Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВПЛИВ СТРУКТУРНОГО СТАНУ І ДІЇ ЗОВНІШНІХ ФАКТОРІВ НА СТРУКТУРНУ НАДПЛАСТИЧНІСТЬ І РУЙНУВАННЯ АЛЮМІНІЄВИХ СПЛАВІВ, ЩО ДЕФОРМУЮТЬСЯ

ВПЛИВ СТРУКТУРНОГО СТАНУ І ДІЇ ЗОВНІШНІХ ФАКТОРІВ НА СТРУКТУРНУ НАДПЛАСТИЧНІСТЬ І РУЙНУВАННЯ АЛЮМІНІЄВИХ СПЛАВІВ, ЩО ДЕФОРМУЮТЬСЯ

Назва:
ВПЛИВ СТРУКТУРНОГО СТАНУ І ДІЇ ЗОВНІШНІХ ФАКТОРІВ НА СТРУКТУРНУ НАДПЛАСТИЧНІСТЬ І РУЙНУВАННЯ АЛЮМІНІЄВИХ СПЛАВІВ, ЩО ДЕФОРМУЮТЬСЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
35,95 KB
Завантажень:
345
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
НАУКОВО-ТЕХНІЧНИЙ ЦЕНТР ЕЛЕКТРОФІЗИЧНОЇ ОБРОБКИ
Пойда Володимир Павлович
УДК 669.01:539.214
ВПЛИВ СТРУКТУРНОГО СТАНУ І ДІЇ ЗОВНІШНІХ ФАКТОРІВ НА СТРУКТУРНУ НАДПЛАСТИЧНІСТЬ І РУЙНУВАННЯ АЛЮМІНІЄВИХ СПЛАВІВ, ЩО ДЕФОРМУЮТЬСЯ
Спеціальність 01.04.07 – фізика твердого тіла
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора технічних наук
Харків – 2003


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Харківському національному університеті ім. В.Н. Каразіна Міністерства освіти і науки України.
Науковий консультант: | Доктор фізико-математичних наук, професор Кузнецова Раїса Іванівна, Науково-технічний центр електрофізичної обробки НАН України, провідний науковий співробітник.
Офіційні опоненти: | 1.Член-кореспондент НАН України, доктор технічних наук, професор Гриньов Борис Вікторович, Інститут сцинтиляційних матеріалів НАН України, директор.
2.Член-кореспондент НАН України, доктор фізико-математичних наук, професор Неклюдов Іван Матвійович, Інститут фізики твердого тіла, матеріалознавства та технологій Національного наукового центру “Харківський фізико-технічний інститут”, директор.
3. Доктор технічних наук, професор Д’яченко Світлана Степанівна, Харківський національний автомобільно-дорожній університет, професор кафедри технології металів та матеріалознавства.
Провідна установа: | Національний технічний університет “Харківський політехнічний інститут” МОН України, кафедра фізики металів і напівпровідників.
Захист відбудеться “_1_”__грудня__2003 р. о _1400_ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.245.01 у Науково-технічному центрі електрофізичної обробки НАН України за адресою: 61108, м. Харків, пр. Курчатова, 31, читальний зал бібліотеки №5.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Науково-технічного центру електрофізичної обробки НАН України за адресою: 61024, м. Харків, вул. Чайковського, 4а. Відзив на автореферат дисертації надсилати на адресу: 61002, м. Харків, вул. Чернишевського, 28, а/с 8812.
Автореферат розісланий “_28_”__жовтня__2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Д 64.245.01 |
В.В. Литвиненко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. На сьогодні вже надійно встановлено, що ефект структурної надпластичності (СНП), тобто аномально високої пластичності, що складає сотні і тисячі відсотків відносного видовження зразків до зруйнування під час їх деформування у певних температурно-швидкісних умовах, проявляють метали, металічні та інтерметалідні сплави, композити та кераміки з крупними, дрібними, ультрадрібними, нано- і субмікронними зернами.
Використання ефекту СНП у технологічних процесах обробки матеріалів тиском дає можливість за одну операцію на серійному чи спеціалізованому обладнанні отримувати унікальні за габаритами та властивостями деталі складної форми, значно підвищити коефіцієнти використання матеріалу і необроблюваних поверхонь, зменшити працемісткість і знизити вартість виробів, здійснити комплексну механізацію та автоматизацію технологічних процесів, створити гнучкі автоматизовані виробництва.
Для ширшого впровадження надпластичності у виробництво треба вирішити комплекс складних проблем, які стосуються фізики СНП та технологій обробки матеріалів тиском з використанням надпластичності.
Серед досліджень, які стосуються питань фізики надпластичної деформації (НПД), особливе місце займають експериментальні дослідження, спрямовані на встановлення умов переходу у надпластичний стан високоміцних та середньоміцних конструкційних промислових алюмінієвих сплавів, які є перспективними для використання у авіаційній і космічній техніці та транспортному машинобудуванні, а також на вивчення еволюції їх мікроструктури та фазового складу, пороутворення і руйнування у ході надпластичної (НП) течії, що дає можливість не лише встановити фізичну природу ефекту СНП, але й цілеспрямовано керувати механічними властивостями цих важливих конструкційних матеріалів.
Перелічені вище проблеми були актуальними на час початку виконання досліджень за темою дисертаційної роботи.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25 Реферат на тему: ВПЛИВ СТРУКТУРНОГО СТАНУ І ДІЇ ЗОВНІШНІХ ФАКТОРІВ НА СТРУКТУРНУ НАДПЛАСТИЧНІСТЬ І РУЙНУВАННЯ АЛЮМІНІЄВИХ СПЛАВІВ, ЩО ДЕФОРМУЮТЬСЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок