Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> БЮДЖЕТУВАННЯ ЯК МЕТОД УПРАВЛІННЯ ОБОРОТНИМ КАПІТАЛОМ ПРОМИСЛОВОГО ПІДПРИЄМСТВА

БЮДЖЕТУВАННЯ ЯК МЕТОД УПРАВЛІННЯ ОБОРОТНИМ КАПІТАЛОМ ПРОМИСЛОВОГО ПІДПРИЄМСТВА

Назва:
БЮДЖЕТУВАННЯ ЯК МЕТОД УПРАВЛІННЯ ОБОРОТНИМ КАПІТАЛОМ ПРОМИСЛОВОГО ПІДПРИЄМСТВА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,86 KB
Завантажень:
186
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ЕКОНОМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Калініна Ольга Миколаївна
УДК 658.153
БЮДЖЕТУВАННЯ ЯК МЕТОД УПРАВЛІННЯ ОБОРОТНИМ КАПІТАЛОМ ПРОМИСЛОВОГО ПІДПРИЄМСТВА
Спеціальність 08.00.04 – економіка та управління підприємствами (за видами економічної діяльності)
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Харків – 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національному аерокосмічному університеті
ім. М.Є. Жуковського “ХАІ”,
Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник – доктор технічних наук, професор
Божко Валерій Павлович,
Національний аерокосмічний університет
ім. М.Є. Жуковського “ХАІ”,
завідувач кафедри фінансів
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Дороніна Майя Степанівна,
Харківський національний економічний університет,
завідувач кафедри соціології та психології управління
кандидат економічних наук, доцент
Соляник Людмила Григорівна,
Національний гірничий університет,
доцент кафедри економічного аналізу і фінансів
Захист відбудеться “ 6 ” грудня 2007 р. о 13-00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради, шифр Д 64.055.01, у Харківському національному економічному університеті за адресою: 61001, м. Харків, просп. Леніна, 9-а.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківського національного економічного університету за адресою: 61001, м. Харків, пров. Інженерний, 1-а.
Автореферат розісланий “5” листопада 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради О.М. Ястремська


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Від ефективної управлінської діяльності залежить успішність функціонування і розвиток промислових підприємств. Її завдання полягають у визначенні цілей на перспективу, шляхів їх досягнення, що вимагає вдосконалення існуючих та застосування нових методів управління капіталом. У сучасних умовах одним із методів управління оборотним капіталом, що позитивно зарекомендував себе як спосіб досягнення високих кінцевих результатів діяльності підприємств, є бюджетування.
Значним внеском у дослідження проблем управління оборотним капіталом є роботи К. Маркса, Д. Рікардо, А. Сміта. Питання бюджетування фінансово-господарської діяльності розглядали у своїх працях закордонні економісти Р. Беннет, Д. Боді, К. Друрі, П. Дойль, Б. Нідлз, П. Пейтон та інші. В останнє десятиліття проблема управління оборотним капіталом за допомогою бюджетування досліджувалася українськими і російськими вченими, такими як Д. Горовий, С. Данілочкіна, М. Дороніна, І. Зятковський, О. Кузьмін, О. Мельник, С. Онищенко, В. Савчук, В. Хруцкій, К. Щиборщ.
Незважаючи на опрацьованість питань управління оборотним капіталом та використання бюджетування, невирішеним залишається коло питань їх сумісного застосування, серед яких доцільно відзначити такі: визначення ступеня впровадження бюджетування для надання рекомендацій щодо управління оборотним капіталом, вибір оптимальної системи бюджетів, мотивування працівників до впровадження бюджетування та інші.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертацію виконано відповідно до плану науково-дослідних робіт, які здійснювалися в 2001–2007 рр. у Національному аерокосмічному університеті ім. М.Є. Жуковського “ХАІ” на кафедрі фінансів згідно з планами науково-дослідних робіт Міністерства освіти і науки України за держбюджетними темами “Дослідження та моделювання впливу фінансових механізмів на ефективність виробництва в аерокосмічній техніці” (номер державної реєстрації 0103U005067), “Оптимізація внутрішньофірмового фінансового планування на підприємствах наукомісткого виробництва” (номер державної реєстрації 0106U001066). Під час виконання робіт за першою темою здобувачем особисто було розроблено методичний підхід до порівняння варіантів систем бюджетів за допомогою використання показника відносної ефективності (розділ 2 “Методичний підхід до порівняння варіантів систем бюджетів”), за другою темою запропоновано методичний підхід до визначення ступеня впровадження бюджетування на підприємстві (розділ 2 “Оцінка стану впровадження бюджетування на промисловому підприємстві”) і методичний підхід до мотивування працівників підприємства в бюджетуванні (розділ 3 “Методичний підхід до мотивування працівників в процесі бюджетування”).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: БЮДЖЕТУВАННЯ ЯК МЕТОД УПРАВЛІННЯ ОБОРОТНИМ КАПІТАЛОМ ПРОМИСЛОВОГО ПІДПРИЄМСТВА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок