Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЗЕМЛЕРОБСТВО І ТВАРИННИЦТВО СЛОВ’ЯН ЛІВОБЕРЕЖЖЯ ДНІПРА ДРУГОЇ ПОЛОВИНИ І тис. н.е.

ЗЕМЛЕРОБСТВО І ТВАРИННИЦТВО СЛОВ’ЯН ЛІВОБЕРЕЖЖЯ ДНІПРА ДРУГОЇ ПОЛОВИНИ І тис. н.е.

Назва:
ЗЕМЛЕРОБСТВО І ТВАРИННИЦТВО СЛОВ’ЯН ЛІВОБЕРЕЖЖЯ ДНІПРА ДРУГОЇ ПОЛОВИНИ І тис. н.е.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,76 KB
Завантажень:
203
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ІНСТИТУТ АРХЕОЛОГІЇ
НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
Горбаненко Сергій Анатолійович
УДК: 904’16(477.5)"04/09":338.432
ЗЕМЛЕРОБСТВО І ТВАРИННИЦТВО СЛОВ’ЯН ЛІВОБЕРЕЖЖЯ ДНІПРА
ДРУГОЇ ПОЛОВИНИ І тис. н.е.
Спеціальність — 07.00.04 — археологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Київ — 2005


Дисертацією є рукопис
Робота виконана у відділі археології ранніх слов’ян Інституту археології НАН України
Науковий керівник | доктор історичних наук, професор
Терпиловський Ростислав Всеволодович,
Київський національний університет ім. Т. Шевченка, завідувач кафедри археології та музеєзнавства
Офіційні опоненти | доктор історичних наук, професор
Міхеєв Володимир Кузьмич,
Міжнародний Соломонів університет, Східноукраїнська філія, професор кафедри історії
кандидат історичних наук, доцент
Шишкін Руслан Германович,
Національний педагогічний університет ім. М.П. Драгоманова, доцент кафедри історії слов’янських народів
Провідна установа | Інститут українознавства
ім. І. Крип’якевича НАН України, м. Львів
Захист відбудеться “_17_” “_травня_” 2005 р. о “14” годині на засіданні спеціалізованої вченої ради, шифр Д .234.01 для захисту докторських дисертацій при Інституті археології НАН України, м. Київ, просп. Героїв Сталінграда, 12.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту археології НАН України (м. Київ,
просп. Героїв Сталінграда, 12).
Автореферат розісланий 7 квітня 2005 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат історичних наук Є.І. Архипова


Загальна характеристика роботи
Розвиток землеробства і тваринництва, як основних складових життєдіяльності стародавніх суспільств з відтворюючими формами господарства, постійно привертає увагу науковців. Це питання потребує детального розгляду на тлі палеоприродних умов. Отже, останнім часом все більше уваги приділяється синтезу археологічних та природничих даних. Така ситуація характерна і для досліджень археологічних культур слов’янського часу.
Актуальність теми визначається потребою у комплексному узагальнюючому дослідженні землеробства і тваринництва слов’ян Лівобережжя Дніпра другої половини І тис. н.е. Ці матеріали складають надійну фактологічну основу для встановлення, розгляду і розробки актуальних теоретичних проблем у дослідженні виробничих процесів. Склалися передумови для комплексної систематизації та інтерпретації досліджених впродовж останніх років матеріалів на якісно новому рівні аналітичної обробки і новій методологічній базі, що відповідає сучасному рівню розвитку науки.
Специфіка розвитку основних складових сільського господарства слов’ян Лівобережжя Дніпра другої половини І тис. н.е. зумовлена декількома аспектами. Оскільки значна частина матеріалу до вивчення сільського господарства слов’ян походить з Правобережної України, дотепер більше уваги приділялося саме матеріалам з цієї території. Оскільки у VIІI—X ст. Дніпро став межею між основними ареалами волинцевсько-роменських і райковецьких пам’яток, слушно розглядати Лівобережжя Дніпра як окремий регіон і в попередній час.
Іншим важливим моментом є значне збільшення археологічних матеріалів, що дозволило виділити деякі специфічні риси основних складових сільського господарства слов’ян Дніпровського Лівобережжя.
Для проведення дослідження було обрано слов’янські матеріали території Лівобережжя Дніпра другої половини І тис. н.е. — пеньківські, колочинські, волинцевсько-роменські пам’ятки. Окреслений регіон обраний також тому, що він є доволі однорідним з точки зору розвитку матеріальної культури на кожному окремому хронологічному етапі; завдяки цьому можна простежити основні зміни розвитку сільського господарства у часі.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота виконувалася в рамках планової теми відділу ранньос-лов’янської археології Інституту археології НАН України “Археологі-ч-ні джерела до вивчення народів Південно-Східної Європи в І тис.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ЗЕМЛЕРОБСТВО І ТВАРИННИЦТВО СЛОВ’ЯН ЛІВОБЕРЕЖЖЯ ДНІПРА ДРУГОЇ ПОЛОВИНИ І тис. н.е.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок