Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Геометричне моделювання крокуючого механізму з можливістю адаптування його стоп до опорної поверхні

Геометричне моделювання крокуючого механізму з можливістю адаптування його стоп до опорної поверхні

Назва:
Геометричне моделювання крокуючого механізму з можливістю адаптування його стоп до опорної поверхні
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,55 KB
Завантажень:
56
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
БУДІВНИЦТВА І АРХІТЕКТУРИ
ЗапольськИЙ Леонід Леонідович
УДК 514.18
 
Геометричне моделювання крокуючого механізму
з можливістю адаптування
його стоп до опорної поверхні
Спеціальність 05.01.01 –
Прикладна геометрія, інженерна графіка
А В Т О Р Е Ф Е Р А Т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ – 2008
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Університеті цивільного захисту України Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи.
Науковий керівник: - доктор технічних наук, професор
Ларін Олександр Миколайович,
начальник кафедри інженерної і
аварійно-рятувальної техніки,
Університет цивільного захисту України
(м. Харків).
Офіційні опоненти: - доктор технічних наук, професор
Бадаєв Юрій Іванович,
завідувач кафедри інформаційних технологій,
Київська державна академія
водного транспорту (м. Київ);
- кандидат технічних наук, доцент
Аушева Наталя Миколаївна,
доцент кафедри автоматизації проектування
енергетичних процесів і систем,
Національний технічний університет України
„Київський політехнічний інститут” (м. Київ).
Захист відбудеться "27" лютого 2008 р. о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.056.06 у Київському національному університеті будівництва і архітектури за адресою:
03680, Київ-680, Повітрофлотський проспект, 31, ауд. 466.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Київського національного університету будівництва і архітектури за адресою:
03680, Київ-680, Повітрофлотський проспект, 31.
Автореферат розісланий "25" січня 2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради |
В.О. Плоский
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Становлення виробничого потенціалу України неможливе без розроблення сучасних транспортних засобів високої прохідності. Потреба у транспортних засобах цього класу змусила звернутися до створення механічних рушіїв, які базуються на ідеї крокування. Для забезпечення високої маневреності тут виникає задача адаптації крокуючого рушія до нерівностей опорної поверхні. Лише тоді можна забезпечити комфортне переміщення машини в довільному напрямку й повороти на місці. Це дозволить крокуючим машинам зайняти свою нішу в системі машин, які використовуються у господарській діяльності людини. Дослідженням машин із крокуючими рушіями займаються фахівці багатьох областей наук: теорії машин і механізмів, теоретичної механіки, розпізнавання образів, тощо. Для забезпечення адаптації крокуючого рушія до профілю дороги необхідно обрати відповідну апаратну систему «зчитування» графічної інформації про навколишній шлях. Відома велика кількість таких систем, створених на основі різних фізичних принципів: стереооптики, акустики, радіолокації. Але їм притаманні недоліки, які зокрема пов’язані з нестабільною роботою на надблизьких відстанях та у екстремальних умовах експлуатації. Тому під час проектування крокуючого механізму необхідно обирати апаратну систему «зчитування» інформації про шлях крокування, яка б базувалася на інших принципах. Уваги заслуговує оптико-механічна система ідентифікації профілю шляху, створена із застосуванням джерела лазерного променя. Тут за допомогою механічного пристрою утворюється потік променів конічної форми, вершина якого спрямована в бік ділянки шляху, що аналізується. За формою перерізу конуса ділянкою шляху (в першому наближенні – це еліпс) можна визначити відстань до ділянки шляху, кут нахилу ділянки відносно горизонталі, а також ідентифікувати наявність «сходинок» ділянки шляху. Тобто, можна визначити всю інформацію, яку необхідно знати перед постановкою стопи механізму на ділянку опорної поверхні. Згадані геометричні образи вказують на предмет досліджень і для прикладної геометрії, оскільки геометричне моделювання складних за формою об'єктів (як результату їхнього профілювання за певними законами) є одним з головних напрямків розвитку прикладної геометрії й інженерної графіки.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Геометричне моделювання крокуючого механізму з можливістю адаптування його стоп до опорної поверхні

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок