Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Розроблення адаптивної системи технічної діагностики з прогнозуванням

Розроблення адаптивної системи технічної діагностики з прогнозуванням

Назва:
Розроблення адаптивної системи технічної діагностики з прогнозуванням
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,73 KB
Завантажень:
167
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ОДЕСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ПОЛІТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
УДК 621.396.6, 519.3
ЛЕВЧЕНКО Андрій Олександрович
Розроблення адаптивної системи технічної діагностики
з прогнозуванням
Спеціальність 05.13.06 – Автоматизовані системи управління
та прогресивні інформаційні технології
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Одеса – 2004


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Одеському інституті сухопутних військ Міністерства оборони України на кафедрі тактики (технічних засобів розвідки та спеціального зв’язку).
Науковий керівник доктор технічних наук, професор
Становський Олександр Леонідович,
Одеський національний політехнічний університет, завідувач кафедри нафтогазового та хімічного машинобудування.
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, доцент
Денисенко Володимир Анатолійович,
Одеська державна академія холоду,
завідувач кафедри автоматизації систем холодильного та кріогенного машинобудування;
кандидат технічних наук, доцент
Худенко Надія Петрівна,
Одеська національна академія харчових технологій, доцент кафедри вищої математики.
Провідна установа: Харківський національний технічний університет
радіоелектроніки Міністерства освіти і науки України, кафедра метрології та вимірювальної техніки, м. Харків.
Захист відбудеться 22 квітня 2004 р. о 1330 на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 41.052.01 в Одеському національному політехнічному університеті за адресою: 65044, м. Одеса, пр. Шевченка, 1, ауд. 400-А.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Одеського національного політехнічного університету за адресою: 65044, м. Одеса, пр. Шевченка, 1.
Автореферат розісланий “__16__” березня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Ямпольський Ю.С.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність роботи. Існує окремий за призначенням клас складних технічних систем (СТС), головним завданням технічного обслуговування і ремонту (ТОіР) яких є визначення відповідності реального стану вимогам нормативно-технічної документації. Це, насамперед, контрольно-перевірочна апаратура комплексів керованої ракетної зброї, які знаходяться у Збройних силах України і відмова яких може призвести до катастрофічних наслідків.
На жаль, діючи ТОіР та метрологічного забезпечення таких систем розроблені з використанням стратегії обслуговування за календарними строками, яка не забезпечує необхідний рівень технічного стану СТС. Тому в останні роки все частіше звертаються до систем ТОіР за станом. Наприклад, введення в дію програми ІМР, яка забезпечує експлуатацію авіаційної техніки ВМС США за станом з прогнозуванням, тільки за перші 9 місяців дозволило зменшити трудовитрати під час регламентних робіт на 34,8 – 39,8 %, скоротити тривалість простоїв техніки при ТОіР на 37,7 – 79,1 % і підвищити її боєготовність на 40 %. Сумарний економічний ефект від переходу до програми ІМР тільки для палубної авіації ВМС США склав 1,4 млрд. доларів. Обслуговування за прогнозованими показниками надійності вважається сьогодні однією з вищих форм організації систем технічного забезпечення експлуатації (СТЗЕ). Але, як показує порівняльний аналіз різноманітних стратегій обслуговування, контроль з прогнозуванням, дозволяючи досягати максимуму ефективності функціонування системи ТОіР, одночасно є і найдорожчою процедурою одержання інформації про стан СТС, оскільки його практична реалізація потребує великої кількості інформації – достатньо повних статистичних даних про характер зміни технічного стану (діагностичних параметрів) СТС за часом, а отже і великих капіталовкладень для збирання та переробки цієї інформації.
Тому подальший розвиток автоматичних систем метрологічного супроводження з прогнозуванням (АПСМС), розробка та впровадження адаптивних інформаційних систем технічної діагностики СТС з прогнозуванням, які базуються на алгоритмах прогнозу з необхідною достовірністю за вибірковими даними обмеженого обсягу інформації є вельми актуальною задачею.
Дисертація виконувалася відповідно до тематики плану науково-технічної діяльності Одеського інституту Сухопутних військ (розділ 4.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Розроблення адаптивної системи технічної діагностики з прогнозуванням

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок