Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Значення специфічності генетичного матеріалу для успішної інтрогресії у геном м`якої пшениці (на прикладі інтрогресивних ліній Triticum L./T.

Значення специфічності генетичного матеріалу для успішної інтрогресії у геном м`якої пшениці (на прикладі інтрогресивних ліній Triticum L./T.

Назва:
Значення специфічності генетичного матеріалу для успішної інтрогресії у геном м`якої пшениці (на прикладі інтрогресивних ліній Triticum L./T.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,38 KB
Завантажень:
71
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ КЛІТИННОЇ БІОЛОГІЇ ТА ГЕНЕТИЧНОЇ ІНЖЕНЕРІЇ
ЗЛАЦЬКА Анастасія Вікторівна
УДК 633.11:631.523:575
Значення специфічності генетичного матеріалу для успішної інтрогресії у геном м`якої пшениці (на прикладі інтрогресивних ліній Triticum L./T.
03.00.15. – генетика
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
Київ - 2001
Дисертацією є рукопис
Роботу виконано у відділенні агроекобіотехнології Інституту агроекології та біотехнології УААН, м.Київ
Науковий керівник: доктор с.-г. наук, професор, академік НАН України та УААН СОЗІНОВ Олексій Олексійович
Інститут агроекології та біотехнології УААН, зав. відділенням агроекобіотехнології.
Офіційні опоненти:
Доктор біологічних наук ПАРІЙ Федір Микитич, Інститут цукрових буряків УААН, провідний науковий співробітник лабораторії селекції цукрових буряків.
Кандидат біологічних наук КОЛЮЧА Галина Семенівна, Миронівський інститут пшениці УААН, зав. лабораторією генетики пшениці.
Провідна установа:
Інститут рослинництва імені В.Я. Юр`єва УААН, м. Харків
Захист відбудеться "22"травня 2001 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.202.01 в Інституті клітинної біології і генетичної інженерії НАН України за адресою: 03143, Київ 143, вул. Акад. Заболотного, 148
Автореферат розісланий "20"квітня 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої Вченої Ради,
кандидат біологічних наук _________________ НАУМЕНКО В.Д.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність. М`яка пшениця – одна з найважливіших сільскогосподарських культур людства. Головною проблемою сучасної світової селекції цієї культури є недостатня різноманітність її природного генофонду. Збіднення генофонду м`якої пшениці пояснюють специфікою сучасних селекційних програм, які сприяють поширенню однотипних сортів з родоводами, що перекриваються (Жиров, 1989), і глобальною зміною клімату (Farshadfar et al., 1995). Одним із шляхів вирішення цієї проблеми є розширення генофонду м`якої пшениці за рахунок притоку нових генів від споріднених до неї диких видів, генотипи яких є цінним джерелом генів господарсько-важливих ознак (Feldman, Sears, 1981). Розвиток сучасних методів цитогенетики досягнув такого рівня, який дає змогу проводити планомірне перенесення чужинного генетичного матеріалу в геном м`якої пшениці в обсязі цілої хромосоми, її ділянки або певного гена (Sears, 1981; Gale, Miller, 1987). Багато сучасних сортів м`якої пшениці захищені генами стійкості до грибних хвороб та ентомошкідників, які було передано в геном м`якої пшениці від споріднених до неї родів Aegilops, Agropyron, Secale, Haynaldia (McIntosh et al., 1998).
Потреба в проведенні робіт з інтрогресивної гібридизації відчувається у всьому світі. Загальним для усіх експериментів, що пов`язані із включенням в геном м`якої пшениці чужинних генів, є елемент випадковості як у виборі донора гена, так і в тій частині роботи, яка пов`язана з пошуком серед носіїв інтрогресивного матеріалу рослин, що містять потрібний ген (гени). Назріла необхідність розпочати роботи з вивчення можливих зв`язків між успіхом інтрогресивної гібридизації (потрібний ген включився в геном м`якої пшениці і стабільно передається нащадкам) і специфічністю (належність до певної гомеологічної групи та певного геному) чужинного генетичного матеріалу, яка, можливо, і зумовлює в першу чергу шанс гена на таке включення. Отримана інформація може бути корисною при прогнозуванні успіху переносу генів з відомою хромосомною локалізацією від споріднених злаків у м`яку пшеницю.
Як модельний об`єкт дослідження було обрано інтрогресивні лінії T./T.. T. (AbAbGGDD) – штучний гексаплоїдний вид групи timopheevii, який було створено Є.Г. Жировим (1980) в процесі розробки ним шляхів і методів залучення генетичної різноманітності споріднених видів у селекцію м`якої пшениці як амфідиплоїд T. (голозерний мутант T.) i Aegilops tauschii (донор субгеному D м`якої пшениці). Ця пшениця вважається аналогом T. в групі timopheevii і її створення розглядали як спробу змоделювати можливі еволюційні процеси в роді Triticum.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: Значення специфічності генетичного матеріалу для успішної інтрогресії у геном м`якої пшениці (на прикладі інтрогресивних ліній Triticum L./T.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок