Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ІМПУЛЬСНІ СИГНАЛИ У ХВИЛЕВОДАХ З НЕОДНОРІДНИМ ЗАПОВНЕННЯМ ТА У ЩІЛИННИХ АНТЕНАХ, ЩО РОЗШИРЮЮТЬСЯ (АНАЛІЗ У ЧАСОВІЙ ОБЛАСТІ)

ІМПУЛЬСНІ СИГНАЛИ У ХВИЛЕВОДАХ З НЕОДНОРІДНИМ ЗАПОВНЕННЯМ ТА У ЩІЛИННИХ АНТЕНАХ, ЩО РОЗШИРЮЮТЬСЯ (АНАЛІЗ У ЧАСОВІЙ ОБЛАСТІ)

Назва:
ІМПУЛЬСНІ СИГНАЛИ У ХВИЛЕВОДАХ З НЕОДНОРІДНИМ ЗАПОВНЕННЯМ ТА У ЩІЛИННИХ АНТЕНАХ, ЩО РОЗШИРЮЮТЬСЯ (АНАЛІЗ У ЧАСОВІЙ ОБЛАСТІ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,75 KB
Завантажень:
38
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені В. Н. КАРАЗІНА
Бутрим Олександр Юрійович
УДК 537.87
ІМПУЛЬСНІ СИГНАЛИ У ХВИЛЕВОДАХ З НЕОДНОРІДНИМ ЗАПОВНЕННЯМ ТА У ЩІЛИННИХ АНТЕНАХ, ЩО РОЗШИРЮЮТЬСЯ (АНАЛІЗ У ЧАСОВІЙ ОБЛАСТІ)
01.04.03 – радіофізика
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Харків – 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківському національному університеті
імені В.Н. Каразіна Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник:
доктор фізико-математичних наук, професор
Колчигін Микола Миколайович,
Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна,
завідувач кафедри теоретичної радіофізики.
Офіційні опоненти:
доктор фізико-математичних наук, професор
Нерух Олександр Георгійович,
Харківський національний університет радіоелектроніки,
завідувач кафедри вищої математики;
доктор фізико-математичних наук, професор
Горобець Микола Миколайович,
Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна,
завідувач кафедри прикладної електродинаміки.
Провідна установа:
Радіоастрономічний інститут НАН України,
відділ теоретичної радіофізики, м. Харків.
Захист відбудеться 30.06. 2005 р. о 14 годині
на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .051.02
Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна
за адресою: 61077, м. Харків, пл. Свободи , ауд. .
З дисертацією можна ознайомитись у Центральній науковій бібліотеці
Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна
за адресою: 61077, м. Харків, пл. Свободи .
Автореферат розісланий 27.05.2005 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Ляховський А. Ф.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Робота присвячена дослідженню нестаціонарних електромагнітних полів у регулярних хвилеводах з неоднорідним заповненням, а також випромінюванню імпульсних сигналів щілинними антенами, що розширюються. Аналіз проведено у часовій області на основі методу модового базису для хвилеводів та на основі формалізму нормалізованого імпульсного відгуку та методу декомпозиції апертури для щілинної антени, що розширюється.
Актуальність теми. Останнім часом значно зросла увага до комерційного застосування систем зв’язку та локації на імпульсних сигналах. Це зумовлено перевагами цих сигналів, такими як можливість роботи пристроїв на таких сигналах поруч зі звичайними вузькосмуговими пристроями без взаємного впливу, скритність передачі інформації, велика роздільна здатність за дистанцією при локації, відсутність сліпих зон та швидкостей тощо. Через згадані вище переваги імпульсних сигналів нещодавно було запроваджено стандарти, які дозволяють вільне використання надширокосмугових сигналів із заданим обмеженням спектральної густини енергії імпульсів. Іншим стимулом стало створення адекватної елементної бази, зокрема, генераторів імпульсів, що дозволяють синтезувати форму імпульсів пікосекундної тривалості. У зв’язку з цим є необхідність у відповідних антенах для застосування як у зв’язку, так і в локації. Потрібні легкі, компактні, дешеві у виготовленні антени для імпульсних сигналів. Щілинні антени, що розширюються (ЩАР), задовольняють цим вимогам. Існує велика кількість робіт щодо використання цих антен як багаточастотних, однак лише у кількох розглянуто імпульсне застосування цих антен. Це пов’язано, головним чином, з дисперсійними властивостями симетруючих переходів, що застосовують для живлення антен, та з перевідбиттями між кінцем антени та фідером, що призводять до появи “дзвону”. Усе це суттєво ускладнює обробку відбитого від об’єкту сигналу в задачах підповерхневої локації. Необхідною є антена, яка б забезпечувала випромінювання достатньо “чистого” сигналу з малою тривалістю та низьким рівнем післяімпульсних коливань. У дисертації запропоновано розв’язання цієї задачі.
Іншою важливою задачею електродинаміки нестаціонарних сигналів є дослідження та розрахунок проходження надкоротких імпульсів у неоднорідних середовищах, зокрема у хвилеводах з неоднорідним заповненням.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ІМПУЛЬСНІ СИГНАЛИ У ХВИЛЕВОДАХ З НЕОДНОРІДНИМ ЗАПОВНЕННЯМ ТА У ЩІЛИННИХ АНТЕНАХ, ЩО РОЗШИРЮЮТЬСЯ (АНАЛІЗ У ЧАСОВІЙ ОБЛАСТІ)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок