Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МОДЕЛІ ЛЕГКОПРОНИКНОЇ ШОРСТКОСТІ ДЛЯ ЗАДАЧ ГІДРОМЕХАНІКИ І ТЕПЛОФІЗИКИ

МОДЕЛІ ЛЕГКОПРОНИКНОЇ ШОРСТКОСТІ ДЛЯ ЗАДАЧ ГІДРОМЕХАНІКИ І ТЕПЛОФІЗИКИ

Назва:
МОДЕЛІ ЛЕГКОПРОНИКНОЇ ШОРСТКОСТІ ДЛЯ ЗАДАЧ ГІДРОМЕХАНІКИ І ТЕПЛОФІЗИКИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
11,62 KB
Завантажень:
253
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ГІДРОМЕХАНІКИ
ГАЄВ Євген Олександрович
УДК 532.517 + 536.24
МОДЕЛІ ЛЕГКОПРОНИКНОЇ ШОРСТКОСТІ
ДЛЯ ЗАДАЧ
ГІДРОМЕХАНІКИ І ТЕПЛОФІЗИКИ
01.02.05 – механіка рідини, газу та плазми
А в т о р е ф е р а т
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора технічних наук
Київ – 2000
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті гідромеханіки Національної Академії наук України
Науковий консультант – доктор технічних наук, член-кореспондент
НАН України,
Савченко Юрій Миколайович,
Інститут гідромеханіки Національної Академії наук України, завідувач відділу
Офіційні опоненти – доктор технічних наук, професор,
Бабенко Віктор Віталійович,
Інститут гідромеханіки Національної Академії наук України, провідний науковий співробітник
доктор фізико-математичних наук, професор,
Мовчан Володимир Тимофійович,
Національний авіаційний університет Мінистерства освіти і науки, завідувач кафедри
доктор технічних наук, професор,
Шрайбер Олександр Авраамович,
Інститут загальної енергетики Національної Академії наук України, провідний науковий співробітник
Провідна установа – Національний технічний університет “Харківський політехнічний інститут ” Мінистерства освіти і науки (кафедра теплотехніки і кафедра гідравлічних машин)
Захист відбудеться 26.042001.року о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.196.01 в Інституті гідромеханіки НАН України за адресою: 252057, Київ, вул. Желябова, 8/4 .
Тел.: (044) 446-43-13, факс (044) 446-42-29.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Інституту гідромеханіки НАН України.
Автореферат розісланий 23.03.2001 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Криль С.І.
доктор технічних наук, професор
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність проблеми. Дисертація виникла внаслідок участі автора у низці досліджень для проекту унікальної бризкальної системи охолодження (БСО) Запорізької АЕС. Зменшення охолоджувальної здатності вітру вздовж БСО вдалося розрахувати шляхом інтерпретації крапель як слоя перешкод, які гальмують потік, насичують його теплом та вологою. Однак виявилося, що і в деяких інших сферах практичної діяльності ми стикаємось із необхідністю вивчати взаємодію рідини чи газу, що рухаються, із структурами складної фізичної природи. Коли така структура знаходиться на певній обмежуючій поверхні і “неглибоко” виступає в потік, говорять про шорсткість поверхні. Відомо, що остання значно впливає на течію і тому часто цілеспрямовано застосовується в технічних пристроях і спорудах.
Однак за останні 30 – 40 років з'явились і такі практичні задачі, в яких шорсткість "досить далеко" виступала в потік. Тож виникла потреба розраховувати й вивчати течію й витрату рідини крізь шорсткість, а також складну поведінку елементів шорсткості під дією потоку. У теплотехніці, наприклад, застосовують теплообмінники з "розвинутою шорсткістю" із елементів, що далеко заходять в потік [Дульнєв,Роткоп,Спокойний]. Джерелом багатьох задач є проблеми оточуючого середовища. Особливо багато результатів отримано метеорологами відносно течій повітря й мікроклімату в лісових і сільськогосподарчих покривах [Константинов,Федоров,Plate,Meroney,Дубов, Бикова,Thom,Raupach,Finnigan,Shaw] та над поверхнею штормового океану [Бортковський,Wu]. Гідравліки [Kouwen,Knight,Kosorin,Rouve,Pasche, Бєновицький] розглядають течії в річищах з рослинністю на дні або біля берегів, що важливо для прогнозу поширення повеней та очищення води. Великомасштабні бризкальні охолоджувачі також потребують знання процессів усередині проникного шару, що складається з великої кількості крапель [Porter,Chen,Trezek,Гончаров,Братута,Коваль, Літвинов]. У всіх зазначених ситуаціях важливо знати ступінь гальмування потоку в області перешкод, інтенсивність тепло- і масообміну між ними й потоком, а також поведінку перешкод у потоці: чи вони нерухомі (як великі дерева), чи коливаються (листя дерев, стебла річкових рослин), чи підхоплюються потоком і переносяться на значні відстані (краплі води у БСО).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: МОДЕЛІ ЛЕГКОПРОНИКНОЇ ШОРСТКОСТІ ДЛЯ ЗАДАЧ ГІДРОМЕХАНІКИ І ТЕПЛОФІЗИКИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок