Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Формування та функціонування ринку продукції бджільництва в Україні

Формування та функціонування ринку продукції бджільництва в Україні

Назва:
Формування та функціонування ринку продукції бджільництва в Україні
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,17 KB
Завантажень:
216
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
ІНСТИТУТ АГРАРНОЇ ЕКОНОМІКИ
УКРАЇНСЬКОЇ АКАДЕМІЇ АГРАРНИХ НАУК
Чехов Сергій Анатолійович
УДК 638.1 : 339.13
Формування та функціонування ринку продукції бджільництва в Україні
Спеціальність 08.07.02 - економіка сільського господарства і АПК
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ – 2002


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті аграрної економіки Української академії аграрних наук.
Науковий керівник: доктор економічних наук, професор, академік УААН,
Шпичак Олександр Михайлович,
академік-секретар відділення аграрної
економіки і земельних відносин
Української академії аграрних наук
 
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор,
член-кореспондент УААН
Панасюк Броніслав Якович,
Київський національний економічний університет,
професор кафедри макроекономіки та державного
управління
кандидат економічних наук, доцент
Приймак Григорій Михайлович,
Інститут аграрної економіки УААН,
старший науковий співробітник
Провідна установа: Інститут економіки
Національної академії наук України, м. Київ.
Захист дисертації відбудеться “24” вересня 2002 р. о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.350.01 в Інституті аграрної економіки УААН за адресою: 03680, м. Київ, МСП, вул. Героїв Оборони, 10, конференц-зал, 3 поверх.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту аграрної економіки УААН (03680, м. Київ, МСП, вул. Героїв Оборони, 10, кім. № 211).
Автореферат розісланий “ 22 ” серпня 2002 р.
 
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат економічних наук Пулім В.А.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Проблема вивчення розвитку галузі бджільництва та формування ринку його продукції нині набуває вагомого значення. Насамперед, відсутній науково обгрунтований механізм формування та функціонування ринку продукції бджільництва. Не досліджені питання розвитку ринкових відносин між виробниками, переробниками та реалізаторами продукції бджільництва. Далеко недостатньо інформації щодо економічної ефективності виробництва продукції бджільництва. Така ситуація зумовлює необхідність проведення досліджень щодо підвищення ефективності їх взаємодії в напрямі формування ринку продукції бджільництва з метою збільшення продуктивності праці в бджільницькій галузі та більш повним задоволенням потреб в її продукції.
На сучасному етапі розвитку ринкових відносин виникла необхідність в дослідженні стану, потенціалу та перспектив розвитку бджільницької галузі, ринкових механізмів, що впливають на кон’юнктуру ринку продукції бджільництва, конкурентоспроможності вітчизняної продукції та можливості виходу її на зовнішній ринок.
Основною продукцією, що виробляють медоносні бджоли – є мед і віск. Від них також одержують нічим не замінні за лікувальними і дієтичними властивостями прополіс, пилок, пергу, маточне молочко, бджолину отруту.
В Україні є всі умови для розвитку бджільницької галузі. Великі площі медоносних угідь, сприятливі кліматичні умови, тисячолітній досвід утримання бджіл, потужний порідний потенціал свідчать про можливість високопродуктивного функціонування галузі.
Неоціненну допомогу у збільшенні виробництва продуктів харчування може надати саме бджільництво (мед, пилок, маточне молочко тощо). Крім того бджоли є основним запилювальним цехом рослинництва. При перехресному запиленні значно збільшується урожайність ентомофільних сільськогосподарських культур, поліпшується якість насіння та плодів, підвищується вміст білка, вуглеводів та вітамінів. На жаль, цей резерв кількісно не досить визначений.
Всі перелічені вище причини обумовили вибір теми, її актуальність та структурну побудову дисертаційної роботи .
Стан вивчення проблеми. У спеціальній літературі з питань бджільництва приділяється недостатньо уваги питанням формування і функціонування ринку продукції бджільництва, що потребує комплексного підходу до даної проблеми. Вагомий внесок у розвиток бджільництва і розробку технології розведення та утримування бджіл внесли в різні періоди Г.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: Формування та функціонування ринку продукції бджільництва в Україні

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок