Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Формування МОТИВАЦІЇ ПРАЦІ ПЕРСОНАЛУ АГРАРНИХ ГОСПОДАРСТВ

Формування МОТИВАЦІЇ ПРАЦІ ПЕРСОНАЛУ АГРАРНИХ ГОСПОДАРСТВ

Назва:
Формування МОТИВАЦІЇ ПРАЦІ ПЕРСОНАЛУ АГРАРНИХ ГОСПОДАРСТВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,42 KB
Завантажень:
323
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ державний АГРАРНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Білоткач Ігор Анатолійович
УДК 338.43:331.1 (477.63)
Формування МОТИВАЦІЇ ПРАЦІ ПЕРСОНАЛУ АГРАРНИХ ГОСПОДАРСТВ
08.00.04 – економіка та управління підприємствами
(за видами економічної діяльності)
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Дніпропетровськ – 2008


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Дніпропетровському державному аграрному університеті Міністерства аграрної політики України.
Науковий керівник – | доктор економічних наук, професор,
член-кореспондент УААН
Макаренко Петро Миколайович,
Дніпропетровський державний аграрний університет,
проректор з наукової роботи
Офіційні опоненти: | доктор економічних наук, професор
Краснов Юрій Миколайович
Науково-дослідний економічний інститут Міністерства економіки України, м. Київ,
завідувач сектором гуманітарного і сталого розвитку відділу соціальної політики
кандидат економічних наук
Лаврук Оксана Степанівна
Подільський державний аграрно-технічний університет Міністерства аграрної політики України,
доцент кафедри менеджменту.
Захист відбудеться 29 травня 2008 р. о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 08.804.01 у Дніпропетровському державному аграрному університеті за адресою: 49600, м. Дніпропетровськ, вул. Ворошилова, 25, ауд. 342.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Дніпропетровського державного аграрного університету за адресою: 49600, м. Дніпропетровськ, вул. Ворошилова, 25.
Автореферат розісланий 29 квітня 2008 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Миронова Р.М.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Ринкова трансформація в сільському господарстві створила новий аграрний соціум, який з позиції формування ефективного мотиваційного поля трудової діяльності не забезпечує дієвого економічного інтересу до підвищення продуктивності праці та одержання прибутків багатьма суб’єктами господарювання. Мотивація праці, тобто праця на себе, на досягнення своїх цілей і задоволення інтересів аграрних господарств та всього суспільства на сьогодні не задовільна. Це свідчить про великі проблеми в мотиваційному ставленні до трудової діяльності на селі, де робоча сила за умов дефіциту робочих місць є низькооплатною. Відомо у вмотивованій праці людина сама визначає свої дії в залежності від умов зовнішнього середовища, а життєва потреба виступає як внутрішня спонукальна причина трудової діяльності.
Адже, при будь-якій формі власності, проблема зацікавленості робітників в повній реалізації свого трудового потенціалу залишається однією з найбільш значущих. Можливо впровадити у виробництво сучасну техніку і технологію, внести радикальні зміни у функціонування господарського механізму, але належного результату не буде, якщо не створені умови мотивації праці.
Тому, ефективність функціонування того чи іншого господарства як підприємницької структури значною мірою залежить від оцінювання діяльності кожного робітника і мотивації його праці. Вирішення даної проблеми потребує формування мотиваційного механізму що поєднує економічні і соціальні фактори.
Вивченню теоретичних, методологічних і практичних питань мотивації праці і підвищенню її ефективності взагалі та зокрема в сільському господарстві присвячено наукові праці багатьох вітчизняних та закордонних науковців. Вони викладені у публікаціях Адамчука В.В., Амосова О.Ю, Афоніна А.С., Багрової І.В., Богуцького О.А., Богині Д.П., Бадоєва Т.Л., Бородіної О.М., Дієсперова В.С., Долішного М.І., Єсінової Н.І., Копача Н.Л., Краснова Ю.М., Крушельницької Я.В., Куликова Г.Т., Лаврук О.С., Макаренка П.М., Маліка М.Й., Оучі У., Опіярі В.І. Саблука П.Т., Терещенка В.К., Шкудріна Г.Т., Холод Л.Б., Якуби К.І. та багатьох інших.
Незважаючи на численні наукові публікації недостатньо дослідженими залишаються питання: узагальнення теорії мотивації праці як процесу та його стадій в сьогоднішніх умовах розвитку аграрних суб’єктів господарювання, механізм державного регулювання оплати праці та соціального захисту населення, оцінка стану і виявлення сучасних тенденцій мотивації праці сільського населення, обґрунтування ефективного мотиваційного механізму підвищення продуктивності праці, стимулювання його систем і методів, управління мотиваційними чинниками аграрної праці.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Формування МОТИВАЦІЇ ПРАЦІ ПЕРСОНАЛУ АГРАРНИХ ГОСПОДАРСТВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок