Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗВИТОК ЗМІСТУ ШКІЛЬНОГО КУРСУ ФІЗИКИ У ВЕЛИКІЙ БРИТАНІЇ, НІМЕЧЧИНІ ТА США (ХІХ–ХХ СТ.)

РОЗВИТОК ЗМІСТУ ШКІЛЬНОГО КУРСУ ФІЗИКИ У ВЕЛИКІЙ БРИТАНІЇ, НІМЕЧЧИНІ ТА США (ХІХ–ХХ СТ.)

Назва:
РОЗВИТОК ЗМІСТУ ШКІЛЬНОГО КУРСУ ФІЗИКИ У ВЕЛИКІЙ БРИТАНІЇ, НІМЕЧЧИНІ ТА США (ХІХ–ХХ СТ.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
38,05 KB
Завантажень:
429
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені М. П. ДРАГОМАНОВА
Лещинський Олександр Петрович
УДК 372.853 (091)(4)
РОЗВИТОК ЗМІСТУ ШКІЛЬНОГО КУРСУ ФІЗИКИ
У ВЕЛИКІЙ БРИТАНІЇ, НІМЕЧЧИНІ ТА США (ХІХ–ХХ СТ.)
13.00.01 – загальна педагогіка та історія педагогіки
А В Т О Р Е Ф Е Р А Т
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора педагогічних наук
Київ – 2005


Дисертацією є рукопис
Роботу виконано в Черкаському державному технологічному університеті, Міністерство освіти і науки України.
Науковий консультант: доктор педагогічних наук, професор
Сергєєв Олександр Васильович | Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор академік АПН України
Мороз Олексій Григорович,
Національний педагогічний університет імені М. П. Драгоманова,
завідувач кафедри педагогіки і психології вищої школи;
доктор педагогічних наук, професор, академік АПН України
Гончаренко Семен Устимович,
Інститут педагогіки і психології професійної освіти АПН України,
головний науковий співробітник;
доктор педагогічних наук, професор,
Сущенко Тетяна Іванівна,
Запорізський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти,
завідувач кафедри педагогічної майстерності.
Провідна установа: Кіровоградський державний педагогічний університет імені В.Винниченка, кафедра педагогіки, Міністерство освіти і науки України, м. Кіровоград.
Захист відбудеться „19” січня 2006 року о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.053.01 у Національному педагогічному університеті імені М. П. Драгоманова, 01601, м. Київ-30, вул. Пирогова, 9.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова, 01601, м. Київ-30, вул. Пирогова, 9.
Автореферат розісланий   16 грудня 2005 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради О. Г. Ярошенко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність і ступінь дослідженості проблеми. Глобалізація соціальних, економічних та культурних процесів вимагає кардинального оновлення національної освіти України. Це знайшло відображення в Законі України „Про освіту”, Державній національній програмі „Освіта (Україна ХХІ століття)”, Національній доктрині розвитку освіти, Концепції 12-річної середньої загальноосвітньої школи.
Впровадження в систему вищої освіти України основних ідей, сформульованих Болонською декларацією, вимагає вивчення можливих напрямків реформування середьної освіти відповідно до нових вимог вищої освіти. Процес інтеграції України в європейську спільноту потребує вивчення і впровадження світових норм і стандартів освіти взагалі і фізичної освіти зокрема. В умовах інтеграції економіки, переходу від індустріальних до інформаційних технологій виникає необхідність відповідної модернізації змісту шкільної фізичної освіти з урахуванням досвіду перебудови фізичної освіти розвинених країн світу. Особливо це стосується Великої Британії, Німеччини та США. При цьому необхідно орієнтуватися на системний процес еволюції фізичної освіти, що потребує всебічного аналізу розвитку зарубіжної фізичної освіти і тенденцій її удосконалення. Назріла потреба конструктивно-критичного і творчого осмислення позитивного досвіду минулого, що збагатить сучасну педагогіку новими фактами й теоретичними положеннями. Порівняльний аналіз розвитку курсу фізики в різних країнах дасть можливість виявити чинники, які визначають його зміни. Такий аналіз сприятиме не тільки використанню зарубіжного досвіду, але й уникненню багатьох помилок, що мали місце при розробці змісту курсу фізики зарубіжної школи.
У вітчизняній науці відсутнє цілісне висвітлення проблеми формування змісту шкільної фізичної освіти зарубіжних країн. Водночас процес розвитку шкільної фізичної освіти у нашій державі досліджувався вітчизняними вченими у галузі методики навчання фізики (О. І. Бугайов, О. В. Сергєєв, І. К. Туришев). Так, О. І. Бугайов розглядав тенденції розвитку навчання фізики в загальноосвітній школі та їх прояв у вдосконаленні методів та засобів навчання.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24 Реферат на тему: РОЗВИТОК ЗМІСТУ ШКІЛЬНОГО КУРСУ ФІЗИКИ У ВЕЛИКІЙ БРИТАНІЇ, НІМЕЧЧИНІ ТА США (ХІХ–ХХ СТ.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок