Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат: УДОСКОНАЛЕННЯ ФУНКЦІЙ і структури КАБІНЕТУ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ В ПЕРІОД АДМІНІСТРАТИВНОЇ РЕФОРМИ

Загрузка...

УДОСКОНАЛЕННЯ ФУНКЦІЙ і структури КАБІНЕТУ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ В ПЕРІОД АДМІНІСТРАТИВНОЇ РЕФОРМИ / сторінка 2

Назва:
УДОСКОНАЛЕННЯ ФУНКЦІЙ і структури КАБІНЕТУ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ В ПЕРІОД АДМІНІСТРАТИВНОЇ РЕФОРМИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,00 KB
Завантажень:
298
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Цього не можна сказати про Кабінет Міністрів на сучасному етапі. По-перше, управлінські аспекти діяльності Кабінету Міністрів в Україні на науковому рівні майже не розроблялися; по-друге, існуючі розробки хибують копіюванням моделей структури і функцій інших держав (не можна ігнорувати іноземний досвід з вирішення проблем державного управління, але до нього потрібно підходити критично, з урахуванням особливостей українських реалій.) Зрозуміло, що не маючи методології аналізу управлінських механізмів, функцій і структури Уряду, не можна говорити про стратегію їх удосконалення; адміністративна реформа повинна мати не тільки інструментарій, потрібно чітко визначити об'єкт реформування. Тому на сьогодні стоїть питання встановлення основних параметрів і критеріїв, на основі яких треба будувати аналіз функцій і структури Кабінету Міністрів України.
В Україні необхідно гармонізувати співвідношення між функціональним навантаженням на Уряд України і відповідальністю за виконання покладених на нього функцій. У цьому зв'язку варто наголосити на тому, що досі в Україні недостатньо приділяється уваги ролі Кабінету Міністрів України у прийнятті державних рішень. Складається парадоксальна ситуація, коли державні рішення приймаються органами влади, які, як правило, не несуть відповідальності за їх розробку та виконання.
Говорячи про актуальність теми дослідження, також варто зауважити, що за роки незалежності України функціональний зміст діяльності Кабінету Міністрів, його склад (що при визначенні Кабінету Міністрів України як колегіального органу ототожнюється зі структурою), структура апарату (Секретаріату) Уряду еволюціонували. Відповідно існує певний вітчизняний досвід функціонально-структурних змін. На жаль, в українській науці досі не систематизовано цей досвід, не виявлено позитивні і негативні результати перетворень у галузі державного управління загалом, та не проаналізовано функціональні й структурні зміни у діяльності Кабінету Міністрів зокрема.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дана робота проводилась на кафедрі державного управління і менеджменту Української Академії державного управління при Президентові України і виконана відповідно до Зведеного плану наукової діяльності Академії за комплексним науковим напрямом "Виконавча влада: організаційно-правові питання формування і функціонування" відповідно до наукового проекту Академії "Державне управління та місцеве самоврядування" (номер державної реєстрації РК 0199И002827). Роль автора у даній розробці полягає в аналізі діяльності Кабінету Міністрів України як вищого органу в системі виконавчої влади.
Мета і завдання дисертаційного дослідження. Метою дослідження є встановлення шляхів удосконалення функцій і структури Кабінету Міністрів України в перехідний період, наукове обгрунтування завдань адміністративної реформи у змінах функцій і структури Кабінету Міністрів України.
На думку автора, для досягнення даної мети необхідно вирішити такі завдання:
1. Уточнити теоретичну базу для аналізу функцій і структури Кабінету Міністрів України, зокрема визначити основні поняття, необхідні для дослідження теми.
2. Провести аналіз нормативно-правової бази функціонування Кабінету Міністрів України, в тому числі нормативно-правових актів, що визначають його структуру і функції.
3. Дати характеристику функцій Кабінету Міністрів України, класифікувати їх за критеріями організаційно-правового впливу, стадіями управлінського циклу тощо.
4. Провести аналіз структури Кабінету Міністрів, його апарату, допоміжних органів.
5. Визначити критерії і показники ефективності діяльності Кабінету Міністрів України.
6. Розглянути основні напрями реформування структури і функцій Кабінету Міністрів в контексті адміністративної реформи в Україні; дати рекомендації щодо встановлення оптимального співвідношення між функціями Кабінету Міністрів та його державною (політичною) відповідальністю.
7. Дати пропозиції щодо реформування і модернізації структури Кабінету Міністрів України, зокрема у питанні зміни статусу Урядових комітетів.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Реферат на тему: УДОСКОНАЛЕННЯ ФУНКЦІЙ і структури КАБІНЕТУ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ В ПЕРІОД АДМІНІСТРАТИВНОЇ РЕФОРМИ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок