Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Відшкодування шкоди, завданої органами внутрішніх справ України

Відшкодування шкоди, завданої органами внутрішніх справ України

Назва:
Відшкодування шкоди, завданої органами внутрішніх справ України
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,00 KB
Завантажень:
381
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАУКОВО-ДОСЛІДНИЙ ІНСТИТУТ
ПРИВАТНОГО ПРАВА І ПІДПРИЄМНИЦТВА
АКАДЕМІЇ ПРАВОВИХ НАУК УКРАЇНИ
Фролов Михайло Михайлович
УДК 347. 53:351.74
Відшкодування шкоди, завданої органами внутрішніх справ України
Спеціальність 12.00.03 – цивільне право і цивільний процес; сімейне право; міжнародне приватне право
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Київ - 2006


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Харківському національному університеті внутрішніх справ, Міністерство внутрішніх справ України
Науковий керівник : доцент, кандидат юридичних наук
Кройтор Володимир Андрійович, Національний університет внутрішніх справ, кафедра цивільно-правових дисциплін, начальник.
Офіційні опоненти : доцент, доктор юридичних наук
Фурса Світлана Ярославівна,
Інститут міжнародних відносин Київського національного університету ім. Тараса Шевченка, кафедра міжнародного права професор;
професор, кандидат юридичних наук Гопанчук Василь Степанович, Київський національний університет внутрішніх справ МВС України, кафедра цивільно-правових дисциплін, професор.
Провідна установа: Одеська національна юридична академія, кафедра цивільного права, Міністерство освіти і науки України, м. Одеса.
Захист відбудеться “21” грудня 2006 року о 12:00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.500.01 при Науково-дослідному інституті приватного права і підприємництва Академії правових наук України (01024, м. Київ, вул. П. Орлика, 3)
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Науково-дослідного інституту приватного права і підприємництва Академії правових наук України (01042, м. Київ, вул. М. Раєвського, 23а)
Автореферат розіслано “18 ” листопада 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Безух О.В.
К. 26.500.01
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Розбудова в Україні громадянського суспільства і правової держави, посилення охорони прав і законних інтересів суб’єктів цивільного права зумовили необхідність дослідження цивільно-правового інституту відшкодування шкоди, завданої органами державної влади, а також складовою частиною таких органів – органами внутрішніх справ України. На кожному історичному етапі міра дозволеної поведінки членів суспільства характеризує рівень загальної культури, а також уявлення про сутність свободи як категорії, в тому числі правової.
Умовою існування правової держави є взаємна відповідальність представників органів державної влади та членів громадянського суспільства, в тому числі через застосування процедури відшкодування шкоди. Судова статистика переконливо свідчить про зростання більш ніж удвічі кількості справ про відшкодування шкоди, завданої органами дізнання, досудового слідства, прокуратури та суду за період 2001–2005 рр.: зі 103 справ у 2001 р. до 274 справ у 2005 р.
Прийняття Конституції України, безперечно, свідчить про прагнення законодавця здійснювати захист права в його природному розумінні. Закріплення демократичних принципів судоустрою передбачає розширення кола спорів, розглядуваних у судах. Відповідно, потрібні нові підходи до правовідносин, що виникають унаслідок завдання шкоди діями (актами) органів державної влади, зокрема органами внутрішніх справ України, а також дещо інший погляд на теоретичні конструкції, викладені раніше в юридичній літературі.
Дотепер немає єдності позицій щодо природи відшкодування чи компенсації моральної (немайнової) шкоди. Видається, що у відносинах “громадянин – держава” та “громадянське суспільство – держава” повинні існувати особливі умови визначення розміру та підстав відшкодування моральної шкоди. З прийняттям Цивільного кодексу України з необхідністю відбувається оновлення наукової дискусії з метою доктринального тлумачення його положень, а також вироблення рекомендацій для правозастосовчих органів.
Новітні дослідження проблем розвитку цивільно-правового інституту відшкодування шкоди, завданої внаслідок діяльності органів державної влади, зокрема органів внутрішніх справ України, в сучасному українському суспільстві у цілому не задовольняють вимоги правозастосування, а також доктринальні та наукові потреби.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Відшкодування шкоди, завданої органами внутрішніх справ України

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок