виявляє себе і у звуженні кола державних функцій до планування, прогнозування, виконання, покладених на Уряд України.
У дослідженні зазначається, що серйозною проблемою в діяльності Кабінету Міністрів України є нерозробленість його структури. Фактична побудова структури Уряду, що складається з посад його членів, не дає можливості приймати державні (політичні) рішення на рівні Кабінету Міністрів України як колегіального органу; відповідно, на апарат Кабінету Міністрів України покладається виконання невластивих йому функцій.
У зв'язку з цим, назріла потреба в оптимізації функцій і структури Кабінету Міністрів України. Підсумком даного дослідження є теза про те, що удосконалення структури і функцій Кабінету Міністрів України мусить здійснюватися на основі визначених критеріїв, які б відповідали принципам ефективності, оптимальності, законності, науковості, соціальної справедливості. У дисертації робиться спроба комплексної розробки питання критеріїв ефективності діяльності Кабінету Міністрів України, встановлено основні показники ефективності діяльності Уряду України.
У роботі пропонується низка заходів щодо зміни повноважень Уряду у впливі на управляємий об'єкт. Насамперед, йдеться про посилення розпорядчих функцій Кабінету Міністрів України стосовно органів виконавчої влади, надання Кабінету Міністрів України повноважень скасовувати акти місцевих органів виконавчої влади, у тому числі Ради Міністрів Кримської автономії, та органів місцевого самоврядування, приймати рішення про притягнення до адміністративної відповідальності голів місцевих державних адміністрацій, включно зі звільненням з посади, тощо.
Суттєвий чинник удосконалення структури Кабінету Міністрів України бачиться у підвищенні ролі міністрів України у прийнятті державних (політичних) рішень, наданні міністрам повноважень самостійного вирішення більшого кола питань та зміна статусу Урядових комітетів (як форм діяльності). Відзначається також необхідність приведення у відповідність з їх статусом функціональних повноважень Секретаріату Кабінету Міністрів України та інших допоміжних і забезпечуючих органів Кабінету Міністрів України.
У дослідженні стверджується, що адміністративна реформа як вид політико-правової реформи покликана, з одного боку, модифікувати функції і структуру Кабінету Міністрів України, з другого боку – створити умови для їх постійного удосконалення. Тобто, робиться висновок, що адміністративна реформа в Україні є не одномоментним актом, а довготривалим (постійним) процесом, який буде адаптовувати Кабінет Міністрів України до нових реалій політичного, економічного життя, адекватно реагувати на зміну управляємого об'єкта.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Реферат на тему: УДОСКОНАЛЕННЯ ФУНКЦІЙ і структури КАБІНЕТУ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ В ПЕРІОД АДМІНІСТРАТИВНОЇ РЕФОРМИ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок