Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗРОБКА РЕСУРСОЗБЕРІГАЮЧИХ ТЕХНОЛОГІЙ ОЧИСНОЇ ВИЇМКИ НА ОСНОВІ ЗАКОНОМІРНОСТЕЙ ВИПУСКУ РУДИ З НЕОДНОРІДНИМИ СИПУЧИМИ ВЛАСТИВОСТЯМИ

РОЗРОБКА РЕСУРСОЗБЕРІГАЮЧИХ ТЕХНОЛОГІЙ ОЧИСНОЇ ВИЇМКИ НА ОСНОВІ ЗАКОНОМІРНОСТЕЙ ВИПУСКУ РУДИ З НЕОДНОРІДНИМИ СИПУЧИМИ ВЛАСТИВОСТЯМИ

Назва:
РОЗРОБКА РЕСУРСОЗБЕРІГАЮЧИХ ТЕХНОЛОГІЙ ОЧИСНОЇ ВИЇМКИ НА ОСНОВІ ЗАКОНОМІРНОСТЕЙ ВИПУСКУ РУДИ З НЕОДНОРІДНИМИ СИПУЧИМИ ВЛАСТИВОСТЯМИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
35,04 KB
Завантажень:
470
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ і НАУКИ УКРАЇНИ
КРИВОРІЗЬКИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
 
КОРЖ ВАСИЛЬ АНДРІЙОВИЧ
УДК 622.272
РОЗРОБКА РЕСУРСОЗБЕРІГАЮЧИХ ТЕХНОЛОГІЙ ОЧИСНОЇ
ВИЇМКИ НА ОСНОВІ ЗАКОНОМІРНОСТЕЙ ВИПУСКУ РУДИ
З НЕОДНОРІДНИМИ СИПУЧИМИ ВЛАСТИВОСТЯМИ
 
Спеціальність: 05.15.02 ” Підземна розробка родовищ корисних
копалин “
А В Т О Р Е Ф Е Р А Т
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора технічних наук
м. Кривий Ріг - 2000р.
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Криворізькому технічному університеті
Міністерства освіти і науки України.
Науковий консультант: доктор технічних наук, професор Капленко
Юрій Петрович, Криворізький технічний
університет, завідувач кафедри.
Офіційні опоненти:
доктор технічних наук, старший науковий працівник Цариковський Володи-
мир Валентинович, державний науково-дослідний гірничорудний інститут,
завідувач відділу;
доктор технічних наук, професор Усаченко Борис Миронович, Інститут
геотехнічної механіки НАН України, завідувач відділу;
доктор технічних наук, професор Фрумкін Рафаїл Абрамович, Донбаський
гірничо-металургійний інститут, завідувач кафедри;
Провідна установа – Національна гірнича академія України, кафедра підземної
розробки родовищ, Міністерства освіти і науки України, м. Дніпропетровськ.
Захист відбудеться ”22 “ червня 2001р. о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 09.052.02 Криворізького технічного університету за адресою: 50002, м. Кривий Ріг, вул. Пушкіна, 37.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Криворізького технічного університету за адресою 50002. м. Кривий Ріг, вул.. Пушкіна, 37.
Автореферат розісланий “ 21 “ травня 2001р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої
ради, професор Фаустов Г.Т.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність роботи. Теорія випуску рівномірно розрихленої обваленої руди з однорідними сипучими властивостями під налягаючими породами зробила в свій час вирішальний вплив на вдосконалення та впровадження в виробництво ефективних варіантів систем розробки з підповерховим і поверховим обваленням. Проте залишилось невирішеними багато задач по випуску руди, що мають важливе наукове та практичне значення. Так, не виявлені закономірності спільного впливу комплексу фізичних властивостей обваленої руди на форму та параметри фігур випуску; не вивчено спільного впливу властивостей руди, гірничого тиску і методів обвалення на коефіцієнт розрихлення; не вирішена задача управління параметрами фігур випуску і показниками виймання.
Сучасні умови підземної розробки системами з обваленням характеризуються великими глибинами розробки, проявленнями значного гірничого тиску на обвалену руду при випускові, неоднорідністю її гранулометричного складу, широким діапазоном зміни коефіцієнта розрихлення обваленої руди в межах очисного блоку, що в значній мірі обумовлює неоднорідність сипучих властивостей руди. В цих умовах використання відомих закономірностей випуску рівномірно розрихленої руди з однорідними сипучими властивостями не забезпечує поліпшення показників виймання. Суттєве зниження об’ємів видобутку руди, що відбулося протягом останніх років на шахтах Кривбасу, не супроводжувалось відповідним поліпшенням показників виймання. Навпаки, якісні та кількісні втрати руди і рівень її засмічення з глибиною розробки постійно зростають, що приводить до погіршення економічного становища гірничорудних підприємств.
Отже, сучасні умови розробки значно ускладнились і суттєво відрізняються від прийнятих за базові при створенні теорії випуску рівномірно розрихленої та рівномірно подрібненої руди. Крім того, бурхливий розвиток обчислювальної техніки вимагає розробки нових розрахункових методів, які б дозволяли широко використовувати комп’ютерну техніку в управлінні випуском обваленої руди.
Необхідність рішення названих задач стає все настійнішою по мірі збільшення глибини гірничих робіт. Виявлення кількісних взаємозв’язків між фізичними параметрами обваленої руди з неоднорідними сипучими властивостями і параметрами фігур випуску дозволить виявити шляхи впливу на них, як на стадії проектування, так і при очисній виїмці.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23 



Реферат на тему: РОЗРОБКА РЕСУРСОЗБЕРІГАЮЧИХ ТЕХНОЛОГІЙ ОЧИСНОЇ ВИЇМКИ НА ОСНОВІ ЗАКОНОМІРНОСТЕЙ ВИПУСКУ РУДИ З НЕОДНОРІДНИМИ СИПУЧИМИ ВЛАСТИВОСТЯМИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок