Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОРМУВАННЯ СТРУКТУРИ ГОЛЧАСТОГО ФЕРИТУ ТА КОМПЛЕКСУ ВЛАСТИВОСТЕЙ У МІКРО- ТА НИЗЬКОЛЕГОВАНИХ КОНСТРУКЦІЙНИХ СТАЛЯХ

ФОРМУВАННЯ СТРУКТУРИ ГОЛЧАСТОГО ФЕРИТУ ТА КОМПЛЕКСУ ВЛАСТИВОСТЕЙ У МІКРО- ТА НИЗЬКОЛЕГОВАНИХ КОНСТРУКЦІЙНИХ СТАЛЯХ

Назва:
ФОРМУВАННЯ СТРУКТУРИ ГОЛЧАСТОГО ФЕРИТУ ТА КОМПЛЕКСУ ВЛАСТИВОСТЕЙ У МІКРО- ТА НИЗЬКОЛЕГОВАНИХ КОНСТРУКЦІЙНИХ СТАЛЯХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,97 KB
Завантажень:
432
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Первый раздел содержит анализ наиболее значимых работ посвященных н
аучной проблеме решаемой в диссертационной работе


ПРИДНІПРОВСЬКА ДЕРЖАВНА АКАДЕМІЯ БУДІВНИЦТВА ТА АРХІТЕКТУРИ
Узлов Олег Володимирович
УДК 669.112. 227.33:669.15-194
ФОРМУВАННЯ СТРУКТУРИ ГОЛЧАСТОГО ФЕРИТУ ТА КОМПЛЕКСУ ВЛАСТИВОСТЕЙ У МІКРО- ТА НИЗЬКОЛЕГОВАНИХ КОНСТРУКЦІЙНИХ СТАЛЯХ
Спеціальність 05.02.01 – Матеріалознавство
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Дніпропетровськ – 2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Придніпровській державній академії будівництва та архітектури Міністерства освіти та науки України.
Науковий керівник:
Лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки, Заслужений діяч науки і техніки України, доктор технічних наук, професор, БОЛЬШАКОВ Володимир Іванович, Придніпровська державна академія будівництва та архітектури, завідувач кафедрою матеріалознавства та обробки матеріалів, ректор.
Офіційні опоненти:
- доктор технічних наук, професор Спиридонова Ірина Михайлівна, Дніпропетровський національний університет, професор кафедри металофізики.
- кандидат технічних наук, доцент Погребна Наталія Еміліївна, Національна металургійна академія України, доцент кафедри металознавства.
Провідна установа:
Фізико-механічний інститут ім. Г.В. Карпенко НАН України, м. Львів
Захист відбудеться 16 березня 2006 р. о 1300 на засіданні спеціалізованої вченої ради
Д 08.085.02 при Придніпровській державній академії будівництва та архітектури за адресою: 49600, м. Дніпропетровськ, вул. Чернишевського, 24-а.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Придніпровської державної академії будівництва та архітектури за адресою: м. Дніпропетровськ, вул. Чернишевського, 24-а.
Автореферат розісланий 15 лютого 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради __________________________ Кваша Е.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність роботи. В даний час Україна займає сьоме місце у світі по виплавці сталі і виробництву прокату. Наявні виробничі потужності і сприятлива кон'юнктура світового ринку дозволяє нарощувати обсяги виробництва сталей. Однак вимоги, що підвищуються з боку металоспоживчих галузей і конкуренція, що зростає на світовому ринку сталі і готового прокату вимагає, щоб українська металопродукція відповідала усе більш вибагливим вимогам міжнародних стандартів. Різкі коливання світового ринку металу, підвищення цін на енергоносії і феросплави можуть привести до негативних наслідків для української металургії. З метою мінімізації цих факторів необхідне збільшення споживання металу на внутрішньому ринку, зокрема, за рахунок збільшення споживання високоякісних низьколегованих сталей будівельного призначення. Ці сталі можуть бути використані для зведення нових багатоповерхових будинків і підвищення поверховості наявних.
Істотну економію енергоносіїв можливо забезпечити шляхом впровадження режимів термічної обробки, що дозволяють максимально використовувати тепло прокатного нагріву. Забезпечення стабільного розвитку металургійного комплексу України є питанням національної безпеки. У той же час заходи, спрямовані на підвищення комплексу властивостей та якості продукції, не повинні значно підвищувати собівартість продукції, тому що при цьому вітчизняна металопродукція стане неконкурентоспроможною.
Одним з шляхів значного підвищення комплексу властивостей металопродукції при відносно невисоких витратах є термічна та термомеханічна обробка гарячекатаного металу, а також мікролегування сталі недефіцитними легуючими елементами в сполученні з подальшою термічною обробкою. Це дозволяє досягти високого комплексу механічних і технологічних властивостей, а в ряді випадків одержати унікальне сполучення різних властивостей (наприклад, міцності і в'язкості). Одним зі способів досягнення такого сполучення властивостей є одержання в структурі сталі структури голчастого фериту. Голчастий ферит потрапив у поле зору дослідників відносно недавно і дотепер є об'єктом уваги світової наукової громадськості саме завдяки унікальному сполученню високих міцносних характеристик сталей зі структурою “інтрагранулярного” голчастого фериту з високими показниками ударної в'язкості при низьких температурах.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ СТРУКТУРИ ГОЛЧАСТОГО ФЕРИТУ ТА КОМПЛЕКСУ ВЛАСТИВОСТЕЙ У МІКРО- ТА НИЗЬКОЛЕГОВАНИХ КОНСТРУКЦІЙНИХ СТАЛЯХ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок