Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат безкоштовно: УДОСКОНАЛЕННЯ ФУНКЦІЙ і структури КАБІНЕТУ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ В ПЕРІОД АДМІНІСТРАТИВНОЇ РЕФОРМИ

УДОСКОНАЛЕННЯ ФУНКЦІЙ і структури КАБІНЕТУ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ В ПЕРІОД АДМІНІСТРАТИВНОЇ РЕФОРМИ / сторінка 6

Назва:
УДОСКОНАЛЕННЯ ФУНКЦІЙ і структури КАБІНЕТУ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ В ПЕРІОД АДМІНІСТРАТИВНОЇ РЕФОРМИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,00 KB
Завантажень:
298
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
У роботі акцентується увага на тому, що на сьогодні ця проблема себе не вичерпала. Виділяється кілька підходів до цієї проблеми: 1) ототожнення функцій і повноважень (прав і обов'язків чинити управлінські дії); 2) ототожнення функцій лише з обов'язками; 3) позиція, згідно з якою управлінські функції реалізуються через повноваження (права та обов'язки).
Неоднозначним є також питання класифікації управлінських функцій. Залежно від вибраного критерію, автори по різному підходили до вирішення даного питання. Зокрема, Іларія Бачило у низці своїх праць пропонує їх класифікувати за такими критеріями: а) за методом управління з урахуванням часового критерію (метод цільового впливу у визначеному часовому циклі); б) за предметом регулювання; в) за організаційно-правовою формою управлінського впливу; г) за характером діяльності; д) за предметом діяльності. Поширеною в теорії управління є також класифікація управлінських функцій за стадією управлінського циклу.
Як вже було відзначено, труднощі при характеристиці структури і функцій Уряду держави великою мірою пов'язані з особливістю статусу Кабінету Міністрів України. Тому значна частина першого розділу дисертації присвячена визначенню конституційно-правового статусу Кабінету Міністрів України. У дослідженні встановлено, що складовими статусу Кабінету Міністрів України у владній системі України є: 1) порядок утворення та відставки Уряду: суб'єкти, процедура тощо; 2) організаційно-правові відносини Кабінету Міністрів з вищими органами держави; 3) взаємозв'язки Кабінету Міністрів з іншими органами державної влади; 4) організаційно-правові зв'язки Кабінету Міністрів з органами виконавчої влади та місцевого самоврядування. Стосунки Кабінету Міністрів України з іншими органами державної влади знаходять свій вияв у певних типах організаційно-правових режимів. Можемо виділити кілька типів режиму їх взаємостосунків: 1) підвідомчість; 2) підпорядкованість: а) повна підпорядкованість (підлеглість); б) часткова підпорядкованість; 3) підзвітність; 4) підконтрольність; 5) відповідальність.
Критеріями визначення того чи іншого типу режиму є наявність певних форм керуючого впливу органів вищого і нижчого рівнів: 1) право призначати і звільняти персональний склад органів, визначати їхню структуру; 2) право призупиняти та скасовувати дію актів нижчестоячих органів; 3) право перевіряти діяльність органу та отримувати від нього інформацію; 4) обов'язок нижчестоячого органу звітувати про свою діяльність; 5) право вживати заходи дисциплінарного стягнення стосовно органів та посад (з певною специфікою у випадку політичної відповідальності).
Квінтесенцією розгляду конституційно-правового статусу Уряду України є теза про невідповідність характеру організаційно-правових зв'язків Кабінету Міністрів України з органами державної влади, органами місцевого самоврядування й відповідальністю Уряду України перед вищими органами держави – Президентом України і Верховною Радою України.
У дисертаційному дослідженні відзначається слабкість теоретичної бази категорії удосконалення структури і функцій органу управління загалом і Уряду держави зокрема. Проте наявні розробки дають підстави окреслити два основні підходи до цієї проблеми: 1) визначення шляхів оптимізації на основі певних критеріїв; 2) пропозиції щодо удосконалення на основі управлінського досвіду. У першому випадку вченими наводяться критерії ефективності, економічності, продуктивності, раціональності тощо.
У другому розділі дисертаційної роботи – "Функції і структура Кабінету Міністрів України на сучасному етапі" – звернуто особливу увагу на дефініцію понять, які використовуються при характеристиці функцій і структури Кабінету Міністрів України.
Велику частину другого розділу присвячено визначенню й класифікації функцій Кабінету Міністрів України. Насамперед, встановлено взаємозв'язок мети, завдань, функцій Кабінету Міністрів України.
Метою Кабінету Міністрів України є передбачена конституційно-правовими актами постійна в часі комплексна дія, спрямована на реалізацію державної політики.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Реферат на тему: УДОСКОНАЛЕННЯ ФУНКЦІЙ і структури КАБІНЕТУ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ В ПЕРІОД АДМІНІСТРАТИВНОЇ РЕФОРМИ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок