Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПЕДАГОГІЧНІ ЗАСАДИ ДІЯЛЬНОСТІ МУЗЕЮ ЯК СОЦІАЛЬНО-КУЛЬТУРНОГО ЦЕНТРУ

ПЕДАГОГІЧНІ ЗАСАДИ ДІЯЛЬНОСТІ МУЗЕЮ ЯК СОЦІАЛЬНО-КУЛЬТУРНОГО ЦЕНТРУ

Назва:
ПЕДАГОГІЧНІ ЗАСАДИ ДІЯЛЬНОСТІ МУЗЕЮ ЯК СОЦІАЛЬНО-КУЛЬТУРНОГО ЦЕНТРУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,23 KB
Завантажень:
338
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
КУЛЬТУРИ І МИСТЕЦТВ
БЄЛОФАСТОВА ТАЇСІЯ ЮРІЇВНА
УДК 069.1 + 37.013.42
ПЕДАГОГІЧНІ ЗАСАДИ ДІЯЛЬНОСТІ МУЗЕЮ
ЯК СОЦІАЛЬНО-КУЛЬТУРНОГО ЦЕНТРУ
13.00.06 – теорія, методика і організація
культурно-просвітньої діяльності
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ – 2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Київському національному університеті культури і мистецтв, Міністерство культури і мистецтв України, м. Київ.
Науковий керівник: кандидат педагогічних наук, доцент
Копієвська Ольга Рафаїлівна, Київський національний університет культури і мистецтв, завідувач кафедри гуманітарно-правових дисциплін
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук
Лактіонова Галина Михайлівна, старший науковий співробітник інституту педагогіки і психології професійної освіти АПН України
кандидат педагогічних наук, доцент
Ключко Юлія Миколаївна, завідувач кафедри музеєзнавства Київського національного університету культури і мистецтв
Провідна установа: Київський національний університет імені Тараса Шевченка, кафедра педагогіки, Міністерство освіти і науки України
Захист відбудеться 12 грудня 2003 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.807.02 у Київському національному університеті культури і мистецтв (01133, м. Київ, вул. Щорса, 36, ауд. 209).
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці Київського національного університету культури і мистецтв (01133, м. Київ, вул. Щорса, 36).
Автореферат розісланий 11 листопада 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради В.В.Загуменна


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Як відомо, музеям по праву належить провідне місце серед установ культури, чиє призначення полягає в акумулюванні, зберіганні і трансформації національної та світової історико-культурної спадщини.
Ці аспекти діяльності музеїв всебічно висвітлені у зарубіжній (І.Аве, М.А.Аріарський, Г.П.Бутіков, К.М.Газалова, М.Б.Гнєдовський, А.К.Грегорова, Т.Груліх, А.Закс, В.Захаріас, Ю.В.Зиновьева, К.Лазер, М.Макамінан, Разгон А.М. Н.Решетніков, А.Хаттон) та вітчизняній (Ю.М. Ключко, Г.Г. Мезенцева, Ю.А. Омельченко, О.І. Січкарук, Є.І.Чмихало) літературі.
Як свідчить аналіз, серед численних досліджень, проведених в Україні за останнє десятиліття, діяльність музеїв вивчалася науковцями переважно з позицій історичних та мистецтвознавчих; музеєзнавці (Л.І.Баско, Л.О.Гайда, С.В.Івлєва, Н.І.Капустіна, О.О.Мащенко, Т.Г.Митрофанова, І.А.Піддубний, Н.Рега, Д.М.Томюк, Н.Г.Чередник, Я.Штрикало, О.П.Юрчук) критично узагальнюють здебільшого досвід роботи з відвідувачами, проте власне педагогічні аспекти в роботі цих закладів, освітньо-виховні можливості та педагогічні засади їх діяльності практично не розроблялися.
Тимчасом, сучасний стан соціально-економічного, громадсько-політичного та культурного розвитку суспільства зумовлює необхідність істотних змін у діяльності всіх традиційних закладів культури, уточнення їх місця та ролі в житті людини. В контексті трансформаційних процесів, що відбуваються у вітчизняній культурі, характерні зрушення сталися і в роботі музеїв, що все виразніше перетворюються, переважно, коли не виключно, з культосвітніх закладів на своєрідні центри соціально-культурної, в тому числі освітньо-виховної, діяльності.
Це висуває на порядок денний як першочергове завдання з‘ясування педагогічних засад діяльності музеїв як соціально-культурних центрів. Цим зумовлений вибір теми дисертаційного дослідження.
Звязок роботи з науковими програмами, планами і темами. Наукова робота виконана у руслі державної комплексної програми Міністерства культури і мистецтв України “Культура. Просвітництво. Дозвілля”, Державної програми розвитку музейної справи в Україні на період до 2005 року, відповідно до загальної концепції розвитку Київського національного університету культури і мистецтв. Дисертаційне дослідження пов‘язано з комплексною науковою темою кафедри прикладної культурології КНУКіМ “Інноваційні педагогічні і рекреаційні технології в галузі дозвілля” (Протокол №1 від 28 серпня 1998 р.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ПЕДАГОГІЧНІ ЗАСАДИ ДІЯЛЬНОСТІ МУЗЕЮ ЯК СОЦІАЛЬНО-КУЛЬТУРНОГО ЦЕНТРУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок