Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СТАН МІКРОЕЛЕМЕНТНОГО ГОМЕОСТАЗУ ТА ЗАХИСНОГО СЛИЗОВОГО БАР’ЄРУ ШЛУНКА ПРИ ХРОНІЧНОМУ ГАСТРОДУОДЕНІТІ У ДІТЕЙ

СТАН МІКРОЕЛЕМЕНТНОГО ГОМЕОСТАЗУ ТА ЗАХИСНОГО СЛИЗОВОГО БАР’ЄРУ ШЛУНКА ПРИ ХРОНІЧНОМУ ГАСТРОДУОДЕНІТІ У ДІТЕЙ

Назва:
СТАН МІКРОЕЛЕМЕНТНОГО ГОМЕОСТАЗУ ТА ЗАХИСНОГО СЛИЗОВОГО БАР’ЄРУ ШЛУНКА ПРИ ХРОНІЧНОМУ ГАСТРОДУОДЕНІТІ У ДІТЕЙ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,72 KB
Завантажень:
169
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ
ХАРКІВСЬКА МЕДИЧНА АКАДЕМІЯ ПІСЛЯДИПЛОМНОЇ ОСВІТИ
СІНЯЄВА ІРИНА РЕЗІВНА
УДК 616.33-002-036.12-053.2:612.015
СТАН МІКРОЕЛЕМЕНТНОГО ГОМЕОСТАЗУ ТА ЗАХИСНОГО СЛИЗОВОГО БАР’ЄРУ ШЛУНКА ПРИ ХРОНІЧНОМУ ГАСТРОДУОДЕНІТІ У ДІТЕЙ
14.01.10 – Педіатрія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Харків – 2004


Дисертацією є рукопис
Робота виконано в Харківському державному медичному університеті МОЗ України
Науковий керівник: доктор медичних наук, професор
Безкоровайна Ольга Іванівна,
Харківській державний медичний університет,
кафедра пропедевтики дитячих хвороб
Офіційни опоненти: доктор медичних наук, професор
БЄЛОУСОВ Юрій Володимирович,
Харківська медична академія післядипломної освіти МОЗ України,
завідувач кафедри дитячої гастроентерології та нутріціології,
доктор медичних наук, професор
КРЮЧКО Тетяна Олександрівна,
Українська медична стоматологічна академія,
завідуюча кафедрою госпітальної педіатрії (м. Полтава)
Провідна установа: Інститут педіатрії, акушерства та гінекології
АМН України, м. Київ
Захист дисертації відбудеться “22”грудня 2004р. о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.609.02 при Харківській медичній академії післядипломної освіти МОЗ України (61176, Україна, м. Харків, вул. Корчагінців,58)
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці Харківської медичної академії післядипломної освіти МОЗ України (61176, Україна, м. Харків, вул. Корчагінців,58)
Автореферат розісланий “22”листопада 2004р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради
кандидат медичних наук, доцент В.М.Савво
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Однією з патологій, що зустрічаються дуже часто у дітей є хронічні захворювання органів травлення, що визначає актуальність даної проблеми. Поширення захворювань травної системи за останні 10 років збільшилося з 80 ‰ до 140 ‰ (B. S. Anand, D.Y.Graham, 1999; А. І. Волков, 1999; С. В. Бельмер, 2001; А.А. Баранов, 2002). Тільки за кількістю звертань цей показник склав 152,7‰ (С.С. Карпова, Н. Ю. Щельцина, О.А. Кузнєцова, 1998).
Провідне місце серед захворювань шлунково-кишкового тракту осіб дитячого віку займає хронічна гастродуоденальна патологія, більше за те, в останні роки наявна тенденція до “омолодження”, збільшення кількості хворих з важкими, зокрема ерозивно-деструктивними формами захворювання, схильністю до тривалого рецидивуючого перебігу (Ю.В. Бєлоусов, 2000, В. Е. Єгоричев, 2002; П. Л. Щербаков, 2002; А.М. Запруднов, 2002).
Відомо, що патогенез хронічної гастродуоденальної патології складний і багатофакторний. Більшість сучасних гастроентерологів вважають, що однією з важливих причин формування хронічних захворювань шлунка та дванадцятипалої кишки, зокрема в дітей, є дисбаланс між факторами агресії та захисту слизової оболонки шлунку (Л.И. Аруїн, І.І. Дегтярьова, 1991, М.Ф. Денисова, 2000, Ю.Ю. Борисов, А.В. Новикова, 1995, S.I. Kontuchek, 1999). Слизовий шар є багатокомпонентною та поліфункціональною структурою. Основним структурним елементом шару є глікопротеїни слизу. Утворення гелю глікопротеїнами слизу залежить від будови білкових олігосахаридних ланцюжків, до яких належать гексозаміни, фукоза, галактоза, що й визначає його захисну, транспортну, бар'єрну функції.
Одним з найменш вивчених аспектів названої проблеми є стан мікроелементного обміну. Науковий інтерес до вивчення фізіологічної і, особливо, патофізіологічної ролі біоелементів як факторів, що впливають на стан ШКТ, значно збільшився, оскільки основними регуляторними механізмами гомеостазу мікроелементів вважають процеси всмоктування зі ШКТ (А.П. Авцин, А.А. Жаворонков, Л.С. Строчкова,1995). Крім того, експериментальні дані свідчать про наявність захисних і агресивних властивостей багатьох біоелементів (О.О. Шапкіна, Е.І. Шабунина, Н.Н. Кулик, 1996).
У літературі майже не висвітлена роль змін у балансі есенційних і умовно-токсичних мікроелементів у механізмах розвитку хронічного гастродуоденіту в дітей.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: СТАН МІКРОЕЛЕМЕНТНОГО ГОМЕОСТАЗУ ТА ЗАХИСНОГО СЛИЗОВОГО БАР’ЄРУ ШЛУНКА ПРИ ХРОНІЧНОМУ ГАСТРОДУОДЕНІТІ У ДІТЕЙ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок