Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОКАН ТАРТАНОГЛУ "НІМА" ІШЕМІЯ МІОКАРДУ В ГОСТРОМУ ПЕРІОДІ ІНФАРКТА МІОКАРДА.

ОКАН ТАРТАНОГЛУ "НІМА" ІШЕМІЯ МІОКАРДУ В ГОСТРОМУ ПЕРІОДІ ІНФАРКТА МІОКАРДА.

Назва:
ОКАН ТАРТАНОГЛУ "НІМА" ІШЕМІЯ МІОКАРДУ В ГОСТРОМУ ПЕРІОДІ ІНФАРКТА МІОКАРДА.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,04 KB
Завантажень:
296
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
ХАРКІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
На правах рукопису
УДК:616.127-005.8+616.127-005.4-039.56
ОКАН ТАРТАНОГЛУ
"НІМА" ІШЕМІЯ МІОКАРДУ В ГОСТРОМУ
ПЕРІОДІ ІНФАРКТА МІОКАРДА.
14.01.11 – Кардіологія
А В Т О Р Е Ф Е Р А Т
дисертації на здобуття наукового
ступеня кандидата медичних наук
ХАРКІВ – 1998


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Інституті терапії АМН України, м. Харків
Науковий керівник – Академік НАН і АМН України,
доктор медичних наук, професор
Мала Любов Трохимівна, Інститут
терапії АМН України, директор.
Офіційні опоненти – доктор медичних наук, професор
Ковальова Ольга Миколаївна, Харківський
державний медичний університет, зав. кафедрою
пропедевтики внутрішніх хвороб.
– доктор медичних наук,
Зайцева Світлана Іванівна, Харківський інститут
удосконалення лікарів, доцент кафедри терапії і
нефрології.
Провідна установа – Український науково-дослідний інститут кардіології ім. академіка М.Д.Стражеска, м. Київ
Захист відбудеться " 11 " грудня 1998 р.о. 13.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.600.04 при Харківському державному медичному університеті за адресою: 310022, м. Харків, проспект Леніна, 4.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Харківського державного медичного університету (м.Харків, пр. Леніна, 4).
Автореферат розісланий “ 11” листопада 1998 р.
Вчений секретар
спеціалізованої ради,
кандидат медичних наук Овчаренко Л.І.


загальна характеристика роботи
Актуальність проблеми. За останні роки доведено, що "німа" ішемія міокарда (НІМ) є проявом ішемічної хвороби серця (ІХС), може супроводжувати всі клінічні форми захворювання, а також зустрічатись у осіб без клінічних проявів атеросклеротичного ушкодження вінцевих артерій В.О.Бобров, 1992; Д.М.Аронов, 1992; P.F. Cohn, 1992., P.Deedwania, E.Carbayal, 1996 вважають, що 65–80 % ішемічних епізодів у хворих на ІХС є безбольовими.
Якщо врахувати, що в більшості випадків НІМ залишається невизначеною аж до появи таких небезпечних ускладнень, як інфаркт міокарда або раптова зупинка кровообігу, то стає зрозумілим, що подальші заходи по зниженню смертності від ІХС можливі лише при поглибленому вивченні цього варіанту патології та розробці рекомендацій з первинної діагностики і лікування І.Е.Маліновська, 1994; H.Mickley et al, 1995.
Експериментальні та клінічні дослідження останнього часу свідчать, що поява симптомів стенокардії з’являється після періоду НІМ. H. Kennedy (1989) вказує на так званий "ішемічний каскад", як послідовність патофізіологічних змін, при яких біль є завершальною стадією, найбільш пізнім проявом ішемії.
В більшості випадків НІМ розвивається при більш низькій частоті серцевих скорочень (ЧСС) та менш інтенсивному фізичному навантаженні P.Deedwania et al, 1993. Ймовірно, що головним патогенетичним механізмом розвитку цих епізодів є не збільшення потреб міокарда у кисні, а зниження його доставки. Це може бути проявом зміни тонусу вінцевих артерій (ВА) та агрегаційного стану тромбоцитів.
В літературі дедалі частіше з’являються дані, що в гострішому та гострому періодах інфаркту міокарда (ГІМ) часто можуть реєструватися безбольові епізоди ішемії міокарда лівого шлуночка, що може, теоретично, мати велике значення для прогнозування перебігу хвороби та оптимізації терапії ГІМ P.Deedwania, 1993; C.J.Pepine, 1994 і потребує подальшого вивчення.
Не менш актуальним питанням є вивчення можливостей медикаментозної профілактики та лікування НІМ. Подібність патофізіологічних механізмів в розвитку больової та безбольової ішемії міокарда свідчать про те, що і лікування їх повинно бути схожим І.Е.Маліновська, В.К.Тащук, 1994; C.J.Pepine, 1993. Проте, за даними літератури, єдиної думки про перевагу використання того чи іншого антіангинального препарату немає.
Таким чином, вищезгадане обумовлює необхідність подальших поглиблених досліджень деяких патогенетичних механізмів, клінічного перебігу та лікування НІМ.
Мета і задачі дослідження. Метою роботи стало вивчення патогенетичних механізмів розвитку "німої" ішемії у хворих в гострішому та гострому періодах інфаркту міокарда в залежності від клінічних особливостей перебігу хвороби, стану центральної гемодинаміки, а також вплив тромболітичної, антиоксидантної та комбінованої (тромболітичної та антиоксидантнаї) терапії на перебіг та прогноз хвороби.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: ОКАН ТАРТАНОГЛУ "НІМА" ІШЕМІЯ МІОКАРДУ В ГОСТРОМУ ПЕРІОДІ ІНФАРКТА МІОКАРДА.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок