Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат українською: УДОСКОНАЛЕННЯ ФУНКЦІЙ і структури КАБІНЕТУ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ В ПЕРІОД АДМІНІСТРАТИВНОЇ РЕФОРМИ

Загрузка...

УДОСКОНАЛЕННЯ ФУНКЦІЙ і структури КАБІНЕТУ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ В ПЕРІОД АДМІНІСТРАТИВНОЇ РЕФОРМИ / сторінка 5

Назва:
УДОСКОНАЛЕННЯ ФУНКЦІЙ і структури КАБІНЕТУ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ В ПЕРІОД АДМІНІСТРАТИВНОЇ РЕФОРМИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,00 KB
Завантажень:
298
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
У цьому зв'язку в дисертації розглянуто теоретичні напрацювання радянської адміністративної школи, що стосуються наукового аналізу структури, функцій, методів органів управління, проаналізовано наукові погляди представників західних шкіл державного управління і менеджменту, розглянуто нові роботи українських авторів з управління та адміністративного права.
Розгляд науково-теоретичної бази дослідження має опорними такі пункти: 1) визначення функцій державного управління та органу державного управління (у даному випадку функції державного управління і органу державного управління ототожнюються); 2) взаємозв'язок функцій держави, функцій державного управління та функцій органу державного управління; 3) співвідношення таких категорій, як управлінські функції і повноваження; 4) класифікація управлінських функцій, у тому числі, зв'язок між функціями управління і стадіями управлінського циклу; 5) дефініції структури органу управління; 6) типи і види організаційних структур; 7) критерії удосконалення структури і функцій органу управління. Оскільки Кабінет Міністрів України є вищим органом в системі виконавчої влади, у дисертації проаналізовано підходи до встановлення низки концептуальних відмінностей між функціями і структурою ординарного органу державного управління і Уряду України (у загальному розумінні – системоутворюючого органу державного управління).
У першому розділі дисертаційної роботи детально проаналізовано питання побудови організаційних структур. З'ясовано, що наукові визначення організаційних структур не дуже відрізняються між собою. Як правило, під організаційною структурою органу державного управління (та державного управління взагалі) розуміють "сукупність управлінських ланок, що мають бути розміщені в суворій співпідлеглості і забезпечувати взаємозв'язок між керівною та керованою системами". Виділяють три основні типи організаційних структур: 1) лінійний; 2) функціональний; 3) лінійно-функціональний. В основу розрізнення цих типів покладено такі критерії: 1) зміст і характер взаємовідносин органу управління (або його структурних ланок) з вищестоячими, рівно- і нижчестоячими органами; 2) побудова структури органу управління і характер взаємодії між його складовими частинами. У зв'язку з цим розрізняють "зовнішню" (система зв'язків, що складаються між органами управління) і "внутрішню" (взаємовідносини всередині органу управління) сторони прояву типів структур.
Оскільки тема дисертації стосується структури вищого органу виконавчої влади – Кабінету Міністрів України, - то при її розгляді, крім загальнотеоретичних підходів структурного аналізу, дисертантом порушена важлива проблема політичних та адміністративних посад. Теорія даного питання має давню історію, хоча в Україні воно є новим, особливо стосовно критеріїв ідентифікації політичних (державних) й адміністративних посад. У першому розділі звернуто увагу на різні підходи до визначення даних критеріїв, а саме призначення, відповідальності, компетенції, виділено ґрунтовну систематизацію, згідно якою специфіка статусу державного політичного діяча встановлюється за такими ознаками: 1) порядок призначення на посаду; 2) порядок звільнення з посади; 3) проходження служби за посадою; 4) відповідальність за наслідки діяльності, яка має ознаки політичної відповідальності.
Аналіз наукової літератури дав можливість встановити два основні підходи до визначення функцій органу державного управління: 1) цілеспрямований вплив суб'єкта управління на об'єкт: "Функції - це комплекс тих управляючих впливів, які орган управління може чинити на управляємі об'єкти"2; 2) прояв (вид) діяльності органу управління. За даним визначенням, функція державного управління - це діяльність, якій притаманна певна єдність змісту і яка здійснюється на основі закону спеціально створеними органами виконавчої влади, специфічними методами, для проведення в життя завдань державного управління3.
Одним з найскладніших моментів у визначенні функцій Кабінету Міністрів України є встановлення залежності між такими категоріями, як функції і повноваження.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Реферат на тему: УДОСКОНАЛЕННЯ ФУНКЦІЙ і структури КАБІНЕТУ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ В ПЕРІОД АДМІНІСТРАТИВНОЇ РЕФОРМИ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок