Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> дидактичні УМОВИ ВИКОРИСТАННЯ КОМІКСІВ У НАВЧАННІ ІНОЗЕМНИХ МОВ МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ

дидактичні УМОВИ ВИКОРИСТАННЯ КОМІКСІВ У НАВЧАННІ ІНОЗЕМНИХ МОВ МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ

Назва:
дидактичні УМОВИ ВИКОРИСТАННЯ КОМІКСІВ У НАВЧАННІ ІНОЗЕМНИХ МОВ МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,57 KB
Завантажень:
188
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ІНСТИТУТ ПЕДАГОГІКИ АПН УКРАЇНИ
ОЛЬШАНСЬКИЙ Дмитро Валентинович
УДК 373.6: 811.111 (048)
дидактичні УМОВИ ВИКОРИСТАННЯ КОМІКСІВ У НАВЧАННІ
ІНОЗЕМНИХ МОВ МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ
Спеціальність 13.00.09 – теорія навчання
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ – 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Київському міжрегіональному інституті удосконалення вчителів
імені Б. Грінченка Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник кандидат педагогічних наук,
старший науковий співробітник
РЕДЬКО Валерій Григорович,
Інститут педагогіки АПН України,
завідувач лабораторії навчання іноземних мов
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор,
член-кореспондент АПН України
БІБІК Надія Михайлівна,
Інститут педагогіки АПН України,
заступник директора
кандидат філологічних наук, доцент
Биркун Людмила Вікторівна,
Інститут філології Київського національного
університету імені Тараса Шевченка,
доцент кафедри методики викладання іноземних мов
і прикладної лінгвістики
Провідна установа Полтавський державний педагогічний університет
ім. В.Г. Короленка, кафедра соціальної педагогіки і
педагогіки початкового навчання, Міністерство освіти і
науки України, м. Полтава.
Захист відбудеться “12” грудня 2002 року о 16.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.452.016 в Інституті педагогіки АПН України за адресою: 04053, м. Київ, вул. Артема, 52 д.
З дисертацією можна ознайомитись в науковій частині Інституту педагогіки АПН України (04053, м. Київ, вул. Артема, 52 д).
Автореферат розісланий 10 листопада 2002 р.
Вчений секретар
Спеціалізованої вченої ради Березівська Л.Д.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. З виникненням потреб міжнародного обміну інформацією у різних сферах знань, що є особливо актуальним у сучасних умовах розвитку суспільства, з`являється нагальна необхідність оволодіння іноземною мовою як засобом комунікації. Як зазначалось у Національній доктрині розвитку освіти, одним із завдань, що постає перед українською освітою у XXI сторіччі, є забезпечення можливості практичного оволодіння громадянами України хоча б однією іноземною мовою. Варто зазначити, що нові суспільні вимоги не завжди перебувають у відповідності з умовами навчання у середніх і вищих закладах освіти. Проблема полягає у тому, що специфіка навчання іноземних мов потребує тривалого періоду часу для ефективного оволодіння іншомовним спілкуванням. У разі його відсутності можна розраховувати лише на досягнення проміжного результату, який ще не гарантує досягнення мети навчання.
Як свідчить теорія і практика навчання іноземних мов учнів різних вікових категорій, молодший шкільний вік є сензитивним для оволодіння мовленнєвою діяльністю іноземною мовою. Саме з цієї причини у практиці сучасної школи вивчення іноземних мов розпочинається вже у початковій школі. Однак, за нашими спостереженнями, на уроках іноземних мов учителями не завжди застосовуються методи, прийоми і засоби навчання, що відповідають психологічним особливостям та інтересам дітей цієї вікової групи. Окремі прорахунки мають місце у змісті деяких підручників, призначених для учнів початкової школи, і вони, насамперед, зумовлені переносом окремих прийомів і способів навчання, які сформувались у процесі навчання учнів інших вікових груп. Окрім того, недостатньою є номенклатура засобів навчання, які активно використовувалися б на уроці поряд із підручником і підсилювали мотивацію пізнавальної діяльності молодших школярів.
У працях А.В. Антонова, Н.С. Антонюка, Р.Б. Аугіса, С.П. Баранова, Л.В. Биркун, І.Н. Верещагіної, Ф.І. Гоноболіна, М.С. Горбача, Д.Б. Ельконіна, В.І. Євдокімова, Л.В. Занкова, Н.Д. Левітова, Р.С. Петровичевої, В.М. Плахотника, Г.В. Рогової, О.В. Скрипченко, М.Е Сухолуцької, Е.А. Фарапонової, А.С. Ячіної доведено, що дітям молодшого шкільного віку притаманна властивість сприймати оточуючий світ шляхом активного спостереження, особливо у тих випадках, де їхня увага та спрямованість психіки піддаються впливові з боку зорової наочності.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: дидактичні УМОВИ ВИКОРИСТАННЯ КОМІКСІВ У НАВЧАННІ ІНОЗЕМНИХ МОВ МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок