Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> УКРАЇНСЬКІ ПРОФСПІЛКИ В КОМПАРТІЙНО-РАДЯНСЬКІЙ СИСТЕМІ ВЛАДИ (1920-ті рр.)

УКРАЇНСЬКІ ПРОФСПІЛКИ В КОМПАРТІЙНО-РАДЯНСЬКІЙ СИСТЕМІ ВЛАДИ (1920-ті рр.)

Назва:
УКРАЇНСЬКІ ПРОФСПІЛКИ В КОМПАРТІЙНО-РАДЯНСЬКІЙ СИСТЕМІ ВЛАДИ (1920-ті рр.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
39,07 KB
Завантажень:
378
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ІСТОРІЇ УКРАЇНИ
МОВЧАН Ольга Миколаївна
УДК 331.105.44(477):321.01”192”
УКРАЇНСЬКІ ПРОФСПІЛКИ В КОМПАРТІЙНО-РАДЯНСЬКІЙ СИСТЕМІ ВЛАДИ
(1920-ті рр.)
07. 00. 01 – історія України
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора історичних наук
Київ – 2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у відділі історії України 20-30-х рр. ХХ ст. Інституту історії України НАН України.
Науковий консультант: доктор історичних наук, професор
Кульчицький Станіслав Владиславович,
Інститут історії України НАН України,
заступник директора, завідувач відділу
історії України 20-30-х рр. ХХ ст.;
Офіційні опоненти: член-кореспондент НАН України,
доктор історичних наук, професор
Даниленко Віктор Михайлович,
Інститут історії України,
завідувач відділу
історії України другої половини ХХ ст.;
Андрусишин Богдан Іванович,
Національний педагогічний університет
ім. М. Драгоманова,
завідувач кафедри теорії та історії держави та права,
декан соціально-гуманітарного факультету,
 
доктор історичних наук, професор
Лях Сергій Романович,
Запорізький державний університет,
завідувач кафедри історії України.
Провідна установа – Київський національний університет
ім. Т. Г. Шевченка, історичний факультет.
Захист відбудеться “24” вересня 2004 р. о 14-й годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.235.01 при Інституті історії України НАН України (адреса: 01001, м. Київ–1, вул. Грушевського, 4).
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту історії України НАН України (адреса: 01001, м. Київ-1, вул. Грушевського, 4).
Автореферат розісланий “19“ серпня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор історичних наук Гуржій О.І.
1. ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Завдання розбудови української державності на принципах громадянського суспільства потребує вироблення механізмів опору всевладдю різних політичних та фінансово-економічних інституцій. Тому в українській історіографії останнього десятиліття підвищилась увага до проблеми взаємодії держави і громадянського суспільства й, зокрема, до аналізу їх реального співвідношення в порівняно недавньому минулому. Ця праця присвячена одному з аспектів проблеми взаємин влади і суспільства в радянській Україні, конкретизованому як взаємодія компартійно-радянських органів і найбільш масових громадських організацій – профспілок.
Наприкінці 90-х рр. в Україні було прийнято законодавчі акти, що визначили стратегію і тактику діяльності професійних спілок на принципах соціального партнерства. Однак намагання роботодавців досягти економічного розвитку, ігноруючи права та інтереси найманих працівників при підтримці правлячої верхівки, яка проводить бюрократично-ліберальну політику на принципах ринкового фундаменталізму, ускладнюють реалізацію прав професійних спілок та формування феномену соціального партнерства. Дається взнаки й пасивність робітників у розв’язанні соціальних проблем, яка є наслідком патерналістської політики радянської держави. Породжена нею психологія соціального утриманства тягне сучасне українське суспільство у тоталітарне минуле, заважаючи розвиткові громадянської активності. Індиферентність українських громадян також зумовлюється недовірою до професійних спілок, які, декларуючи захист прав трудящих, протягом десятиріч радянської влади в дійсності обстоювали інтереси держави.
Щоб повернути довіру громадян України до професійних організацій, необхідно змінити їх переконання про неспроможність останніх обстоювати інтереси найманих працівників. Якнайшвидшому відродженню авторитету професійних спілок допоможе всебічний аналіз більшовицької політики одержавлення громадських інститутів, що спотворила соціальну сутність профспілок та унеможливила повноцінну реалізацію політики соціального партнерства.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертація виконана в контексті розробки планової теми відділу історії України 20-30-х рр. ХХ ст. Інституту історії України НАН України “Формування тоталітарного режиму в Україні.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24 Реферат на тему: УКРАЇНСЬКІ ПРОФСПІЛКИ В КОМПАРТІЙНО-РАДЯНСЬКІЙ СИСТЕМІ ВЛАДИ (1920-ті рр.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок