Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати безкоштовно: УДОСКОНАЛЕННЯ ФУНКЦІЙ і структури КАБІНЕТУ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ В ПЕРІОД АДМІНІСТРАТИВНОЇ РЕФОРМИ

УДОСКОНАЛЕННЯ ФУНКЦІЙ і структури КАБІНЕТУ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ В ПЕРІОД АДМІНІСТРАТИВНОЇ РЕФОРМИ / сторінка 7

Назва:
УДОСКОНАЛЕННЯ ФУНКЦІЙ і структури КАБІНЕТУ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ В ПЕРІОД АДМІНІСТРАТИВНОЇ РЕФОРМИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,00 KB
Завантажень:
298
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Мета діяльності Кабінету Міністрів знаходить своє вираження у конкретних завданнях.
Загальне трактування завдань Кабінету Міністрів України визначається як комплекс заходів щодо збереження, перетворення та зміни системи органів державної виконавчої влади, порядку їх функціонування та впорядкування об'єкту управління, спрямованих на досягнення мети.
Завдання Кабінету Міністрів реалізуються через його функції. Під функціями Кабінету Міністрів України розуміються напрямки державно-управлінської діяльності, яким притаманна певна єдність змісту, і які здійснюються визначеними методами Кабінетом Міністрів України на основі Конституції України, законів України, інших нормативно-правових актів України для проведення в життя завдань Уряду України.
Особливостями функцій Уряду України як вищого органу в системі виконавчої влади є: вплив на всі органи державного управління, охоплення владним впливом цілих сфер державного життя, суспільних відносин, зв'язків та об'єктивний характер взаємовідносин Уряду з управляємою системою. Інший вартий уваги момент полягає в тому, що Уряд України володіє низкою повноважень, що виходять за межі компетенції виконавчої влади (зокрема, це стосується питання державного планування) і, відповідно, не можуть характеризувати функції управління (у вузькому значенні). Хоча вони органічно доповнюють функції органу і системи управління, їх варто позначати як функції, притаманні лише Кабінету Міністрів України. У розрізі суб'єктно-об'єктного впливу реалізація цих функцій служить впорядкуванню об'єкта управління.
У другому розділі дисертації запропоновано наступний варіант класифікації функцій Кабінету Міністрів України за вибраними критеріями: 1) за часовим критерієм: а) стратегічні, б) тактичні (довгострокові), в) оперативні; 2) за організаційно-правовою формою управлінського впливу: на соціально-економічну сферу – а) розпорядницькі; б) регулюючі; в) організаційно-контрольні; г) виконавські; за впливом на систему виконавчої влади - а) керівні; б) спрямовуючі; в) координаційні; г) контрольні; 4) за предметом діяльності: а) організація системи і процесу управління (загальні питання); б) управління розвитком економіки; в) управління в області соціального розвитку і культури; г) управління в області економічного і соціального розвитку; д) управління в області фінансів, кредиту і цін; е) управління в області праці і заробітної плати; є) управління в області науки і техніки; ж) управління в області забезпечення законності; з) управління в області забезпечення безпеки і обороноздатності країни; и) управління в області зовнішньої політики і міжнародних відносин; 5) за стадією управлінського циклу: а) планування; б) організація; в) реалізація управлінського рішення; г) контроль; 6) за формою прояву: а) внутрішні (внутрішньоорганізаційні); б) зовнішні (спрямовані на зовнішнє середовище).
У роботі акцентується увага на необхідності виділення (при класифікації функцій) низки функціональних рівнів (до того ж, як правило, взаємно не підрядних). Відзначається, що спроби створити однорівневу класифікацію функцій управління є абсолютно хибними. Змішування різних функціональних рівнів є неприпустимим, оскільки одна і та ж функція на різних функціональних рівнях має абсолютно відмінне смислове навантаження.
Виходячи зі статусу Кабінету Міністрів України як вищого органу у системі виконавчої влади України, у дисертації виділяються функції, що характеризують організаційно-правовий вплив на управляємий об'єкт. Об'єктами управлінського впливу Кабінету Міністрів є: 1) соціально-економічна система (середовище); 2) система виконавчої влади. Відповідно і функції Кабінету Міністрів будуть спрямовані на організацію системи виконавчої влади, через яку реалізується вплив на зовнішнє середовище. Вплив Кабінету Міністрів на соціально-економічну систему проявляє себе у сферах: 1) економіки і фінансів; 2) соціальної політики, охорони здоров'я, освіти, науки, культури, спорту, охорони довкілля; 3) правової політики, законності, забезпечення прав і свобод людини і громадянина; 4) зовнішньої політики, національної безпеки та обороноздатності.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Реферат на тему: УДОСКОНАЛЕННЯ ФУНКЦІЙ і структури КАБІНЕТУ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ В ПЕРІОД АДМІНІСТРАТИВНОЇ РЕФОРМИ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок