Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФРАКТАЛЬНЕ УЗАГАЛЬНЕННЯ ЕНЕРГЕТИЧНОГО КРИТЕРІЮ КВАЗІКРИХКОГО РУЙНУВАННЯ ТВЕРДИХ ТІЛ

ФРАКТАЛЬНЕ УЗАГАЛЬНЕННЯ ЕНЕРГЕТИЧНОГО КРИТЕРІЮ КВАЗІКРИХКОГО РУЙНУВАННЯ ТВЕРДИХ ТІЛ

Назва:
ФРАКТАЛЬНЕ УЗАГАЛЬНЕННЯ ЕНЕРГЕТИЧНОГО КРИТЕРІЮ КВАЗІКРИХКОГО РУЙНУВАННЯ ТВЕРДИХ ТІЛ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,54 KB
Завантажень:
239
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
ЗАПОРІЗЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Щолокова Марина Олександрівна
УДК 539.3
ФРАКТАЛЬНЕ УЗАГАЛЬНЕННЯ ЕНЕРГЕТИЧНОГО КРИТЕРІЮ КВАЗІКРИХКОГО РУЙНУВАННЯ ТВЕРДИХ ТІЛ
01.02.04 - механіка деформівного твердого тіла
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Запоріжжя – 2007


Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі прикладної математики Запорізького національного технічного університету МОН України
Науковий керівник
кандидат технічних наук, доцент
Мастиновський Юрій Вікторович
Запорізький національний технічний університет,
завідувач кафедри прикладної математики.
Офіційні опоненти
доктор технічних наук, професор Дирда Віталій Іларіонович, Інститут геотехнічної механіки ім. М.С.Полякова НАН України, завідувач відділу механіки еластомірних конструкцій машин;
кандидат фізико-математичних наук, доцент Шамровський Олександр Дмитрович, Запорізька державна інженерна академія, професор кафедри програмного забезпечення автоматизованих систем.
Провідна установа
Інститут технічної механіки НАН України та НКА України,
м. Дніпропетровськ
Захист відбудеться “ 24 ” квітня 2007 року о 13.30 годині
на засіданні спеціалізованої вченої ради Д17.052.01 Запорізького національного технічного університету за адресою: 69063 м. Запоріжжя, вул. Жуковського, 64, ауд.153.
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці Запорізького національного технічного університету за адресою: 69063 м. Запоріжжя, вул. Жуковського, 64.
Автореферат розісланий “ 20 ” березня 2007 року.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради
доктор технічних наук Ю.М. Внуков


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. На сьогоднішній день, незважаючи на науково-технічний прогрес, число аварій, обумовлених процесом руйнування, зменшується досить повільно. Можливість появи при експлуатації небезпечних дефектів і руйнувань необхідно розраховувати, по-перше, при розробці теоретичної основи створення нових матеріалів, по-друге, при виборі конструктором відповідного матеріалу, а також при оцінці та прогнозуванні поведінки елемента конструкції у виробі на будь-якому етапі експлуатації. Тріщини, що спостерігаються експериментально, зломи, які формуються при руйнуванні металевих матеріалів, характеризуються наявністю нерівностей різних розмірів. Дослідження макроскопічного розповсюдження тріщини та електронних мікрофрактограм поверхонь руйнування виявили ряд особливостей. Перш за все, це відхилення тріщини як реального фізичного об’єкта від моделі ідеальної тріщини в класичної теорії пружності та пластичності (моделі типа Баренблатта – Дагдейла). На цей час встановлено, що процес руйнування має фрактальний характер. Теорія дислокацій дозволила описати механізм руйнування на якісному рівні, але при цьому залишається необхідною подальша розробка нових теоретичних підходів до загального опису зв’язку параметрів руйнування з характеристиками структури матеріалів. Розробка адекватних математичних моделей процесів руйнування, удосконалення критеріїв гранично-рівноважного стану з урахуванням фрактальної особливості дозволить дістати нові якісні характеристики міцності елементів конструкцій, що є цінним для інженерної практики.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дослідження за темою дисертації проводилися у відповідності з індивідуальним планом підготовки аспіранта та в рамках виконання держбюджетних тем “Розробка математичних моделей об’єктів та процесів. Створення методики наближеного розв’язання прикладних задач“ (№ ДР 0105U006064), “Розробка математичних моделей та методів розв’язання задач механіки деформівного твердого тіла з геометричними та фізичними особливостями“ (№ ДР 0106U008619) кафедри прикладної математики Запорізького національного технічного університету.
Мета та задачі дослідження. Метою дисертаційного дослідження є розробка фрактального узагальнення енергетичного критерію квазікрихкого руйнування твердих тіл, в основі якого закладено фрактальне представлення реальної тріщини, що відображає самоподібні особливості процесу руйнування, а також фізичну шорсткість реальної тріщини, що проявляється на мікрорівні.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: ФРАКТАЛЬНЕ УЗАГАЛЬНЕННЯ ЕНЕРГЕТИЧНОГО КРИТЕРІЮ КВАЗІКРИХКОГО РУЙНУВАННЯ ТВЕРДИХ ТІЛ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок