Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПІДВИЩЕННЯ ЖИТТЄВОГО ЦИКЛУ ОСНАЩЕННЯ НА ОСНОВІ ЗАХИСНИХ ТЕХНОЛОГІЙ

ПІДВИЩЕННЯ ЖИТТЄВОГО ЦИКЛУ ОСНАЩЕННЯ НА ОСНОВІ ЗАХИСНИХ ТЕХНОЛОГІЙ

Назва:
ПІДВИЩЕННЯ ЖИТТЄВОГО ЦИКЛУ ОСНАЩЕННЯ НА ОСНОВІ ЗАХИСНИХ ТЕХНОЛОГІЙ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,68 KB
Завантажень:
348
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Національний аерокосмічний університет ім. М.Є. Жуковського
"Харківський авіаційний інститут"
Богуслаєв Олександр Вячеславович
УДК 621.793.7
ПІДВИЩЕННЯ ЖИТТЄВОГО ЦИКЛУ ОСНАЩЕННЯ НА ОСНОВІ ЗАХИСНИХ ТЕХНОЛОГІЙ
Спеціальність 05.07.04 -
"Технологія виробництва літальних апаратів"
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата
технічних наук
Харків 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національному аерокосмічному університеті ім. М.Є. Жу- ковського “Харківський авіаційний інститут” Міністерства освіти і науки України і ВАТ “Мотор-Січ”.
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор Долматов Анатолій Іванович, завідуючий кафедрою технології виробництва авіаційних двигунів і енергетичних установок Національного аерокосмічного університету ім. М. Є. Жуковського “Харківський авіаційний інститут”.
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор Борисевич
Володимир Карпович, директор Міжнародного інституту нових технологій і матеріалів (м. Харків );
кандидат технічних наук, доцент Горелик Борис Володимирович, ст. н. співр. Харківського науково-дослідного інституту технології машинобудування.
Провідна організація: Український науково-дослідний інститут авіаційної технології Державного комітету промислової політики України, м. Київ.
Захист відбудеться “1” березня 2002 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д64.062.04 у Національному аерокосмічному університеті ім. М. Є. Жуковського “Харківський авіаційний інститут” за адресою: 61070, м. Харків, вул. Чкалова, 17.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного аерокосмічного університету ім. М.Є. Жуковського “Харківський авіаційний інститут”.
Автореферат розісланий “26” січня 2002 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради,
кандидат технічних наук, професор _____________Г.Л. Корнілов
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Розвиток науки і техніки України в даний час повинний бути підпорядкований, насамперед, рішенню питань підйому ефективності використання ресурсів і зниження енерго- і матеріалоємності виробництва. Інтенсифікація робочих процесів, ріст конструктивної складності виробів вимагає високої надійності і довговічності їхніх деталей і вузлів. У багатьох випадках утрата деталлю свого службового призначення і її руйнування починається з поверхневого шару, що дуже впливає на якість поверхневого шару заготівки, працездатність і довговічність технологічного оснащення й устаткування. Деталі технологічного оснащення, що застосовуються для одержання заготівок деталей авіаційних двигунів литтям і штампування - кокілі, штампи, матриці, пуансони тощо, піддаються різним видам руйнування, зносу і схоплювання їхньої поверхні з матеріалом заготівки. Наприклад, у кокілях - наскрізні тріщини (тріщини 1 роду), орієнтовані тріщини (тріщини 2 роду), сітка розпалу (тріщини 3 роду), розмив робочої поверхні і приварювання до неї сплаву, короблення і механічні ушкодження; у штамповому оснащенні - знос, сколювання й тощо. В результаті цього в процесі виготовлення заготівель ми одержуємо брак: невідповідність геометрії, невитримані показники механічних властивостей, різностінність. Поліпшення якості поверхневого шару може бути отримано термообробкою, зміцненням, зокрема, поверхневим пластичним деформуванням і використанням принципово нового підходу до конструювання технологічного оснащення – створенням на поверхні деталі тонкого шару іншого матеріалу, що додає поверхні спеціальні властивості. У зв'язку з цим знаходять усе більш широке застосування методи газотермічного напилювання покрить. Серед засобів газотермічного напилювання для одержання покрить, призначених для експлуатації в тяжких умовах при дії екстремальних навантажень і великих температур, перспективним є детонаційний. Не менш важливим є механічна обробка нанесених покрить, що говорить про актуальність поданого в дисертаційній роботі дослідження.
Зв'язок роботи з науковими програмами і темами.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: ПІДВИЩЕННЯ ЖИТТЄВОГО ЦИКЛУ ОСНАЩЕННЯ НА ОСНОВІ ЗАХИСНИХ ТЕХНОЛОГІЙ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок