Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СТРУКТУРно-семантичні та функціональні особливості французьких ІНТЕНСИФІКАТОРІВ ПРОЦЕСУАЛЬНОЇ ОЗНАКИ

СТРУКТУРно-семантичні та функціональні особливості французьких ІНТЕНСИФІКАТОРІВ ПРОЦЕСУАЛЬНОЇ ОЗНАКИ

Назва:
СТРУКТУРно-семантичні та функціональні особливості французьких ІНТЕНСИФІКАТОРІВ ПРОЦЕСУАЛЬНОЇ ОЗНАКИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,69 KB
Завантажень:
68
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
київський НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені тараса Шевченка
УДОВЕНКО Інна Володимирівна
УДК 811.133.1’367.625:81’37
СТРУКТУРно-семантичні та функціональні особливості французьких ІНТЕНСИФІКАТОРІВ ПРОЦЕСУАЛЬНОЇ ОЗНАКИ
Спеціальність 10.02.05 – романські мови
А В Т О Р Е Ф Е Р А Т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Київ – 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі французької філології Одеського національного університету ім. І. І. Мечникова МОН України.
Науковий керівник: | кандидат філологічних наук, доцент
Марінашвілі Мальвіна Джангізівна,
доцент кафедри французької філології
Одеського національного університету
імені І.І. Мечникова
Офіційні опоненти: | доктор філологічних наук, професор
Помірко Роман Семенович,
завідувач кафедри французької філології Львівського національного університету
імені Івана Франка МОН України
кандидат філологічних наук
Стародубцева Олена Анатоліївна,
доцент кафедри прикладної лінгвістики
Українського інституту лінгвістики
і менеджменту, м.Київ
Провідна установа: | Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича Міністерства освіти і науки України,
кафедра французької мови.
Захист відбудеться "17" лютого 2005 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.11 у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, м. Київ, бул. Тараса Шевченка, 14.
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка (м. Київ, вул. Володимирська, 58, к. 10).
Автореферат розісланий "13" січня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради докт. філол. наук Смущинська І.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Однією з визначальних парадигматичних рис сучасної лінгвістики, поряд з антропоцентризмом, когнітивізмом, експансіонізмом і деякими іншими, є функціоналізм (С.Н.Денисенко, О.С.Кубрякова, О.О.Селіванова, Ю.С.Степанов та ін.).
Функціональні дослідження дозволяють інтегрувати в єдиній системі різнорівневі мовні засоби, виявити різноманітні засоби вираження семантичного змісту мовних категорій у взаємодії граматики і лексики, морфології і синтаксису, граматики і контексту.
Функціональна модель мови є черговим кроком у розумінні того, яким способом працює мова як засіб вираження думки. Синхронічні аспекти функціонально-семантичного опису дозволяють глибше проникнути в процеси взаємодії різнорівневих елементів мови при породженні і сприйнятті мови (В.В.Акуленко). Крім цього, функціональні дослідження мають безпосередній вихід у практику викладання мови.
Інтенсивність є однією з комунікативно важливих функціонально-семантичних категорій. Існує велика кількість досліджень категорії інтенсивності, в яких вона вивчається на матеріалі різних мов з різних позицій та у різноманітніших аспектах. Досліджуються морфологічні, лексичні, синтаксичні, фразеологічні засоби вираження цієї категорії (В.В.Акуленко, Є.Кржижкова, А.Е.Левицький, М.О.Лойко, В.О.Мальцев, М.Б.Мецлер, В.П.Мусієнко, К.М.Суворіна, О.М.Торосян, І.І.Убін, Т.О.Цой, І.Червенкова, Г.Ю.Шатіліна, О.Ф.Шевченко, О.І.Шейгал, Ch.Berthelon, D.Bolinger та ін.). Здебільшого вивчаються особливості вираження інтенсивності якісної (непроцесуальної) ознаки. При всій різноманітності наукових розвідок, присвячених категорії інтенсивності, комплексний аналіз французьких інтенсифікаторів, зокрема, лексико-синтаксичного способу інтенсифікації (посилення) процесуальної ознаки, відсутній.
Актуальність теми дисертації визначається загальною спрямованістю сучасної лінгвістики на дослідження мовних одиниць у функціональному аспекті, орієнтацією на вивчення "людського чинника" у мові, важливою роллю категорії інтенсивності в процесі комунікації. Вибір об'єкта дослідження обумовлений також необхідністю спеціального аналізу функціонально-семантичної категорії інтенсивності процесуальної ознаки в сучасній французькій мові.
Зв’язок роботи з науковими темами. Дисертація виконана в руслі науково-дослідної теми Міністерства освіти і науки України № 257 “Функціонально-системне дослідження французької мови: внутрішньомовний і міжмовний аспекти (проблеми французької філології, перекладу, контрастивної лінгвістики)” (№ держреєстрації 0101U005301), що розробляється кафедрою французької філології Одеського національного університету ім.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: СТРУКТУРно-семантичні та функціональні особливості французьких ІНТЕНСИФІКАТОРІВ ПРОЦЕСУАЛЬНОЇ ОЗНАКИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок