Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЗАЛЕЖНІСТЬ ЖИТТЄЗДАТНОСТІ ТА ТРИВАЛОСТІ ЖИТТЯ ВІД ОСОБЛИВОСТЕЙ РАННЬОГО ОНТОГЕНЕЗУ (ПОПУЛЯЦІЙНІ І ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНІ ДОСЛІДЖЕННЯ)

ЗАЛЕЖНІСТЬ ЖИТТЄЗДАТНОСТІ ТА ТРИВАЛОСТІ ЖИТТЯ ВІД ОСОБЛИВОСТЕЙ РАННЬОГО ОНТОГЕНЕЗУ (ПОПУЛЯЦІЙНІ І ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНІ ДОСЛІДЖЕННЯ)

Назва:
ЗАЛЕЖНІСТЬ ЖИТТЄЗДАТНОСТІ ТА ТРИВАЛОСТІ ЖИТТЯ ВІД ОСОБЛИВОСТЕЙ РАННЬОГО ОНТОГЕНЕЗУ (ПОПУЛЯЦІЙНІ І ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНІ ДОСЛІДЖЕННЯ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,55 KB
Завантажень:
378
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
ІНСТИТУТ ГЕРОНТОЛОГІЇ АМН УКРАЇНИ
ВАЙСЕРМАН
Олександр Михайлович
УДК 577.95:612.68
ЗАЛЕЖНІСТЬ ЖИТТЄЗДАТНОСТІ ТА ТРИВАЛОСТІ ЖИТТЯ ВІД ОСОБЛИВОСТЕЙ РАННЬОГО ОНТОГЕНЕЗУ
(ПОПУЛЯЦІЙНІ І ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНІ ДОСЛІДЖЕННЯ)
14.03.03 - нормальна фізіологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора медичних наук
Київ – 2004
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Інституті геронтології АМН України.
Науковий консультант: доктор медичних наук, професор,
Войтенко Володимир Платонович,
Інститут геронтології АМН України, завідувач лабораторії математичного моделювання процесів старіння
Офіційні опоненти: доктор медичних наук, чл.-кор. АПН України
Шевчук Віктор Григорович
Національний медичний університет ім. О.О. Богомольця МОЗ України, завідувач кафедри нормальної фізіології
доктор медичних наук, чл.-кор. АМН і НАН України
Рєзніков Олександр Григорович
Інститут ендокринології та обміну речовин ім. В.П. Комісаренка АМН України, завідувач відділу ендокринної репродукції та адаптації
доктор медичних наук
Поляков Олександр Анатолійович
Інститут геронтології АМН України, завідувач лабораторії професійно-трудової реабілітації
Провідна установа: Інститут фізіології ім. О.О.Богомольця НАН України
Захист відбудеться 10 червня 2004 р. о “13” годині на засіданні спеціалізованої вченої ради
Д 26.551.01 Інституту геронтології АМН України за адресою: 04114, Київ, вул. Вишгородська, 67.
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці Інституту геронтології АМН України за адресою: 04114, Київ, вул. Вишгородська, 67.
Автореферат розісланий 6 травня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради ____________________________ Потапенко Р.І.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Визначення детермінант тривалості життя (ТЖ) є однією з найбільш важливих задач сучасної геронтології. Останніми роками продемонстровано, що вікова патологія, процес старіння та ТЖ значною мірою залежать від особливостей перебігу ранніх етапів розвитку організму (Резников А.Г. и др., 2000; Aihie Sayer A., Cooper C., 2002; Doblhammer G., 2002; Gavrilov L.A., Gavrilova N.S., 2003). Особливості раннього розвитку можуть визначати стан здоров’я дорослих осіб, що в сучасній літературі має назву "програмування". "Програмуванням" називають довгострокові (іноді - на все життя) структурні, функціональні та метаболічні зміни, що індуковані певними впливами у критичні періоди розвитку (Lucas A., 1991; Waterland R.A., Garza C., 1999). У великій кількості епідеміологічних досліджень було продемонстровано наявність асоціацій між чинниками раннього розвитку організму та віковими захворюваннями, зокрема, захворюваннями серцево-судинної системи, діабетом та артеріальною гіпертензією (Susser E.B. et al., 1999; Gunnell D. et al., 1999; Barker D.J.P., 2000; Osmond C. and Barker D.J.P., 2001). Припускається, що від особливостей раннього розвитку може залежати й тривалість життя, але дослідження, в яких були одержані експериментальні підтвердження такої залежності, поодинокі (Sayer A. Aihie, Cooper C., Barker D.J.P., 1997; Desai M., Hales C.N., 1997). Більшість доказів того, що існують зв’язки між ранніми та пізніми етапами онтогенезу, одержані в епідеміологічних дослідженнях. Істотним недоліком подібних досліджень є неможливість встановлення механізмів, які визначають ці асоціації. Експериментальні розробки, які присвячені пошуку цих механізмів, проводилися недостатньо, що й обумовлює необхідність подальших досліджень у цьому напрямку.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Базовими для підготовки та подання дисертаційної роботи були такі науково-дослідні роботи, виконані у межах наукової тематики Інституту геронтології АМН України:
1.
Математичне і експериментальне моделювання впливу екологічних факторів на старіння, вікову смертність та тривалість життя і медико-демографічна оцінка наслідків аварії на ЧАЕС (1992-1995 рр., номер державної реєстрації UA01002438P). Відповідальний виконавець, участь у проведенні досліджень, аналіз результатів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Реферат на тему: ЗАЛЕЖНІСТЬ ЖИТТЄЗДАТНОСТІ ТА ТРИВАЛОСТІ ЖИТТЯ ВІД ОСОБЛИВОСТЕЙ РАННЬОГО ОНТОГЕНЕЗУ (ПОПУЛЯЦІЙНІ І ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНІ ДОСЛІДЖЕННЯ)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок