Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МЕТОДОЛОГІЧНІ ОСНОВИ МАРКШЕЙДЕРСЬКОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ПЛАНУВАННЯ ТА ОБЛІКУ ВИДОБУТКУ В ІНФОРМАЦІЙНІЙ СИСТЕМІ УПРАВЛІННЯ РУДНИМ КАР'ЄРОМ.

МЕТОДОЛОГІЧНІ ОСНОВИ МАРКШЕЙДЕРСЬКОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ПЛАНУВАННЯ ТА ОБЛІКУ ВИДОБУТКУ В ІНФОРМАЦІЙНІЙ СИСТЕМІ УПРАВЛІННЯ РУДНИМ КАР'ЄРОМ.

Назва:
МЕТОДОЛОГІЧНІ ОСНОВИ МАРКШЕЙДЕРСЬКОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ПЛАНУВАННЯ ТА ОБЛІКУ ВИДОБУТКУ В ІНФОРМАЦІЙНІЙ СИСТЕМІ УПРАВЛІННЯ РУДНИМ КАР'ЄРОМ.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
30,24 KB
Завантажень:
344
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20 
Міністерство освіти і науки України
Національний гірничий університет
Зеленський Олександр Семенович
УДК 622.142.5 : 622.271
МЕТОДОЛОГІЧНІ ОСНОВИ МАРКШЕЙДЕРСЬКОГО
ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ПЛАНУВАННЯ ТА ОБЛІКУ ВИДОБУТКУ
В ІНФОРМАЦІЙНІЙ СИСТЕМІ
УПРАВЛІННЯ РУДНИМ КАР'ЄРОМ.
Спеціальність 05.15.01–"Маркшейдерія"
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора технічних наук
Дніпропетровськ – 2003
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі маркшейдерії та геодезії
Криворізького технічного університету
Міністерства освіти і науки України
Науковий консультант: доктор технічних наук, професор
Федоренко Павло Йосипович
завідувач кафедри маркшейдерії та геодезії
Криворізького технічного університету
Міністерства освіти і науки України
Офіційні опоненти:
доктор технічних наук, професор Парчевський Леонід Якович, професор кафедри маркшейдерії Національного гірничого університету Міністерства освіти і науки України (м. Дніпропетровськ)
доктор технічних наук, професор Завсєгдашній Валентин Олександрович, завідувач кафедри економічної кібернетики Криворізького технічного університету Міністерства освіти і науки України
доктор технічних наук, професор Креніда Юрій Федорович, професор кафедри геоінформатики та геодезії Донецького державного технічного університету Міністерства освіти і науки України
Провідна установа – Донбаський гірничо-металургійний інститут Міністерства освіти і науки України, кафедра маркшейдерської справи і геодезії (м. Алчевськ).
Захист дисертації відбудеться 6 лютого 2003 р. о 1300 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 08.080.04 при Національному гірничому університеті Міністерства освіти і науки України
(49027, Дніпропетровськ, пр. К. Маркса, 19).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного гірничого університету Міністерства освіти і науки України
(49027, м. Дніпропетровськ, пр. К.Маркса, 19).
Автореферат розісланий 2 січня 2003 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради,
кандидат технічних наук, доцент С. В. Бегічев


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність роботи. Перспектива залучення гірничих підприємств до системи світової економіки вимагає скорочення собівартості та підвищення якості продукції, росту продуктивності праці. При розробці родовищ корисних копалин відкритим способом це забезпечується освоєнням нових машин і механізмів та, насамперед, впровадженням інформаційних систем управління виробництвом із застосуванням сучасних технічних та інструментальних засобів.
Прийшов час розробки і використання інформаційних систем, що забезпечують збір і накопичення інформації з мінімальними витратами праці та високою надійністю, обробку інформації із застосуванням більш ефективних методів для прийняття якісно-нових рішень щодо управління гірничим виробництвом. Ефективність інформаційної системи управління кар'єром у значній мірі визначається рівнем її основного компоненту – маркшейдерського забезпечення (МЗ).
Традиційно маркшейдерські та геологічні служби на рудних кар'єрах виконують найбільш трудомісткі роботи при плануванні гірничих робіт, обліку видобутку руд і розкривних порід. Важливість цих робіт полягає в тому, що вони в значній мірі впливають на економіку підприємства. В Україні автоматизовані локальні маркшейдерські задачі. Однак, вони не відповідають вимогам системного підходу, вирішуються без єдиної інформаційної бази та інформаційного зв'язку із задачами планування і управління гірничими роботами, засновані на використанні спрощених, недостатньо точних методів. Крім того, при підрахунку об’ємів виїмки гірської маси не вирішені питання поділу її на руду і розкрив з оцінкою якісних показників руди і її сортів. Відсутність інформаційних основ за даними випробування вибухових свердловин обмежує кількість маркшейдерських задач при оперативному плануванні гірничих робіт. У зв’язку з цим необхідно, перш за все, удосконалення методів оперативного підрахунку запасів при плануванні гірничих робіт, маркшейдерського обліку видобутку руд, моделювання родовища і кар’єру та на їх основі створення автоматизованої системи маркшейдерського забезпечення, що у значній мірі визначає ефективність ведення гірничих робіт, повноту і комплексне використання надр.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20 Реферат на тему: МЕТОДОЛОГІЧНІ ОСНОВИ МАРКШЕЙДЕРСЬКОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ПЛАНУВАННЯ ТА ОБЛІКУ ВИДОБУТКУ В ІНФОРМАЦІЙНІЙ СИСТЕМІ УПРАВЛІННЯ РУДНИМ КАР'ЄРОМ.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок