Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗВИТОК ІННОВАЦІЙНИХ СИСТЕМ У СФЕРІ МАЛОГО БІЗНЕСУ

РОЗВИТОК ІННОВАЦІЙНИХ СИСТЕМ У СФЕРІ МАЛОГО БІЗНЕСУ

Назва:
РОЗВИТОК ІННОВАЦІЙНИХ СИСТЕМ У СФЕРІ МАЛОГО БІЗНЕСУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,11 KB
Завантажень:
57
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ЄВРОПЕЙСЬКИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ОСТРОПОЛЬСЬКА ЄВГЕНІЯ ВАСИЛІВНА
УДК 330.341.1
РОЗВИТОК ІННОВАЦІЙНИХ СИСТЕМ У СФЕРІ
МАЛОГО БІЗНЕСУ
Спеціальність 08.00.04. – економіка та управління підприємствами (машинобудування, агропромисловий комплекс, туристично-рекреаційний комплекс)
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ - 2007


Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі економіки Європейського університету, м. Київ.
Науковий керівник: доктор економічних наук, професор
Руденко–Сударєва Лариса Володимирівна,
Київський національний економічний
університет імені Вадима Гетьмана,
професор кафедри міжнародних фінансів
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Антонюк Лариса Леонтіївна,
Київський національний економічний
університет імені Вадима Гетьмана,
професор кафедри міжнародної економіки
кандидат економічних наук, доцент
Ткаченко Юрій Володимирович,
Державний інститут підготовки кадрів,
Міністерства промислової політики України,
м. Київ, ректор
Захист відбудеться “26” грудня 2007 р. о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради № К 26.063.01 Європейського університету за адресою: 03115, м. Київ, б-р Вернадського, 16 в.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Європейського університету за адресою: 03115,м. Київ, вул. Депутатська, 15 / 17.
Автореферат розісланий “21” листопада 2007 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат економічних наук, доцент О.П. Луцій


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. В умовах формування глобальної інноваційної системи, посилення конкуренції між суб’єктами економіки знань зростаючого значення набуває інноваційна політика держави, домінуючим вектором якої є підвищення технологічного рівня і конкурентоспроможності виробництва, у тому числі, і в сфері малого інноваційного бізнесу та перехід на цій основі інноваційного підприємництва у стадію постійного збалансованого зростання. Економічна конкурентоспроможність держав у ХХI столітті забезпечується якісними науково-технологічними зрушеннями та інтелектуалізацією основних складових виробництва в усіх сферах економіки і, насамперед, у малому бізнесі, який виступає як інноваційно активний суб'єкт національних економік. Теоретичне осмислення інноваційних систем у забезпеченні конкурентних переваг малого бізнесу дає можливість трансформувати процеси стихійного та інтуїтивного пошуку шляхів їх модифікації у науково обґрунтовані, що стане найважливішою умовою оздоровлення національної економіки.
Наукові основи інноваційної теорії, закладені в роботах Кондратьєва М., Мілля Дж., Петті У., Рікардо Д., Сміта А., Туган-Барановського М., Шумпетера Й., які трактували нововведення як основну рушійну силу економічного прогресу, набули подальшого розвитку у працях Санто Б., Солоу Р., Твісса Б. Проблемам інноваційної діяльності та якості економічного зростання присвячені роботи Ансоффа І., Валенти Ф., Друкера П., Ламбена Ж., Менша Г., Портера М., Ростоу У., Шпітгофа А. Методологічні питання формування і розвитку національної інноваційної системи розглядаються в роботах таких вітчизняних дослідників, як Амоша О., Антонюк Л., Ареф'єва О., Білорус О., Воротіна Л., Виноградова О., Гальчинський А., Геєць В., Гуткевич С., Маркіна І., Поручник А., Руденко Л., Савчук В., Сіденко С., Ткаченко Ю., Худолій Л., Черваньов Д., Швиданенко Г., Школа І. та інших. Загальні проблеми розвитку малого бізнесу досліджуються у працях Благодатного В., Варналія З., Виноградської А., Сірополіса Н., Соболя С., Рудченко О., Чандлера А. та інших.
Разом з тим багато аспектів цієї наукової проблеми залишаються недостатньо розкритими. Аналітичне оцінювання наукових джерел і практики інноваційного розвитку в країнах з трансформаційними економіками дозволяє зробити висновок про те, що проблеми розвитку інноваційних систем на різних ієрархічних рівнях не лише не втратили своєї актуальності, а й потребують нових теоретико-методологічних підходів до їх дослідження.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: РОЗВИТОК ІННОВАЦІЙНИХ СИСТЕМ У СФЕРІ МАЛОГО БІЗНЕСУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок