Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати реферат безкоштовно: УДОСКОНАЛЕННЯ ФУНКЦІЙ і структури КАБІНЕТУ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ В ПЕРІОД АДМІНІСТРАТИВНОЇ РЕФОРМИ

Загрузка...

УДОСКОНАЛЕННЯ ФУНКЦІЙ і структури КАБІНЕТУ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ В ПЕРІОД АДМІНІСТРАТИВНОЇ РЕФОРМИ / сторінка 8

Назва:
УДОСКОНАЛЕННЯ ФУНКЦІЙ і структури КАБІНЕТУ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ В ПЕРІОД АДМІНІСТРАТИВНОЇ РЕФОРМИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,00 KB
Завантажень:
298
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 

Разом з тим, у дослідженні зазначається, що від функцій Кабінету Міністрів України як колегіального органу треба відрізняти функції членів Уряду – Прем'єр-міністра України, віце-прем'єр-міністрів, міністрів. Функціональні повноваження останніх чітко виписані нормативно-правовими актами. Розгляд функцій членів Кабінету Міністрів України дозволяє говорити про такі моменти: 1) відносно слабкою є роль Прем'єр-міністра України в діяльності Кабінету Міністрів України; 2) недостатнє включення міністрів у роботу Уряду України; їх статус як членів Уряду не має належного нормативно-правового забезпечення.
Визнаючи пріоритетність управлінських функцій в діяльності Уряду України, у дисертаційному дослідженні робиться спроба охарактеризувати і ті функції, які не притаманні органу виконавчої влади. У даній роботі вони позначаються як державні функції. Автор відзначає, що чинним законодавством на Кабінет Міністрів покладене виконання лише таких державних функцій як планування і реалізація державних рішень.
Якщо з визначенням державних виконавчих функцій особливих проблем не виникає (державні виконавчі функції складають зміст управлінської діяльності Кабінету Міністрів України), то питання державних функцій планування потребує уточнення. У даному дослідженні під державним плануванням розуміється визначення загальнодержавних цілей та основних напрямів реалізації державних інтересів, встановлення якісних і кількісних показників державного розвитку. При здійсненні функцій державного планування Кабінет Міністрів України бере участь в окремих його стадіях самостійно або співдіючи з іншими органами державної влади. Аналіз практики показує, що повноваження Уряду у сфері державного планування завершуються, як правило, на підготовчій стадії (виняток складає лише експертиза перед підписанням законопроекту Президентом). Виключну компетенцію Кабінету Міністрів у сфері державного планування складає підготовка і представлення на розгляд Верховної Ради України: 1) Програми діяльності Уряду України; 2) загальнодержавних програм; 3) проекту закону України "Про Державний бюджет України".
Характеристика функціональної основи діяльності Кабінету Міністрів України дозволяє зробити такі узагальнення: 1) спостерігається виразне переважання функцій організаційно-контрольного і виконавського характеру, а регулятивна функція Уряду України чинним законодавством дещо обмежена; 2) незабезпеченість розпорядчих функцій реальними механізмами управлінського впливу; 3) невідповідна, як для вищого органу в системі виконавчої влади, участь Кабінету Міністрів у державному плануванні, зокрема стосовно запобігання прийняттю актів, що збільшують витратну частину бюджету.
У роботі проведений аналіз структури Кабінету Міністрів України. Структура Кабінету Міністрів України визначається як сукупність його складових частин, пов'язаних між собою певними організаційними зв'язками.
Складовими частинами органу управління у загальному розумінні є структурні одиниці. У роботі акцентується увага на тому, що при визначенні структури Уряду України некоректно говорити про закріплення за його складовими частини компетенції органу чи зараховувати як елемент структури Кабінету Міністрів України схему розподілу повноважень між його структурними одиницями. Принцип адитивності може стосуватися ординарного органу державного управління, але ніяк не Кабінету Міністрів. Оскільки Кабінет Міністрів є колегіальним органом і його компетенція у більшості випадків є "неподільною" (що, звичайно, не заперечує наявності власної компетенції структурних одиниць Кабінету Міністрів). На сьогодні в науці залишається досить суперечливим питання визначення структурних одиниць Кабінету Міністрів України. Позиція дисертанта грунтується на тому, що структура Уряду України складається із посад членів Кабінету Міністрів України. За Конституцією України, до складу Кабінету Міністрів України входять: прем'єр-міністр України, перший віце-прем'єр-міністр України, три віце-прем'єр-міністри України, міністри України. Проект Закону України "Про Кабінет Міністрів України" дублює дану норму (зауважимо, без обмеження загальної кількості членів Уряду України).
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Реферат на тему: УДОСКОНАЛЕННЯ ФУНКЦІЙ і структури КАБІНЕТУ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ В ПЕРІОД АДМІНІСТРАТИВНОЇ РЕФОРМИ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок