Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МАТЕМАТИЧНЕ МОДЕЛЮВАННЯ ПРОЦЕСУ ТЕПЛОВИДІЛЕННЯ В ПРУЖНО-ПЛАСТИЧНИХ ЦИЛІНДРИЧНИХ ТІЛАХ ПРИ ЦИКЛІЧНОМУ НАВАНТАЖЕННІ

МАТЕМАТИЧНЕ МОДЕЛЮВАННЯ ПРОЦЕСУ ТЕПЛОВИДІЛЕННЯ В ПРУЖНО-ПЛАСТИЧНИХ ЦИЛІНДРИЧНИХ ТІЛАХ ПРИ ЦИКЛІЧНОМУ НАВАНТАЖЕННІ

Назва:
МАТЕМАТИЧНЕ МОДЕЛЮВАННЯ ПРОЦЕСУ ТЕПЛОВИДІЛЕННЯ В ПРУЖНО-ПЛАСТИЧНИХ ЦИЛІНДРИЧНИХ ТІЛАХ ПРИ ЦИКЛІЧНОМУ НАВАНТАЖЕННІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,07 KB
Завантажень:
72
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНА МЕТАЛУРГІЙНА АКАДЕМІЯ УКРАЇНИ
ВОЛОСОВА НАТАЛІЯ МИКОЛАЇВНА
УДК 517.9:539.3
МАТЕМАТИЧНЕ МОДЕЛЮВАННЯ ПРОЦЕСУ ТЕПЛОВИДІЛЕННЯ В ПРУЖНО-ПЛАСТИЧНИХ ЦИЛІНДРИЧНИХ ТІЛАХ ПРИ ЦИКЛІЧНОМУ НАВАНТАЖЕННІ
01.05.02 – Математичне моделювання та обчислювальні методи
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Дніпропетровськ
2008


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі вищої математики Дніпродзержинського державного технічного університету Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: доктор фізико-математичних наук, професор,
Стеблянко Павло Олексійович,
Дніпродзержинський державний технічний університет,
завідувач кафедрою вищої математики.
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, старший науковий співробітник,
Попович Василь Степанович,
Інститут прикладних проблем механіки і математики
ім. Я.С. Підстригача НАН України, м. Львів,
заступник директора з наукової роботи;
доктор технічних наук, професор,
Дзюба Анатолій Петрович,
Дніпропетровський національний університет, м. Дніпропетровськ,
завідувач кафедрою обчислювальної механіки і міцності конструкцій.
Захист відбудеться « 14 » травня 2008 року о 12.30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 08.084.01 при Національній металургійній академії України за адресою: 49635, м.Дніпропетровськ, пр.Гагаріна, 4.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національної металургійної академії України за адресою: 49635, м.Дніпропетровськ, пр.Гагаріна, 4.
Відгук на автореферат просимо надсилати за адресою:
49635, м.Дніпропетровськ, пр.Гагаріна, 4, Національна металургійна академія України, вченому секретарю спеціалізованої вченої ради Д 08.084.01.
Автореферат розісланий « 11 » квітня 2008 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат технічних наук, доцент О.І. Дерев’янко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Визначення реальної теплової обстановки в елементах металургійних та машинобудівних конструкцій в процесі створення, необхідне для визначення їх термонапруженого стану, надійності при подальшій експлуатації та інших цілей, в більшості випадків являє собою складне і трудомістке завдання. Це пов’язано з впливом на температурний стан тіла складного, в тому числі і циклічного, навантаження, коли в ньому можуть виникнути та розвиватися пластичні деформації. Наявні чисельні методи, що застосовуються в таких задачах, приводять, як правило, до великих обчислювальних труднощів, що обумовлено розв’язанням систем великої кількості алгебраїчних рівнянь, і не завжди бувають ефективними. Підходи до побудови термомеханічних моделей суцільного середовища, які враховують взаємодію температурних та механічних полів, достатньо повно висвітлені в науковій літературі, але в ній практично відсутні роботи, що присвячені розробці економічних чисельних методів підвищеної точності визначення термонапруженого стану пружно-пластичних тіл при циклічному навантаженні.
Зважаючи на це, в дисертації досліджено методами математичного моделювання наступні науково-практичні питання:
- розробка методу підвищеної точності розв’язання нестаціонарних температурних задач для пружно-пластичних циліндричних тіл, що працюють в умовах осесиметричного циклічного навантаження (на базі методу покомпонентного розщеплення повної системи рівнянь в частинних похідних);
- розробка методу підвищеної точності розв’язання нестаціонарних температурних задач для пружно-пластичних циліндричних оболонок, що працюють в умовах циклічного навантаження (на базі моделі плоского напруженого стану тіла та методу покомпонентного розщеплення повної системи рівнянь в частинних похідних).
Таким чином, у даний час визначення нестаціонарного температурного поля та пов’язаного з ним напружено-деформованого стану циліндричних тіл з урахуванням зазначених факторів шляхом застосування ефективних чисельних методів підвищеної точності, є актуальним.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами і темами. Дисертаційна робота була виконана за індивідуальним планом роботи та в рамках досліджень, які проводились в Дніпродзержинському державному технічному університеті за держбюджетними темами “Розробка чисельного методу підвищеної точності для дослідження напружено-здеформованого стану нових технічних об’єктів в умовах нестаціонарного силового і температурного навантаження”, № держреєстрації 0104U000816 (2004-2005 р.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 



Реферат на тему: МАТЕМАТИЧНЕ МОДЕЛЮВАННЯ ПРОЦЕСУ ТЕПЛОВИДІЛЕННЯ В ПРУЖНО-ПЛАСТИЧНИХ ЦИЛІНДРИЧНИХ ТІЛАХ ПРИ ЦИКЛІЧНОМУ НАВАНТАЖЕННІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок