Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МЕТОДИ ОРГАНІЗАЦІЇ УПРАВЛІННЯ ГОСПОДАРСЬКОЮ ДІЯЛЬНІСТЮ АВТОМОБІЛЬНОГО ПІДПРИЄМСТВА (на прикладі СП “АВТОЗАЗ-ДЕУ”)

МЕТОДИ ОРГАНІЗАЦІЇ УПРАВЛІННЯ ГОСПОДАРСЬКОЮ ДІЯЛЬНІСТЮ АВТОМОБІЛЬНОГО ПІДПРИЄМСТВА (на прикладі СП “АВТОЗАЗ-ДЕУ”)

Назва:
МЕТОДИ ОРГАНІЗАЦІЇ УПРАВЛІННЯ ГОСПОДАРСЬКОЮ ДІЯЛЬНІСТЮ АВТОМОБІЛЬНОГО ПІДПРИЄМСТВА (на прикладі СП “АВТОЗАЗ-ДЕУ”)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,24 KB
Завантажень:
361
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ЕКОНОМІКИ ПРОМИСЛОВОСТІ
УДК 658.14: 338.45
Семенов Андрій Григорович
МЕТОДИ ОРГАНІЗАЦІЇ УПРАВЛІННЯ ГОСПОДАРСЬКОЮ ДІЯЛЬНІСТЮ АВТОМОБІЛЬНОГО ПІДПРИЄМСТВА
(на прикладі СП “АВТОЗАЗ-ДЕУ”)
Спеціальність 08.06.01 – Економіка, організація та
управління підприємствами
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Донецьк - 2003
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Запорізькій державній інженерній академії Міністерства освіти і науки України (м. Запоріжжя) на кафедрі економіки та організації виробництва.
Науковий керівник – доктор економічних наук,
старший науковий співробітник
Долгоруков Юрій Олександрович,
Дніпропетровський фінансово-економічний
інститут Міністерства фінансів України
(м. Дніпропетровськ),
професор кафедри економічного аналізу та обліку.
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Прокопенко Микола Дмитрович,
Інститут економіки промисловості НАН України
(м. Донецьк), головний науковий співробітник
відділу проблем економіки підприємства;
кандидат економічних наук, доцент
Кримська Любов Олександрівна,
Запорізький національний технічний
університет Міністерства освіти і науки
України (м. Запоріжжя),
завідувачка кафедри менеджменту та маркетингу.
Провідна установа – Донецький національний університет
Міністерства освіти і науки України (м. Донецьк),
кафедра економіки підприємства.
Захист відбудеться "19" червня 2003 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 11.151.01 в Інституті економіки промисловості НАН України за адресою: 83048, м. Донецьк, вул. Універ-ситетська, 77.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту економіки промисловості НАН України за адресою: 83048, м. Донецьк, вул. Університетська, 77.
Автореферат розісланий " 17 " травня 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Л.М. Кузьменко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. В умовах ринкових відносин підприємства самостійно приймають господарські рішення з досить великого кола питань, пов'язаних із плануванням, стимулюванням, фінансуванням, технічним і соціальним розвитком виробництва. Несучи повну економічну відповідальність за результати своєї виробничо-господарської діяльності, підприємства зацікавлені у прийнятті аргументованих і компетентних господарських рішень, спрямованих на повне й ефективне використання всього виробничого потенціалу, ресурсозбереження, зниження усіх видів витрат, підвищення конкурентоспроможності продукції, що випускається, на зовнішньому і внутрішньому ринках. Перехід від командно-адміністративних методів господарювання до ринкових – тривалий процес. Незважаючи на очевидні переваги системи ринкової економіки в порівнянні із плановою, перехідний період, який характеризується кризовим станом економіки, що переживає у даний час Україна, є причиною ряду труднощів для суб'єктів господарювання, оскільки він супроводжується такими негативними явищами, як, наприклад, висока вартість капіталу, глибокий спад виробництва, нестабільність правової та податкової бази, а також інфляція, що фактично закриває доступ багатьом підприємствам до сучасних технологій, новітніх досягнень науково-технічного прогресу, і наслідком якої є низька купівельна спроможність населення, і, отже, проблеми зі збутом продукції підприємств. Тому від ефективності управління виробничо-господарською діяльністю підприємства, здатності керівництва до сміливих нестандартних вирішень поточних проблем, раціонального планування виробництва, спрямованих на збільшення обіговості коштів, скорочення обсягу виробничих запасів, оптимізацію податків, залучення альтернативних джерел фінансування тощо, залежить можливість адаптації підприємства до умов ринку в перехідний період і закладення основи його стратегічного розвитку.
Визначення шляхів виходу з даної ситуації вимагає розробки системи антикризових заходів, що охоплюють макро- і мікроекономічні процеси. Ряд учених вважають, що в ринкових умовах критерій оцінки ефективності функціонування підприємств з оптимізації виробничо-технічного потенціалу недостатньо повно характеризує цю ефективність, тому що не враховує сферу обігу і фінансовий стан підприємств.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: МЕТОДИ ОРГАНІЗАЦІЇ УПРАВЛІННЯ ГОСПОДАРСЬКОЮ ДІЯЛЬНІСТЮ АВТОМОБІЛЬНОГО ПІДПРИЄМСТВА (на прикладі СП “АВТОЗАЗ-ДЕУ”)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок