Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Соціальна детермінація наукової інновації

Соціальна детермінація наукової інновації

Назва:
Соціальна детермінація наукової інновації
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,34 KB
Завантажень:
263
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Південноукраїнський державний педагогічний
університет (м. Одеса) ім. К.Д. Ушинського
Кузьмічова Ольга Анатоліївна
УДК: 130 + 100.7 + 100.37
Соціальна детермінація наукової
інновації
Спеціальність 09.00.03 – соціальна філософія
та філософія історії
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
Одеса – 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі філософії та соціології Південноукраїнського державного педагогічного університету (м. Одеса) ім. К.Д. Ушинського, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник – доктор філософських наук, професор
Дмитрієва Маргарита Степанівна, Південноукраїнський державний
педагогічний університет (м. Одеса)
ім. К.Д. Ушинського,
професор кафедри філософії та соціології
Офіційні опоненти: доктор філософських наук, професор
Івакін Олексій Аркадійович,
Одеська національна юридична
академія, завідувач кафедри філософії
кандидат філософських наук, доцент
Голубович Інна Володимирівна
Одеський державний медичний університет, доцента кафедри філософії
Провідна установа – Запорізький національний університет.
Захист відбудеться „ 4” липня 2005 року о 11.00 годині
на засіданні спеціалізованої вченої ради К.41.053.02. у Південноукраїнському державному педагогічному університеті (м.Одеса) ім. К.Д. Ушинського за адресою: 65020, м. Одеса, вул. Старопортофранківська, 26.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Південноукраїнського державного педагогічного університету (м. Одеса) ім. К.Д. Ушинського за адресою: 65020, м. Одеса, вул. Старопортофранківська, 26.
Автореферат розісланий „ 3” червня 2005 року
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради І.Г. Мисик.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ДИСЕРТАЦІЇ
Актуальність теми дослідження. Для перехідних етапів існування еволюціонуючої суспільної системи характерне загострення зв'язків усередині цілісного соціального організму.Спостерігається особлива активізація факторів, що детермінують розвиток таких його значимих підсистем, як культура і наука. Прогресивне оновлення соціуму здійснюється за допомогою історично властивій людській культурі здатності відбивати дійсність, трансформувати дії та вносити елемент новизни. Спроможність суспільної людини до творчості, а також можливості співтовариства приймати чи адаптувати відповідно до своїх насущних потреб результати цієї творчості створюють умови для змін у різних сферах соціокультурного буття.
Інновації виступають основним механізмом формування нових технологій, нових моделей поведінки, оновлення виробництва й організації знань, що створює передумови для пошуку альтернативних шляхів розвитку суспільства, яке знаходиться в стані нестабільності. Інновації як інструмент перетворення набули значного поширення в різних сферах діяльності соціальних суб'єктів. Однак говорити про методологію інновацій ще зарано. Щоправда, уже є заяви методологів про виникнення нового напрямку в науці – інноватики з її власним методологічним обґрунтуванням. Інноватика сформувалась у відповідь на вимоги промислово розвинених країн у створенні нових областей знання, спеціальних досліджень, необхідних для більш ефективного вирішення задач інтенсифікації та прискорення виробництва. Вона заявила головною своєю проблемою виникнення нововведень, дифузію їх усередині соціальних систем і між ними, адаптацію до них людини, вироблення інноваційних рішень.
Теорія і практика інновацій ще не ввійшли органічно в соціальні механізми нашого суспільства, в життєдіяльність людей, їхню культуру. Перехід від “крапкових” інновацій до системної діяльності, спрямованої на перетворення наукового знання і технологічних розробок у новий удосконалений продукт, затребуваний споживачем, остаточно незакінчений. Безумовно, такий стан речей відображає суб’єктивні особливості “економічної” поведінки та мислення людей, їх ціннісні орієнтації й, таким чином, може трактуватися в термінах соціокультурної реальності. Найбільш зручним об’єктом для вивчення новаторства як системи є науково-пізнавальна діяльність.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: Соціальна детермінація наукової інновації

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок