Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СТАНОВЛЕННЯ ЛАКТАЦІЇ та ЯКІСНИЙ СКЛАД МОЛОКА у ПОРОДІЛь ПІСЛЯ кесарського розтину

СТАНОВЛЕННЯ ЛАКТАЦІЇ та ЯКІСНИЙ СКЛАД МОЛОКА у ПОРОДІЛь ПІСЛЯ кесарського розтину

Назва:
СТАНОВЛЕННЯ ЛАКТАЦІЇ та ЯКІСНИЙ СКЛАД МОЛОКА у ПОРОДІЛь ПІСЛЯ кесарського розтину
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,02 KB
Завантажень:
177
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
міністерство охорони здоров’я україни
ХАРКІВСЬКИЙ державний медичний університет
 
Зару Мох'д Алі Мунір Алі
УДК 618.5-089.881.61:618.73-092:612.664.1
 
СТАНОВЛЕННЯ ЛАКТАЦІЇ та ЯКІСНИЙ СКЛАД
МОЛОКА у ПОРОДІЛь ПІСЛЯ кесарського розтину
14.01.01 – акушерство та гінекологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Харків – 2005


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Харківській медичній академії післядипломної освіти МОЗ України.
Науковий керівник – доктор медичних наук, професор Щербаков Андрій Юрійович, Харківська медична академія післядип-лом-ної освіти, професор кафедри акушерства та гінекології.
Офіційні опоненти: – доктор медичних наук, професор Мерцалова Ольга Владиславівна, Харківський державний медичний університет, професор кафедри акушерства та гінекології;–
доктор медичних наук, професор Золотухін Микола Семенович, Донецький державний медичний універ-ситет, професор кафедри акушерства, гінекології та перинатології.
Провідна установа – Інститут педіатрії, акушерства та гінекології АМН України (м. Київ), відділ екстрагенітальної патології.
Захист відбудеться "24 " 2005 р. о 1330 годині на засідан-ні спеціалізованої вченої ради Д 64.600.01 при Харківському державному медичному університеті (61022, м. Харків, пр. Леніна, 4).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківського державного медичного університету (61022, м. Харків, пр. Леніна, 4).
Автореферат розісланий "17 " лютого 2005 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради
доктор медичних наук, професор В.В.Лазуренко


загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Охорона здоров’я матері та дитини – приоритетний напрямок сучасної медицини. Зниження перинатальних втрат залежить від стану репродуктивного здоров’я матері (Б.М.Венцківський, 1989; Ю.М.Вдо-виченко, 1993; В.І.Грищенко, 1998; В.І.Кулаков, 1998).
За визначенням міжнародних організацій дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) і ВООЗ грудне вигодовування – невід’ємна складова процесу відтворення, а також ідеальний спосіб годування немовляти, незамінна біологічна та емоційна основа розвитку дитини.
Незважаючи на зростання зацікавленості до питання грудного вигодовування, число жінок, котрі страждають порушенням лактації, неухильно збільшується і коливає від 26 до 80% (В.Я.Голота, 1984; Л.І.Тутченко, 1992; Н.С.-М.Омаров, 1999).
В Україні, як і у багатьох економічно розвинених країнах, в останнє десятиріччя відзначається різке зниження частоти грудного вигодовування (Р.А.Васюк, 1999; В.А.Маляр, 1999; Р.О.Моісеєнко, 2002)..
В останні роки спостерігається тенденція до росту питомої ваги оперативного розродження за рахунок розширення показань до операції кесарів розтин. Широке застосування методів абдомінального розродження забез-печило зниження перинатальної захворюваності та смертності, дозволило знизити летальність серед породіль (Є.А.Чернуха, 1997; М.С.Золотухін, 1998; В.В.Чуб, 1998; В.І.Краснопольский, 2001). Разом з цим, це призвело до виникнення низки нових проблем. Однією з них є порушення лактаційної функції у жінок після операції кесарів розтин, частота якого, за даними різних авторів, коливає від 48 до 86% (І.М.Воронцов, 1998; О.О.Бобкова, 1999; О.М.Стри-жаков, 2003).
Разом з цим, новонародженим після кесарського розтину властиві особливості перебігу раннього неонатального періоду, що свідчить про необхідність ретельного спостереження за ними та доцільність грудного вигодовування.
Незважаючи на очевидну актуальність грудного вигодовування, цій проблемі в сучасному акушерстві приділяється недостатньо уваги. Є лише поодинокі роботи, які стосуються вивчення лактації у породіль після операції кесарів розтин. Практично відсутні відомості про характер і динаміку кількісних та якісних показників молока у жінок після повторного кесарського розтину. Зокрема, вимагає уточнення зміст у молоці цих жінок основних енергетичних і пластичних субстратів, вітамінів, факторів захисту.
Виходячи з вищевикладеного, вивчення становлення лактації та якісного складу молока у жінок, які перенесли операцію кесарів розтин, корекція і профілактика її порушень є актуальною проблемою сучасного акушерства.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: СТАНОВЛЕННЯ ЛАКТАЦІЇ та ЯКІСНИЙ СКЛАД МОЛОКА у ПОРОДІЛь ПІСЛЯ кесарського розтину

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок