Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЄВРОІНТЕГРАЦІЙНИЙ ВЕКТОР РОЗВИТКУ АГРАРНОГО СЕКТОРА ЕКОНОМІКИ

ЄВРОІНТЕГРАЦІЙНИЙ ВЕКТОР РОЗВИТКУ АГРАРНОГО СЕКТОРА ЕКОНОМІКИ

Назва:
ЄВРОІНТЕГРАЦІЙНИЙ ВЕКТОР РОЗВИТКУ АГРАРНОГО СЕКТОРА ЕКОНОМІКИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,83 KB
Завантажень:
390
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
МІНІСТЕРСТВО АГРАРНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ
ДЕРЖАВНИЙ ВИЩИЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД
“ДЕРЖАВНИЙ АГРОЕКОЛОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ”
ЯЦЕНКО льга Миколаївна
УДК 338.43:339.9
ЄВРОІНТЕГРАЦІЙНИЙ ВЕКТОР РОЗВИТКУ
АГРАРНОГО СЕКТОРА ЕКОНОМІКИ
Спеціальність 08.07.02 – економіка
сільського господарства і АПК
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Житомир - 2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Державному вищому навчальному закладі “Державний агроекологічний університет” Міністерства аграрної політики України.
Науковий керівник: | кандидат економічних наук, доцент,
заслужений економіст України
Павловська Людмила Денисівна,
Державний вищий навчальний заклад
“Державний агроекологічний університет”,
завідувач кафедри економіки АПК
Офіційний опонент: | доктор економічних наук, професор
Губенко Василь Іванович,
Білоцерківський державний аграрний
університет, завідувач кафедри
організації і зовнішньоекономічної діяльності
Офіційний опонент: | кандидат економічних наук
Жемойда Олександр Віталійович,
Національний аграрний університет
Кабінету Міністрів України,
доцент кафедри державного управління
Провідна установа: | Сумський національний аграрний
університет Міністерства аграрної політики
України, кафедра менеджменту
зовнішньоекономічної діяльності
Захист дисертації відбудеться 16 січня 2007 р. о 15 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради К 14.083.02 у Державному вищому навчальному закладі “Державний агроекологічний університет” Міністерства аграрної політики України за адресою: 10008, м. Житомир, Старий бульвар, 7, ауд. 55.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Державного вищого навчального закладу “Державний агроекологічний університет” Міністерства аграрної політики України за адресою: 10008, м. Житомир, Старий бульвар, .
Автореферат розісланий “___” грудня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат економічних наук, доцент В.П. Якобчук


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Найбільш впливовим явищем сучасної світової економіки є процес її економічної інтеграції та глобалізації. З огляду на значний ресурсний потенціал, вигідне геополітичне положення України, з одного боку, та зростаючий рівень конкуренції на зовнішніх ринках, з іншого, непересічного значення для забезпечення продовольчої безпеки нашої держави набуває стратегія інтеграції до світового економічного простору, насамперед до Європейського Союзу (далі ЄС). Одним з головних векторів зовнішньоекономічної політики України визнана інтеграція до Європейського Союзу.
Прагнення України інтегруватись до Європейського Союзу зумовлює необхідність здійснення виваженої державної політики в різних галузях економіки, в т. ч. в її аграрному секторі. Така політика спрямовується на розробку комплексу заходів щодо адаптації вітчизняного сільського господарства до вимог і стандартів спільної аграрної політики (далі САП) ЄС. Збалансована і ефективна аграрна політика, яка забезпечуватиме конкурентоспроможність вітчизняного продовольства і сільськогосподарської сировини на світових ринках, повинна стати важливим позитивним аргументом при вирішенні питання членства України в ЄС.
Досвід інтеграції європейських країн свідчить, що основи цих процесів закладаються на мікрорівні. Теоретичне обґрунтування критеріїв оптимізації міжнародного економічного співробітництва та практичне їх втілення може відігравати важливу стабілізаційну роль, стати прискорювачем зростання економіки країни. Вирішення окремих проблем, пов’язаних з адаптацією вітчизняного аграрного сектора до вимог ЄС, обумовило вибір теми дисертаційної роботи.
Для вітчизняної економічної науки проблема інтеграції України до Європейського Союзу є відносно новою. Проблематика партнерства з Євросоюзом і ряд питань теоретичного та прикладного змісту знайшли відображення в працях В. Андрійчука, О. Білоруса, В. Будкіна, В. Власова, А. Гальчинського, В. Геєця, В. Горьового, В. Губенка, С.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ЄВРОІНТЕГРАЦІЙНИЙ ВЕКТОР РОЗВИТКУ АГРАРНОГО СЕКТОРА ЕКОНОМІКИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок